Sade sati – Saturni transiit üle Kuu

Sade sati = seitse ja pool aastat, mille kestel liigub Saturn kolmes märgis – 12. majas kuust vaadatuna, üle kuu ja 2. majas kuust vaadatuna. 

Jyotisha klassikute kohaselt on saturn, shanicharya päikesesüsteemi kõige aeglasem planeet. Klassikaline kirjandus ei soosi Uraani, Neptuuni ja Pluuto kaasamist astroloogiasse, sest toona polnud need taevakehad nähtavad. Klassikud kaasasid kirjutistesse 7+2 taevakeha, mille ümber astroloogia tiirleb (Päike–>Kuu–>Merkuur–>Marss–>Veenus–>Jupiter–>Saturn–>Rahu–>Ketu).

Saturn teeb tiiru ümber maakera ~29 aastaga, mis astroloogiliselt sümboliseerib saturni tagasitulekut. Sel ajal on transiitne Saturn samas märgis mis inimese nataalne Saturn. Ühe Saturni tsükli jooksul on 1/4 ajast käimas sade sati, so seitse ja pool aastat, mis on võrdlemisi suur ajaline periood inimese elus.

Olukorra ilmestamiseks toon esile Saturniga seotud märksõnad:

külmus, aeglus, vana, reeglid, bürokraatia, pühendumine, töö, töökus, stress, ohvrimeelsus, vastupidavus, vanus, vanemad inimesed, seadus, piirang, aeg, skelett, struktuur, vanemlikkus, jäikus, vastupanu, staatiline, paigal püsiv, materialism, usaldusväärsus, muutumatu, distsipliin, raske, lihtsus, kroonilisus, pinge

Kuuga seotud märksõnad:

psühholoogiline ülesehitus, ema, emotsionaalsed vajadused, rutiinid, tavad, harjumused, hoolitsus, meelerahu, maailmataju, turvatunne, emotsionaalne seotus, sümpaatia, patriotism, söötja, kokk, varjupaik, maja, kodu, kaitsja, sõiduk, juured, kultuuriline pärand, alateadvus, tujud

Sade sati saab jaotada kolme faasi:

  1. Kui transiitne saturn liigub 12. majas kuust vaadatuna. 12. maja igast majas vaadatuna on kõnealuse maja kaotus, vabanemine, kulud (nõnda nagu klassikalises tähenduses viitab 12. maja neile asjadele). See on sade sati esimene faas, mille käigus võid tajuda turvavõrgustiku ja toetuse kadumist. Võid tajuda elus “lähenevat ohtu”, mille eest ei ole kaitset. Võid olla sunnitud toetuma enese ressurssidele, mis toob ellu pingeid, kuid muudab inimese iseseisvamaks.
  2. Kui transiitne liigub üle nataalse kuu. Sade sati teine faas, mis on kõige intensiivsem. Võite kogeda emotsionaalset traumat, hirmu, pessimismi. Sel perioodil võivad emotsioonid olla justkui kinni külmunud ja ollakse äärmiselt kaine meelega. Ebatavaliselt suur tähelepanu on suunatud kohustustele, vastutusele ja kasinusele. Sel perioodil on iseloomulik vabaneda kõigest ebavajalikust, mis inimest enam ei teeni. Saturn mõjutab otseselt inimese “reptiiliaju”, inimese ellujäämisinstinkt pannakse proovile.
  3. Kui transiitne Saturn liigub 2. majas kuust vaadatuna. Sade sati viimane, kokkuvõttev faas, mis on karm ja üksildane, kuid fundamentaalse väärtusega, sest inimene leiab uued viisid, oskused, teadmised kuidas olla hoitud, tunda end hästi ja turvaliselt.

Sate sati kogu pikkuseks on ~ 96 kuud, millest kõige intensiivsem periood on ~ 28 kuud, mil saturn liigub üle nataalse kuu. Sade sati tulemusi muudab planeetide asumine Kuuga samas ja kõrval asuvates majades. Efektid on dramaatilisemad kui inimesel on käimas sade sati ajal kas saturni või kuu mahadasa või antardasa, mis võimendab transiidi mõju kolossaalselt.

Sade sati ajal kogetud valu peamiseks põhjuseks on emotsionaalses mõttes peaga vastu seina jooksmine. Eitatakse seina olemasolu ja joostakse emotsionaalselt üleslaetuna vastu seina, mille tagajärel kogetakse agooniat, traumat ja valu. Valu, trauma mõte on anda inimesele signaal piirist, seinast, mida pole võimalik eirata ega mööduda. Inimeses peab olema teatud ärksus, et taibata teha samm tagasi ja otsustada – kas loobuda või leida mõni teine kreatiivne moodus seinast möödumiseks.

Mentaliteet, mis inimese seinani viis, ei vii inimest enam seinast mööda. Tuleb teha valik ja otsus, kuidas edasi. Loomulikult on valik jätkata vanaviisi ja astuda allakäigus spiraalis veelgi sügavamale, aga see on mõttetu. Tavaliselt on seinaks emotsionaalset laadi faktor, millest hoitakse jäigalt kinni. See on miski, mis pakub inimesele turvatunnet ja mugavust.

Sade sati ajal võivad neile asjadele tekkida takistused, häirivad elemendid, millega elamine on emotsionaalselt väljakutsete rohke, kuid kasvatav aeg. Sade sati ajal on tavalised sündmused abielulahutus, abiellumine, lapsevanemaks saamine, töökoha vahetus, karjääriredelil tõusmine. Aset leiavad sündmused, mis juurduvad inimese psühhoemotsionaalsesse ülesehitusse. Inimeses toimuvad protsessid, mille tulemusena inimene muutub küpsemaks ja täiskasvanulikumaks (teadlased on leidnud kinnitust asjaolule, et inimese aju areneb kuni 30. eluaastani. Selles vanuses on aset leidnud vähemalt üks sade sati ja Saturni tagasitulek).

Keskmine inimene kogeb kolm sade satit, millest igal neist on oma õppetund ja väljakutsed. Esimene sade sati, eriti enne vanust 28, on keeruline emotsionaalses plaanis. Teine sade sati, eriti enne vanust 46, on keeruline sotsiaalses plaanis. Kolmas sade sati, eriti enne vanust 82, on keeruline füsioloogilises mõttes.

Sade sati on täna käimas Amburitel (kõige intensiivsem faas), Kaljukitsedel (esimene faas) ja Skorpionitel (viimane faas). Aastal 2020, mil Saturn vahetab märki ja liigub Kaljukitse, lõppeb Skorpionite sade sati ja algab Veevalajate sade sati.

Leidke enda kuumärk SIIT

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.