Mis on karma?

Karma on energia, mis loob ja on aluseks kõigele, mida sa selles inkarnatsioonis koged. Karma annab aluse algusele ja lõpule, õnnele ja õnnetusele. Karma on põhjus, miks me eksisteerime. Karma on nagu Exceli tabel, mida Kõrgem haldab. Selles tabelis väljenduvad meie head teod ja halvad teod. Kui teeme halba, tuleb “halb” lahtrisse linnuke ning kui teeme head, siis tuleb “hea” lahtrisse linnuke.

Hinge ülim missioon on saada universaalseks hingeks ehk Bhramaniks, mis tähendab oma karma tasumist ja valgustatuks saamist. Kui meil enam ei ole karmat ning oleme maisest maailmast eraldunud, saame hakata tegelema spirituaalsete sadnadega ehk praktikatega. Oluline on teada, et meil puudub teadmine oma karmast. Kui me teaksime, mida me oleme halvasti või hästi teinud, puuduks õppetunnid ja tänulikkus.

Karma jaguneb 3 kategooriasse:

  1. Sanchita karma, mis on sinu hinge karma summa summarum – kogu karma, hea ja halb, kokku liidetuna.
  2. Prarabda karma, mis on osa sinu mineviku karmast, mida me peame kogema selles inkarnatsioonis. See on vältimatu ning kohustuslik. See on sama kohustuslik nagu põhiharidus, mida peab laps läbima. Seda saab ainult kogeda ning selle karmaga sa maitseid vilju oma tegudele, mida sooritasid mitu elu tagasi. Igas elus avaldub osa sanchita karmast, mis saabki käimasoleva inkarnatsiooni prarabda karmaks. Prarabda karma hulka kuuluvad situatsioonid või inimesed, mida me ei saa kontrollida – perekond, tervis jms. Prarabda karma kujuneb lõppenuks, kui oleme kogenud kõike tulemusi. Astroloogilises mõttes on praradba karma Kuu.
  3. Kryamana karma, mida me teeme praeguses inkarnatsioonis ning mille tulemused ilmnevad järgmistes eludes. Kui me oleme praeguses elus vooruslikud, järgime oma dharmat, saame järgmises elus kogeda oma tegude häid vilju. Praeguse eluaja kriminaalid, tapjad ja mõrvarid kogevad järgnevas elus oma tegude halbu vilju.

Ei ole keeruline mõista, et kogu meie elu on ettekirjutatud ning ettemääratud. Me elame selleks, et mängida rolli juba valmis kirjutatud stsenaariumis, mille loomisse oleme ise panustanud. Kõik tänased teod kirjutatakse meie tuleviku elu arvele, olgu need head teod või halvad. Kõik hea või halb, mida me praeguses elus kogeme, on mineviku elu viljad.

Et paremini mõista, kuidas toimib karmatsüklid, lisan siia ühe legendaarse kuid vähetuntud loo.

Kui laastav Mahabharata sõda oli läbi, kus kuningas Dhritrastra kaotas 100 poega, küsis ta Isand Shri Krishna oma õnnetuse ja kannatuse põhjust.

“Oo, pühaduse poeg, ma küll ei aktsepteerinud sinu jumalikust, kuid praegu ma soovin, et sa lõpetaksid mu piinad. Ütle mulle palun, miks oli mul nii palju ebaõnne, et mul oli 100 poega, kellest mitte ükski pole enam elus. Miks anti mulle 100 poega kui nad mult ära võeti”

Krishna:” See on sinu eelmise elu karma tulemus. Mida külvad, seda lõikad. Sa põhjustasid sama piinarikast kannatust kellegile teisele ja nüüd juhtus sinuga sama.

Kuningas küsis vastu: “Isand, kas saakite rääkida midagi mu mineviku elust ning selle karmast?

Krishna vastas:” Oo, suursugune kuningas, 50 eluiga tagasi olite linnujahtija ning ühel päeval jahil olles, hakkasite ühte lindu järgima kuni ta jõudis oma pesani. Proovisite lindu lasta, kuid ta jõudis puu varju ära peita. Suurest ängist ja frustratsioonist panite selle puu põlema, kus elasid selle sama linnu 100 poega. Sa põletasid kõik pojad surnuks ning tõid endale kaasa needuse, mis nõudis, et kunagi koged sina sama agooniat ja valu, vaadates pealt oma 100 poja suremist. ”

Pime kuningas küsis vastu:” Aga isand, kui ma käitusin nii halvasti nii pikka aega tagasi, siis miks mind ei karistatud varasemates eludes. Mis võttis nii kaua aega?

Krishna vastas:” Eelmises 49 elus kogusid sa endale väga hea karmat. Et saada 100 poega, peab inimene tegema tõeliselt häid tegusid. Sa olid õiglane ning pühendunud ning selles elus aktiveerus sinu Sanchit karma, mille küpsedes said sa kuningaks, kellel oli 100 poega. Kuid samal ajal aktiveerus sinu needus, mille said 50 elu tagasi. Selles elus jäid sa pimedaks füüsiliselt kui ka olid pimestatud oma poegadest, mille tõttu tekkis sul meeletu agoonia ja frustratsioon.

Loost ilmned, et kuninga sanchita karma tegi temast kuninga, kuid praradba karma võttis temalt 100 poega.

Parim meetod, kuidas oma praradba karmaga toime tulla, on allutada oma ego. Alluta oma ego, aktsepteeri ja ole alandlik teenima kõiki, kes abi vajavad. Kui pole ego, pole agooniat ja frustratsiooni, mis tekib kui koged oma prarabda karmat. Meil on valus, sest meie egoteadvus sai haiget. Ego, mis on käimasoleva inkarnatsiooni illusioon tekitab meile palju ebameeldivusi.

Olge õnnistatud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.