Bhava Bala – majade tugevus

bhavaBalaBhava Bala – majade tugevus ja väärikus.

On olemas 3 tüüpi bhava balasid.

  • Bhavadipati – adipati ehk valitseja. See tugevus näitab maja valitseja tugevust.
  • Nrurasyadi – kõik märgid on jaotatud 4 kateogooriasse, milleks on inimene, imetaja, mereloom ja putukas.
  • Bhava Dristhi – aspektide tugevus. Bhava ehk maja keskkohta koheldakse kui planeeti, mille aspektide väärtus arvutatakse.

Bhava Bala summa tuleb kokku ülal toodud 3 bala kokkuliitmisel. Bhava on tugev kui nende 3 summa on üle 480 shastiamsa.   Kui balade summa on alla 480 shastiamsa, loetakse maja nõrgaks.

Shastiamsa on bhava bala ühik, millega arvutatakse maja tugevus. % tugevus, mis majas on, saadakse shastiasma/480.

Sekundaarsed tugevused

On olemas lisaks Bhava balale ja Shad Balale veel lisaks teisesed tugevused, mis annavad aimu planeedi mõjudest. Isegi kui planeedil on Shad Bala kohaselt alla 100% tulemus, võib teisese tugevuse kohaselt olla planeedi mõjud siiski tugevad ja positiivsed.

Ishta ja Kashta Phala

Dashade ning transiitide hindamine toimib Ishta ja Kashta Phala järgi – kas periood toob väljakutseid või sujub probleemideta. Kui Ishta väärtus ületab Kashta Phala väärtuse, kujuneb planeedi periood tõrgeteta. Kui Kashta on suurem kui Ishta, esineb periood väljakutseid ning võimalusi isikuliselt kasvada. Seega saame neist 2-st tugevusest järeldada, millisel perioodil oma elus esineb meil rohkelt võimalusi saada paremaks ning küpsemaks isikuks.

One comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.