Planeetide liikumised toovad juulikuus kaasa nii naudinguiha kui liigset emotsionaalsust

Juulikuus on oodata nii võidukaid ettevõtmisi, plahvatuslikke olukordi, kui ka perioode, mil väga oluliseks saavad peresuhted.

Selle aasta vaieldamatult kõige intensiivsem astroloogiline seisund on Saturni ja Ketu ühendus Amburis, mis hetkel leiab aset Purva Ashada naksatras. Nii Saturn kui Ketu on mõlemad retrograadses olekus, st mõlemad liiguvad tagasi. Purva Ashada tähendab sõna otseses mõttes võitu, esmakordset, esmaklassilist võitu. Purva viitab esimesele, algsusele, algusele. Ashada tähendab võitmatut, purunematut. Purva Ashada on ugra naksatra. Ugra tähendab sõjakat, õelat, hirmsat ja miskipärast jaotuvad kõik Veenuse naksatrad ugra kategooriasse (koos Bharani ja Purva Phalguniga).

Saturni distsipliin ja keskendumisvõime tulevad Purva Ashada energiatega hästi toime, sest esineb võimalus tõepoolest panna “nurgakivi” millelegi, mis on võidukas ja saab manifesteeruda järgmises naksatras Uttara Ashadas. Ketu liikumine Purva Ashadas muudab kokteili hektilisemaks, sest Ketu energia ei ole kunagi lineaarne.

Rahu liigub sirgjooneliselt, obsessiivse sihikindlusega oma ihaldatava objekti suunas. Ketu omab vastupidist efekti – hajuv ja laialivalguv energia, mis ei lase pikemat aega keskenduda. Ketu ei võitle, vaid eemaldub. Seepärast võidakse algust teha millegagi, mida on raske jätkata. Alustatakse innuga, kuid jätkamine vajab tugevat mentaalset pingutust. Olukord muutub harmoonilisemaks, kui Saturn pöördub otseseks septembrikuus ning liigub Ketust eemale.

Rahu liigub Ketust vaadatuna täpselt vastasmärgis – Kaksikutes. Puhast loogikat kasutades saab öelda, et praegune Rahu-Ketu transiit mõjutab kõige isiklikumalt Kaksikuid ja Ambureid, mis mõjutavad 1/7 või 7/1 maja telge. Rahu ja Ketu liiguvad praegustes märkides kuni september 2020, mil liigutakse uuele teljele.

Veenus liigub alates 28.06 kuni 22.07 Kaksikutes. Teekond järgmisse märki saab olema turbulentne, sest teel kohtutakse Rahuga, mis liigub Punarvasu naksatras. Veenuse ja Rahu ühendus loob plahvatusliku olukorra, mis võimendab inimsuhteid, luksust, ilu ja naudinguid. Rahu on tabu, ebatavaline, illusoorne, trikitaja ja maag. Võib esineda ootamatu iha või soov kogeda ekstravagantset luksust, tutvuda täiesti uute inimestega (ajutiselt, sest Rahu illusioon hajub). Eksootilised armukogemused ja omadused armastajas. Hedonism, mis võib liigutada piire, arenedes sõltuvusteks, kui ollakse kontrollimatud. Õnneks omab Saturn Veenusele tasakaalustavat aspekti, mis hoiab inimese kriitikameele piisavalt ärksana, et mõttetud riskid jäävad võtmata. Siiski natuke impulsiivsust tuleb endale andeks anda.

Marss liigub alates jaanipäevast Vähi märgis. Transiidi esimene pool kulgeb ladusamalt ja konstruktiivsemalt. Miks on oluline seda märkida, on see, et Vähk on Marsile astroloogilises mõttes üks halvimaid märke, kus paikneda. Vähk, olles veemärk, sümboliseerib emotsioone ja Marss sümboliseerib sõjakust, tegevust ja aktiivsust, see annab kokku väga temperamentse kokteili.

Märgi esimesed 16º 39´ mööduvad Jupiteri ja Saturni tähe all (Punarvasu–>Jupiter ja Pushya—>Saturn). Samas viimane 13º20´ on juhitud Merkuuri poolt (Ashlesha naksatra), millega tekib Marsil planetaarne sõda, hõõrdumine. Transiidi tormilisem periood algab 19.07, mil Marss liigub Asheleshasse. On võimalik, et tundlike teemade käsitlemine osutub keerulisemaks kui tavaliselt,sest võib olla raskusi oma emotsioonide kontrollimisega. Võib esineda rohkem passiivagressiivsust, impulsiivsust ja äkilist käitumist. Suures plaanis pole Marsi liikumine Vähis igav, sest sõjakas ja aktiivne energia (Marss) kanaldub läbi emotsioonide ja tundemaailma (Vähk), mis vähendab inimestes tavapärast ratsionaalsust.

Merkuur liigub hetkel Vähis, muutudes 09.07 retrograadseks. Sel ajal on Merkuur tihedas ühenduses Marsiga, mis võib vallandada ootamatud sõnavahetused, mis võivad edasi areneda tülideks. Enne mõtle, mida ütled, sest lühiajalise emotsionaalse rahulolu nimel öeldud “hea sõna” võib tekitada inimsuhetes pikemas plaanis paksu pahandust.

Marsi ja Merkuuri pingestatust on tunda kuni 17.07, sest seni on mõlemad planeedid teine teisele piisavalt lähestikku, et mõjutada üksteist. Kuna Vähk on eelkõige kaal purushi 4. märk, sümboliseerides kodu, ema, heaolu, hoolitsust, turvatunnet, siis on need märksõnad suurema tähelepanu all. Tähelepanelikum tuleks olla sellega, kuidas suhtlete oma hooldajate, vanematega, patroonidega. Inimesed, kes pakuvad meile teatud sorti turvatunnet, võivad tuua kaasa mingeid emotsionaalseid susapusasid, mida hakkame arutama.

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ning prognoosib mida on oodata juulikuus. Vaatame üle suuremad liikumised ning nende mõjud. Tuleb meeles pidada, et iga sünnikaart on unikaalne ning üldistav info ei pruugi olla asjakohane ega täpne.

Saa teada oma kuu- ja tõusumärk.

allikas: alkeemia.ee

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.