Rahu-Ketu 1/7 maja teljel

Rahu ja Ketu on astroloogilised deemonid, mis tahavad maitsta elus värve, tehes selleks kõik. Mütoloogilises plaanis tähistavad nad alateadvust. Rahu ja Ketu mängivad suurt rolli inimese teadvuse arenemisel, mil toimub meil alati sisemine dialoog õige ja vale hindamisest.

Mõlemad tekitavad segadust, illusioone, suitsu ja meeltesegadust. Sellest hoolimata aitavad nad alati meil teadlikult areneda. Ülal nimetatud efektid saavad aset leida, sest nad on alati 180 kraadi üksteisega lahus ja seega asuvad üksteisest 7. maja kaugusel (näiteks kui Rahu on I majas, siis Ketu on alati VII majas).

Rahu sümbol on pea, mis tahab kogu aeg süüa, sestap on pidevalt obsessiivne. See on meie sisemine tahe ja iha, millega siia ilma sündisime. Rahu asetus kaardis viitab asjadele, mille suhtes oleme me obsessiivsed.

Ketu sümbol on ilma peata keha, mis tähendab meie mineviku ja eelmiste elude kogemusi. Ketu viitab asjadele, millest me ei hooli, eemaldume ja oleme juba saavutanud.

Kuigi nad ei ole füüsilised planeedid, on nad ühed kõige võimsamad mõjutajad inimese teadvuse arenemisel ning Rahu-Ketu teljelt saame lugeda olulist infot ühe karmaliste ihade ja soovide kohta.

Mis juhtub kui Rahu-Ketu asuvad I-VII maja teljel? Lühidalt öeldes on Rahu obsessiivne enda identideedi osas ja Ketu on eemaldunud inimsuhetest ja partnerist.

I maja on identiteet, füüsiline keha, välimus ja üldine tervis. VII maja on teiste inimeste maja, olles 180 kraadi vastand enda identiteedile ja kehale. Rahu on pea ilma kehata, seega sellise Rahuga inimesel võib olla suur peal ning lai näostrukuur.

Kui Rahu on obsessiivne enda identideedi osas, tõmbub ta teistest inimestest eemale. Rahu sellises asetuses võib mõelda, et mitte keegi ei mõista teda. Ta tõmbub teistest eemale, sest teised kritiseerivad teda liigselt. Neile inimestele meeldib ennast ise defineerida ning nad ei salli, kui neile tehakse ettekirjutisi, millised nad olema peavad. Rahu mässajalik suhtumine leiab alati viisi, kuidas ise end tunnustada ja luua.

Partnerlussuhted ning abielu võivad sellise Rahu asetusega kannatada, kuid ei pruugi. Kuna Rahu-Ketu ei oma valitsevaid märke ega planeete, sõltuvad nende tulemused suuresti märgivalitsejast. Rahu-Ketu on just kui kameelionid, võttes omaks värvid ja omadused, milles nad asetsevad (Rahu Lõvis muutub Päikeseks, Ketu Veevalajas Saturniks, seega sõltuvad Rahu-Ketu tulemused nende kahe planeedi tugevusest ja väärikusest).

Ketu VII majas viitab partnerile, kes on kaootiline, probleemne ja vaimne, millest johtuvalt muutuvad isiku suhted partneriga keeruliseks. Arenenud hinged õpivad end tundma ja üksi aega veetma. Arenematud hinged kujunevad äärmiselt egoistlikuteks. Kui Rahu õpib teisi kuulama, saavad nad üle oma läbikukkumistest ja õpivad end paremini mõistma, mille tulemusena toimub hingeline areng.

Ajaga õpivad nad kasutama oma isiklikku jõudu, näitades üles initsiatiivi. Eelmises elus toetusid nad liigselt teistele inimestele, olles nende poolt juhitud ja domineeritud. Praeguses elus avastavad ja loovad nad ise oma saatust, läbi oma pingutuste ja tegude. Ainult nii saavad nad enesekindlust, et elus kuskile jõuda. Elu paneb neid olukordadesse, kus nad peavad üles näitama tahet. Neile on oluline kujundada oma isiklik persoona, mis on unikaalne ja individuaalne.

Ketu VII majas muudab isiku liigselt idealistlikkuks oma partneri osas. Ketule meeldib kritiseerida seal, kus ta asetseb. Enda liigse idealismi ning ülemääraste ootuste tõttu kritiseerivad nad teisi inimesi, muutes suhted nendega raskeks ja keeruliseks.

Et olla õnnelik, peab inimene leidma tasakaalu oma enda vajaduste ja teiste vahel. Üks ei tohiks liiga agresiivselt enda tahet peale suruma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.