Päikesevarjutus Amburis – võimalus jõuda enese juurteni ja tõelise olemuseni

Lõppeva aasta vast viimane olulisem müstiline sündmus leiab aset teisel jõulupühal, 26.12.2019. Selleks on päikesevarjutus, mil astroloogiliselt on ühenduses Päike ja lõunasõlm Ketu. Varjutus leiab aset Amburi märgis, Mula nakhsatras. Varjutused (nii päikese kui kuu) on hea aeg meditatsiooniks, elu ja enese lahtimõtestamiseks, annetuste tegemiseks, mantrateks ja teisteks spirituaalseteks tegevusteks.

Levinud uskumuste kohaselt pole varjutuste ajal soovitatud alustada uut projekti, äri, eluetapi või ükskõik millega, mis materiaalselt saab manifesteeruda. Nende tegevuste hulka kuuluvad näiteks – kolimine, uue äri alustamine, kokkulepete sõlmine, tehingute tegemine, edutamise küsimine, abiellumine/kihlumine. Selliste tegevuste tegemine sel ajal peetakse halvaks endeks ning usutakse, et kõik, mis alguses justkui särab, toob kaasa edaspidi pahandusi. Pühad on rahulik aeg, mil vaadakem enda sisse ja mõistkem, kes me oleme ja millist elu me enesele soovime.

Kaevume ja püüame mõista, mida tähendab Mula. Sanskriti keelest tõlgituna tähendab Mula juurt, tuuma, vundamenti. Mula asub Amburis, vahemikus 0º00´-13º20´. Mula on sodiaagiringi üheks gandanta punktiks, mida valitseb Ketu. Ketu üheks tähenduseks on eelmiste elude karmaline pagas – kogemused, teadmised, oskused. Ketu on miski, millest me selles elus enam ei hooli ning mis meile ei paku rahuldust, vaid tekitab rahulolematust. Mula sümboliks on kobar juuri kokku seotuna, mis hästi ilmestabki Mula tähendust abstraktsemas mõttes.

Mula jumalus on Nirrti. Nirrti on Rudrani, Šiva naissoost avatar, kelle peamiseks eesmärgiks on tungida läbi valedest ja hävitada ebatõed. Rta tähendab tõelist, Nir tähendab ilma olemist. Seega sõna nir-rta tähendab ilma tõeta, valega, ebatõega olemist. Nir viitab ka veel eemaldamisele, seega nir-rta viitab kellegile, kes eemaldab asju reaalsusest, st hävitajale. Nirrtit kutsutakse ka Hävitamise Jumalannaks ning Mula naksatra ongi keskendunud tõele vs ebatõele, reaalsusele vs ebareaalsusele.

Võimalik, et tajute end puudutavat oma hinge tõelist olemust, tuuma. Varjutusega esineb võimalus tuua esile oma olemuse tõeline essents – nii hea kui halb, et see kas hävitada või võimendada. Tehke midagi loovat – joonistage, kirjutage, mis aitab teil end väljendada nõnda, et saaksite jõuda suurema tõeni endast. Kuna varjutus leiab aset Mula nakstra 3. padas, mis asub Kaksikute sektoris, võib see ühe negatiivse ohuna tuua kaasa mentaalse pinge, kui püüate kasutada ülemääraselt palju loogikat. Selle vähendamiseks ja välistamiseks ongi kasulik teha midagi artistlikku, millega ühelt poolt saate väljendada oma loovust ja tundemaailma ja teisalt  kasutada oma ratsionaali ja loogikat, et analüüsida ja lahti mõtestada loodud teoste sümbolid ja nende tähendused.

allikas: alkeemia.ee

One comment

  1. Oleks tore uusi asju lugeda. Nüüd juunis tulevad vägagi erilised varjutused, et mis nendega tähele panna?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.