Nakshatra Mrigashira

mrigashiraMarsi poolt juhitud nakshatra.

Mrigashira – Vahemikus 23˚20´ Sõnn kuni 06˚40´ Kaksikud.

Mrigashira tuleneb Veenuse ja Merkuuri mõju all, mida juhib Marss. Mrigashira on viies nakshatra ja seda kutsutakse „Otsivaks täheks“, mis väljendub spirituaalse tõe otsingute algust. Mrigashira esimene pool on mõjutatud Veenusest, mis muudab selle väga loovaks, poeetiliseks ja artistlikuks. Mrigashira inimestel on võime viia oma ideed ellu. Nad on ääretult head ilusate ja loovate asjade loomises.

Mrigashira nakshatra teine pool on mõjutatud Merkuurist, mis muudab neid väga heaks kirjameheks ja kõnelejaks. Inimene võib olla ääretult nutikas, uudishimulik ja uurimusele keskenduv. Mrigashira sümboliks on antiloobi pea. Antiloop on kiire ja raskesti tabatav, graatsiline ja liikuv. Mrigashira esindab kiiret ja radikaalset muutust, mis otsib valgustatust.

Jumalik sümbol on Soma, Kuu jumal, kes annab jumaliku nektarit õnnelikuse sünnile. Tal on spirituaalne temperament ning selle nakshatra peamine motivatsioon on saavutada moksha. See on suurepärane tähekogum religioosse või filosoofilise uurimustöö teostamiseks. Mrigashira on võime anda täiuslikkust, nad on lõbusad ja muudavad elu elamisväärseks. Neile meeldib otsida sisemist rahuolu ja tihti leiavad selle. Peamine motiiv on oma ihade elluviimine, mille käigus naudivad nad loomist.

Mrigashira indiviidid on hellad, rahumeelsed, tundlikud, kes on siirad teiste ja maailma suhtes ning ootavad ise sama. Nad on alati uudishimulikud, seega on nad hea reisijad, uurijad ja kogujad. Lisaks võivad nad olla hea suhtlejad ja kõnemehed.

Hindu mütoloogias on olemas lugu sellest nakshatrast. See lugu paljastab Jumal Soma varjuküljed ja tema atraktsiooni Jupiteri naise Tara vastu, kelle ta võrgutas ja patustas. See ajas jumalad vihale ning nad sekkusid, mille peale lahkus Tara Soma juures ning naasis Jupiteri juurde tagasi. Siiski jäi Tara rasedaks ning sündis poeg nimega Budha, teise nimega Merkuur. See analüütiline mõtlemine on loodud Kuu meelelisest mõtlemisest. Vedases öeldi „Kuust sündis meel“. Jupiter oli teadlik Budha ebaseaduslikust sünnist, aga Jupiter leidis, et Merkuur oli meeldiv, mistõttu nõustus ta aktsepteerima teda kui enda poega. Jyoitisha vaatenurgast vaadatuna võib seda seostada seksuaalse võrgutamisega, mille tulemusena sündis ebaseaduslik laps ning perekond ühines taas. Selles nakshatras inimesed on nautlejad, sarnaselt Somale ja Tarale, kes otsisid sensatsioonilist suhet.

Varjuküljena seega on need inimesed liialt suured nautlejad, kes otsivad pidevalt mugavusi, sensoorseid ihasid ja materiaalsust. Muutlik natuur võib ilmneda Merkuuri mõju all olemas Mrigashira Padas.

Mrigashira Pada 1 – On seotud Lõviga, täpsemalt Päikesega. Sellel padal on võime end väljendada läbi artistlikku ja loova tegevuse.

Mrigashira Pada 2 – On seotud Neitsiga, täpsemalt Merkuuriga. See pada esindab kriitilist, kalkuleerivat, hea mentaalse võimekuse ja huumorisoonega inimest.

Mrigashira Pada 3 – On seotud Kaaludega, täpsemalt Veenusega. Sotsiaalne ja mentaalsetele suhtele orienteeritud.

Mrigashira Pada 4 – On seotud Skorpioniga, täpmsealt Marsiga. On seotud intellektuaalse, vaidlemishimulise, kahtleva, ebamäärase inimesega. Enamik Mrigashira negatiivseid omadusi väljenduvad selles padas. Selles padas saab ainult toimida arenenud hinged, kellel on olemas õige toetus.

Lagna Mrigashira nakshatra – Atraktiivne, võrgutav, müstiline, tõeotsija, entusiastlik, jutukas, hea kõnega, aktiivne ja reisija.

Päike Mrigashira nakshatra – Seiklushimuline, julge, arhitekt, võistlushimuline, juhiomadused, autoriteetne, poeetiline, kirjaoskaja, loov ja laisk.

Kuu Mrigashira nakshatra – Meeldiv kõneleja, intelligentne ja armastav ema. Ennastohverdav, sensuaalne ja ilus. Nad on hellad, hoolivad, sensuaalsed ja romantilised.

Merkuur Mrigashira nakshatra – Püsimatu ja närviline. Kiire ja suurepärane kirjaoskus.

Veenus Mrigashira nakshatra – Ülisensuaalne, rikas, ilus, poeetiline, huvitub muusikast ja tantsust, võrgutav. Naudib head toitu ja erootikat.

Marss Mrigashira nakshatra – Suur tahtejõud ja pühendumus, põikpäine, sensuaalne ja kõrge libiidoga, julge, kirglik ja riskija.

Jupiter Mrigashira nakshatra – Intelligentne ja tark, aus, hea välimusega, naudib õnne ja rikkusid, reisija, uurija ja spirituaalne.

Saturn Mrigashia nakshatra – Ebaefektiivne töös, kaval, ülbe ja põikpäine. Positiivne on see, et neil on loomulik tõmme vaimsuse ja spirituaalsuse poole.

Rahu Mrigashira nakshatra – Rahu hakkab siin täitma enda materiaalseid naudinguid. Tema intellektuaalne otsing vastuste järgi ei ole piisav, mis paneb aluse sisemise rännaku algusele.

Ketu Mrigashira nakshatra – Viitab eelmise elukogemusele, kus intellektuaalne otsing elutõdede järgi leidis aset. See on võimalus, et hing loobub materiaalsetest asjadest ning liigub moksha poole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.