Lihtne viis prognoosimiseks ja oma sünnikaardi analüüsimiseks

Nagu me tänaseks juba teame, on igal inimesel käimas planetaarsed perioodid ehk mahadashad, mis loovad tingimused lubatu ellu ärkamiseks.
Teame ka seda, et mahadashas keemid on mitmekihilised, st perioodid jagunevad erinevate pikkustega perioodideks – mahadasha–>antradasha–>pratyantardasha, iga järgnev neist väiksema ajalise pikkusega. Mõelgem neist kui matrjoshakdest 🙂 Selline sättumus loob tingimused erinevate faktorite kokkutulemiseks, mis omakorda loob võimalused lubatu manifesteerumiseks.

 
Teame, et inimese elu mõjutavad mitu planeeti korraga. Nüüd kui tahame teada, kas eesootav mahadasha ja antradasha lubab suures plaanis küllust või raskusi, tuleb analüüsida nende kahe planeedi vahelist “nurka”. Mida ma mõtlen nurga all? Mitme maja kaugusel asuvad dasha planeedid üksteisest.
 
On olemas 7 erinevat nurka või asetust, millest 4 on positiivsed ja toetavad, teised 3 toovad probleeme ja väljakutseid.
 
Kui dasha planeedid asuvad teine teisest vastavalt 5/9, 1/1, 1/7 või 4/10 maja kaugusel, on periood meeldiv ning arendav. Kui dasha planeedid asuvad teine teisest 3/11, 6/8 või 2/12 maja kaugusel, on periood problemaatiline ning stressi tekitav.
 
Inspireerivad ja toetavad nurgad:
5/9 kombinatsiooni puhul asuvad planeedid samas elemendis ehk tuli-tuli, vesi-vesi, maa-maa või õhk-õhk. Selline asetus on inspireeriv ning loov, milles harmoniseeruvad kahe taevakeha energiad. 
 
1/1 kombinatsiooni puhul asuvad planeedid samas märgis, moodustades ühenduse, mis toob esile konjuktsiooni tõelised omadused. Planeetide omavaheline dünaamika on väga intensiivselt tuntav.
 
1/7 kombinatsiooni puhul asuvad planeedid vastamisi, moodustade opositsiooni. Dasha planeedid asuvad vastandlikes märkides ja elementides. Tuli-õhk, vesi-maa ja vastupidi. Opositsioon on ekstrovertne energia, mille eesmärk on tasakaalustada.
 
4/10 kombinatsiooni puhul asuvad planeedid teine teises suhtes kvadraadis, mis on lääneliku astroloogia põhjal konfliktne asetus. Jyothisha kohasel on tegemist siiski positiivse asetusega, mis loob elus stabiilsuse ja struktuuri. 
Pingeid ja probleeme tekitavad nurgad:
3/11 kombinatsiooni puhul asuvad planeedid teine teise suhtes toetaval positsioonil, kui tekitavad väljakutseid prioriteetides – kas olevik või tulevik, kas täna siin ja praegu või pikem perspektiiv. Halbadest nurkadest on see kõige vähem ebameeldiv.
2/12 kombinatsiooni puhul asuvad planeedid teine teise suhtes “võida-kaota” olukorras, kus ühe planeedi kasu on teise kaotus.
6/8 kombinatsiooni puhul asuvad planeedid teine teises suhtes kõige negatiivsemal asetusel. Mõlemad tekitavad teine teisele probleeme ja on katalüsaatoriks muutustele ja saatuslikusele.
Millest tuleneb “nurkade” natuur? Loogika peitub majade tähenduses. 1-5-9 on dharma majad, mida seostatakse talentide, vaimsuse, loovusega ja õiglusega. 1-4-7-10 on kendra majad, mis loovad ellu stabiilsust ning moodustavad iga inimese elus põhilised valdkonnad. 3-7-11 on kama majad, mis viitavad soovidele, ideedele ja unistustele. 6-8-12 majad on dusthana majad, tähendades valu, kannatusi, kaotusi, ohverdusi.
IV maja on kodu ja meelerahu, VII maja on inimsuhted ja partnerlus, X maja on avalik staatus ja töö.
II maja on sissetulek materiaalsete varade näol ja XII maja kaotus materiaalsete varade näol. VI maja on konfliktid, tülid, võlad, lahutus, haigused ning VIII maja on ootamatud sündmused, kroonilised haigused, psühhoemotsionaalsed transformatsioonid. III maja on julgus, algatus, ideed, suhtlemine ja oskused. XI maja on unistused, tunnustus, suured organisatsioonid, soovid ja rahavood.
Planeetide omavahelise nurga analüüsimine annab ainult pool vastust, st tuleb võtta arvesse planeetide enda seisundit.
Kui planeedid on nõrgad, kuid asuvad teine teise suhtes positiivsel nurgal, pehmendavad nad teine teist ning konfliktsus on maandatud, sest kahe planeedi energiad suudavad seguneda ja harmoniseeruda.
Kui planeedid on tugevad kuid asuvad konfliktses nurgas teine teise suhtes, on negatiivsed energiad võimendatud, sest kaks kanget lähevad vastamisi, intensiivistades pingeid. Samuti on kahe nõrga planeedi negatiivne nurk, mis toob esile mõlema planeedi halvimad omadused.
Kui planeedid on tugevad ja asuvad heades nurkades, saavad energiad lõimuda, moodustades megatandemi. Tihti sellise asetuse puhul on kaasatud väga prominentsed planetaarsed joogad, mis oma perioodidel aktiveeruvad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.