BPHS Peatükk 82: Naissoost isiku kaardi analüüsimine

Mis on BPHS? BPHS on Brihat Parashara Hora Shastra, mis on India astroloogia üks aluseid. See hõlmab endas kõige enam nataalse astroloogia tõlgendamise meetoteid, mida kirjeldab pühak ise. Esimene väidetav tekst valmis 7-8 sajandil Pühak Parashara poolt.

 

Värsid 1-7

Värss 1

Maitreya küsis: “Oo, Pühak! Sa oled kirjeldanud mitmeid asju. Ole hea ja valgusta mind Stri Jatakast (naissoost isiku kaardi analüüsimisest).”

Värss 2-4

Maharishi Parasara vastas: “Milline hea küsimus! Kuula, mida ma vastan sulle naissoost isiku horoskoobist. Kõik efektid, mida ma olen sulle siiani mehe horoskoobi kohta öelnud, kehtivad ka naise kohta. Asjaolud, mis on seotud füüsilise väljanägemisega, on analüüsitavad tõusumägist. Lastega seotud asjaolud on analüüsitavad 5. majast. Asjaolud seotud abikaasaga 7. majast. Asjaolud abikaasa surmaga on vaadeldavad 8. majast. Need asjaolud, mida on võimatu analüüsida naise kaardis, kehtivad mehe kaardis.”

Värss 5

Kui sünniajal oli naise kuumärk ja tõusumärk naiselikes märkides, on naine oma olemuselt tõeline naine. Tal on suurepärased omadused, on tasakaalukas ning füüsiliselt ilus ja vormis.

Värss 6

Kui sünniajal oli naise kuumärk ja tõusumärk mehelikes märkides, on naine maskuliine oma olemuselt. Kui kuu ja tõusumärk on aspektid halbade planeetide poolt, käitub üks agresdiivselt ja pahatahtlikult.

Värss 7

Kui kuumärk või tõusumärk on ühes või teises märgis, on naisel nii mehelikke kui naiselikke omadusi. Kumb pool on naises domineerivam, sõltub tõusumärgi ja kuu tugevusest. Tugevam märk on domineerivam.

Millised on naiselikud ja mehelikud märgid?

Astroloogilises mõttes on tegemist terminitega “odd” ehk mehelik ja “even” ehk naiselik. India astroloogias on mõlemaid märke 6.

Mehelikud märgid on tähistatud numbritega 1, 3, 5, 7, 9 ja 11 ehk Jäär, Kaksik, Lõvi, Kaalud, Ambur ja Veevalaja. Üks, kes on sündinud neis märkides, omistab endale mehelikud omadused. Astroloogias loetakse mehelikuks julgust, aktiivsust, kehtestavust, pühendumist ja domineerivust.

Ülejäänud 6 märki, milleks on 2, 4, 6, 8, 10 ja 12 ehk Sõnn, Vähk, Neitsi, Skorpion, Kaljukits ja Kalad, on naiselikud märgid. Nad on passiivsed ja vastuvõtlikud. Suhtuvad kõigesse väga kaitsvalt ning suruvad oma tundeid rohkem alla võrreldes teiste märkidega.

Kui mehel on nii kuumärk ja tõusumärk mehelikes märkides, lisab see tema olemusele mehelikust ja maskuliinsust. Kui on üks ühes ja teine teises märgis, lisab see tema olemusse naiselikkust ja feminiinsust.

Milline märk on domineerivam? See sõltub märkide valitsejate tugevusest.

Märkide tugevusest saate lugeda siin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.