India astroloogiast

india-astroloogiastMis on India astroloogia?

Sanskriti keeles, sõna „Jyoitish“, tähendab „valguse teadust“, mis viitab erilisele ja matemaatiliselt põhjalikule astroloogiavormile, mis pärineb iidsetest India Veedalikest traditsioonidest.

Vahel tuntakse seda Veedaliku astroloogia nime all, Jyoitish kirjeldab planetaarseid mustreid meie sünniajal, mis võivad anda väärtuslikke vihjeid meie elust.

Läbi täpse analüüsi abil saame teada enda tugevused ja nõrkused, mis võimaldavad meil ära kasutada oma maksimaalset potentsiaali. Prognoosides muutuvaid trende ja perioode elus, suudame me teha õigeid valikuid. See annab pragmaatilise võimaluse tulla toime eluraskustega, andes meile julgust ja enesekindlust kõndida oma tõelisel eluteel, et luua endale edu, õnne ja harmooniat igal tasandil.

Veedalikus astroloogias on 27 tähekogumit ehk nakshatrat, millest igaühel on iseloomulikud omadused. Nakshatrad jagunevad kaheteistkümne sodiaagimärgi vahel ära, mis tähendab, et igas sodiaagimärgis on 2,5 nakshatrat. See annab seletust, miks ühes märgis asuvad inimesed on oma olemuselt väga erinevad.

Veedalikus astroloogias on, sarnaselt lääne astroloogiale, 12 maja ja 9 planeeti. Nendeks planeetideks on – Päike, Kuu, Merkuur, Veenus, Marss, Jupiter, Saturn, Rahu ja Ketu. Uraanus, Neptuun ja Pluuto ei esine Veedalikus astroloogias, sest toonasel ajal polnud neid veel avastatud. Lisaks on tegemist generatsiooniliste planeetidega, mis ei mõjuta meie igapäevast isikliku elu.

Erinevuseks lääne ja ida astroloogia vahel on planetaarsete ajajoonte olemasolu ehk dasha süsteem. Dashad on planetaarsed ajajooned, mil teatud planeet kontrollib inimese elus sündmusi ja olukordi. Dashad esinevad ainult India astroloogias ja seetõttu on tegemist väga unikaalse ja omapärase süsteemiga, mis võimaldab teha täpsemaid ja konkreetsemaid prognoose ja järeldusi.

Lisaks dasha süsteemile, esineb veedalikus astroloogias erinevad „vargad“ ehk eritähenduslikud sünnikaardid. Neid on täpsemalt 16 erinevat kaarti, mis tähistavad isiku elus erinevaid eluvaldkondi – abielu, karjäär, haritus/haridus, mugavused jne. Täpsemalt kirjeldan erinevaid „vargasid“ oma valmivas raamatus.

Lääne astroloogia vs India astroloogia?

Jyoitish on märksa erinev astroloogiline süsteem. Veedalik astroloogia kasutab „sidereal“ sodiaagisüsteemi, mis baseerub fikseeritud ja vaadeldavatel tähekogumitel, mida me näeme taevas. Lääne astroloogia baseerub troopilisel sodiaagisüsteemil, mis ei ole fikseeritud ega vaadeldavad, vaid sõltuvad Päikese positsioonist taevas.

Sidereal sodiaagis on märgid jagatud 27-ks tähtede grupiks, kui Tropical sodiaagis on liikuvad märgid. Kuna Maa pöörleb oma teljel, esinevad pööripäevad, mil rahvakeeli muutub aastaaeg.

Sodiaak ehk siis tähtkuju liigub 1/60 kraadi aastas tänu sellele. Selle tõttu praegune suhteline/liikuv tähtkuju on liikunud terve tähtkuju võrra määratud tähtkujust. Sellepärast võib su päikesemärk olla ühe võrra tagapool veedalikus astroloogias, kui seda oli Lääne astroloogias. Täpsemalt erineb Lääne astroloogia India astroloogiast 24 kraadi võrra.

India astroloogias me ei määratle inimest tema päikesemärgi järgi, vastukaaluks lääne astroloogiale. Veedalikus astroloogias  me alustame lagnast ehk tõusumärgist, mis tõusis ida horisondil sünniajal. See määratleb ära planeetide suhestumise kaardis ja annab vihjeid isiku iseloomu, füüsiliste parameetrite ja olemuse kohta.

Hindu astroloogias on kasutusel „terve märgi süsteem“, kus iga märk ja maja on täpselt 30˚. Seega ei saa olla ühes märgis mitu maja, mida me tihti näeme lääne astroloogia troopilises sünnikaardis.