Mis on Jyotisha ehk veedalik astroloogia?

India astroloogia ehk jyotisha on üheks haruks hinduismi iidses õpetuses vedangas. Sõna jyotisha tuleneb sanskriti keelsest sõnast jyoti, mis tähendab valgust. Isha on miski, mis hoiab, omab, annab edasi, jagab. Jyotisha on miski, mida edastab, omab ja jagab valgust. Jyotisha on miski, mis on osalt müstiline ja osalt matemaatiline. On levinud arusaam, et Jyotisha õppimiseks ja mõistmiseks läheb õppuril tarvis kahte omadust – intuitiivsust ja loogilis-matemaatilist mõtlemist, mida kombineerides on võimalik dekodeerida Jyotisha püha keelt ja sümboleid.

Reaalsus koosneb neljast komponendist: ootused, keskkonnad, sündmused, inimesed. Inimesel on ootused, viibib keskkonnas, milles kohtab inimesi ja kogeb sündmusi. Kõik elemendid moodustavad inimesele reaalsuse. Jyotisha on kui vahend, tarkvara, mille abil tuvastada mustreid ja seoseid nende komponentide vahel. Jyotisha aitab leida seosed emotsionaalse ja alateadliku ootuse ja spetsiifiliselt defineeritud reaalsuse vahel. Einstein juba ütles, et kõik on relatiivne.

Jyotisha põhineb sideerilisel kalkulatsioonil, mille keskmeks on maa asend enese telje suhtes (mis ajas muutub). Troopiline sodiaak vaatleb taevast kui muutumatut keskkonda, mis ei ole mõjutatud maakera kosmilistest võngetest oma teljel.

Jyotisha, just nagu iga süsteem, teadus, teadmiste kogum, omab selgeid ja kindlapiirilisi printsiipe, mille alusel jyotishat tõlgendada. Jyotishat korrektselt tõlgendades on inimesel võimalus kasvatada eneseteadlikkust, õppida elu, loomise ja universumi kohta.

Mis on elu? Kes olen mina? Mida ma elus tegema pean? Kas olla või mitte olla? Kõikidele neile ja paljudele teistele küsimustele saabki vastused jyotishast, india astroloogiast.

Jyotisha klassikaline kirjandus hõlmab endas sümboleid, sõnastikku ja kirja. Astroloogia on selles kontekstis püha keel, mille tõlgendamine ja tundmine asetab eelisjärjekorda kõik need, kes seda õpivad ja praktiseerivad. Jyotisha kirjeldab kuidas toimib inimese meel – projitseerimine ja peegeldamine reaalsuses.

“Omnia causa fiunt” – kõik juhtub põhjusega. Jyotishast omistatav valgus näitabki põhjuslikkust ja ehk ka tagajärge. Elukogemus tuleneb eelkõige alateadlikke emotsioonide ja ootuste projietseerimisest reaalsusesse. Alateadvuses, millesse on kogutud mälestused, pildid, kogemused, lootused, unistused, traagikad, ihad, teadmised, oskused eelmistest inkarnatsioonidest. Jyotisha vidya on programm enda alateadvuse avamiseks ja lahtimõtestamiseks, milles märkad käidavat eluteed ja mõtet.

Inimese teadvus on piiratud. Meil on vaid mälestustes pildid ja kogemused praegusest inkarnatsioonist. Ei tohi unustada, et inimese hing on võtnud kümneid erinevaid vorme ja elanud kümneid erinevaid elusid. Praegune inkarnatsioon on vaid peatükk raamatus, mis räägib hinge liikumisest valgustatuse poole. Raamat, mis räägib hinge väljumisest orjastavast samsarast.

Jyotisha abiga on võimalik neist kammitsatest vabaneda, Vabaneda orjusest, mis seob inimest materiaalselt, füüsiliselt, emotsionaalselt või spirituaalselt.

Jyotisha on valguse teadus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.