Planeetide liikumised septembrikuus – tähtede seis soodustab oma kire järgimist ja millegi uue loomist

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ning prognoosib, mida on oodata septembrikuus. Vaatame üle suuremad liikumised ning nende mõjud. Praegune artikkel ei keskendu niivõrd planeetidele, vaid olulistele muutustele ja üleminekutele taevalaotuses. Aset leiavad mitmed märgilised sündmused!

Septembrikuu algab tuliselt, sest 2/3 planeetidest liiguvad tulemärkides. Saturni ja Ketu leiame Amburis ning Päike, Merkuur, Marss, Veenus liiguvad Lõvis. Nelikühendus Lõvis kestab kuni 10.09, mil Veenus vahetab märki ja liigub Neitsisse. Seniks haarakem härjal sarvist ja kasutagem seda aega millegi positiivse loomiseks. Tuli ehk agni tatva on üheks osaks loodusjõust, mille eesmärk on säilitada ja luua elu. Inimestes on tavapärasest rohkem kirge ja nende eneseväljendus on elavam.

Hea aeg teha algust projektidega või lahendada mingi väljakutse, sest teis on visiooni (Päike), julgust (Marss), oskused, teadmised (Merkuur) ja loovus (Veenus), et ületada  väljakutsed ja  kerkivad takistused.

Veenus ja Merkuur käivad käsikäes Neitsis kuu teises pooles, mis on hea aeg ärilisteks ja pragmaatilisteks asjaajamisteks. Kool, töö ja kodune rutiin saab paika. Soodustatud on igasugune praktiline suhtlemine, detailne planeerimine, ajastamine, raamatupidamine, arveldamine, õppimine.

Analüüsides olukorda lähemalt, leiab nelikühendus aset Purva Phalguni nakshatras. Iga nakshatra kannab endas mingit tarkust ja õppetundi ning hetkil, mil üks tähekogum on väga domineeriv, on paslik korrata üle nakshatra õppetunnid, et mõista antud ajastuse laiemat tähendust.

Lühidalt öeldes õpetab antud tähekogum, kuidas olla mees, mehelik mees. Värss otse tõlgituna tähendab “südamlik mees vajab naist, et olla mehelik”. St ilma naiseta ei suuda ükski mees olla mehelik. See tähekogum õpetab mõlemale soole midagi, st meestele õpetab, kuidas olla edukas naisele minekus ja naistele õpetab, milliseid omadusi partneris märgata ja otsida. Mees peab minema naise juurde, mitte vastupidi ja olema aus oma tunnete suhtes. Mehed vajavad naisi, et realiseerida enese maksimaalset potentsiaali. Ei suuda mees ilma naiseta olla viljakas ja vastupidi.

Juba iidsed kirjutised väitsid, et mehelik mees on usaldusväärne. Meheliku mehe peale saab loota ja olla kindel. Ei raha, maja ega luksuslik auto ole mehelikkuse mõõdupuuks. Naine peaks lähtuma partneri valikul just eelnimetatud omadusi silmas pidades, nende põhjal ning muud välised faktorid ei tohiks olla määravaks.

Mis veel? Saturn pöördub otseseks, st on aeg jätkata sirgjooneliselt, pööramata pilku tagasi. Retrograadsuse ajal tegime ja olime seotud kohustuste ja rutiinidega, mis pidid juhtuma juba minevikus, kuid miskipärast tuli “elu” vahele ja olime sunnitud asjad kõrvale lükkama.

Saturn alustab sirgjoonelist liikumist väga prominentses tähekogumis, mis soodustab pikemaajaliste plaanide teostamist, alustades manifesti kirjutamisest ja avalikust deklareerimisest, lõpetades plaanide tegeliku realiseerimisega, mille võtmesõnaks on koostöö ja kollektiiv. See on miski, mis toob inimesed ühiselt kokku millegi nimel.

Purva Ashada jumal Apas on seotud jõgede ja järvedega ning iidsetel aegadel tekkisid just esimesed suuremad linnad veekogude äärde. Saturn liigub Amburi viimases kolmandikus ja vahetab oma märki tuleva aasta jaanuaris. Purva Ashada ja Uttara Ashada sümboolikast lähtudes tuleb meelde ABBA hittlaul “Winner takes it all”, millega saame ilusasti võtta kokku Saturni viimased kuud Amburis. Mõlemad nakshatrad õpetavad meile koostööd ning selle tähtsust ja need, kes neis teemades on tugevad, on eelis realiseerida maksimum.

Ketu vahetab kuu keskel oma tähekogumit, liikudes Uttara Ashadast Purva Ashadasse (Rahu/Ketu on alati retrograadsed ja liiguvad tagurpidi). Ketu on peamine moksha, vabanemise indikaator. Ketu on kõige vaimsem kosmiline punkt taevas. Mis iganes eesmärgid inimesed endale seavad, lisab Ketu neisse vaimsust. Lähtute eesmärkide seadmisel mingitest spirituaalsetest printsiipidest või väärtustest. Soov leida igast kogemusest tõde, kannustab inimesi sageli ootamatutele tegudele, millel on kaootilised tulemused. Võib tekkida olukord, kus on keeruline end “koos hoida”. Mida rohkem millestki kinni hoiate, seda suuremat stressi kogete asja säilitamisel. See viib ühtlasi ka asja koost lagunemiseni. Vabaks andmine pakub suurt rahuldust kui seda ükskord tehakse. Oluline on vabaneda ebavajalikust ja säilitada vajalik. Tähtis on teadvustada, mis need elemendid on. Tuleb mõista, mis elemendid meie elus on spirituaalses mõttes mõttetud ja neist vabaneda. Kõik, mis on kaotanud elujõu ja kasulikuse, tuleb elust välja lõigata (Ketu).

Rahu vahetab samuti oma tähekogumit, liikudes koju, enda juhitud tähekogumisse, Ardrasse. See toob kaasa tuld ja tormi. Ardra õpetab meile kuidas oma viha, frustratsiooni ja raevu konstruktiivselt väljendada. Ardra õpetab meile, et viha ei tohi häbeneda ega alla suruda.

Viha, raev ja frustratsioon tuleb võtta omaks ja kontrollides neid, ei saa need muutuda halvaks. Kõige eetilisem viis oma viha kanaldada on kaitsta süütuid ja neid, kes ise end kaitsta ei saa. Siiski ei tohi inimene kunagi väljendada oma viha süütu suhtes, sest see toob enesele kaasa suurema hävingu. Süüdistades süütut, hävitate inimest vaimselt ja sel hetkel asub Shiva kaitsma neid, kes endid kaitsta ei saa ja hävitama neid, kes seda väärivad. Shiva on hinduismis ülim joogi ja hävitaja, kellest pole kõrgem mitte ükski surelik.

allikas: alkeemia.ee

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.