Ashtakavarga süsteem ja transiitide tulemused

asthakavargaAshtakavarga süsteem ja transiitide tulemused

Ashtakavarga on Veedalikus astroloogias äärmiselt unikaalne ning omapärane transiitide prognoosimise süsteem. Parasara sõnul muudab ashtakavarga süsteem prognooside tegemise lihtsamaks. Üheks tingimuseks ashtakavarga kasutamisel on planeetide ning nende omastuste tundmine, mida nad igas majas korda saadavad. Mida nad tähistavad ning millised on võimalikud tulemused.

Seda süsteemi saab kasutada 7 füüsilise planeedi  ja lagna puhul, Rahu ja Ketu jäävad välja, sest nad on varjuplaneedid. Neid planeete kasutatakse punktidena, mida hinnatakse skooriga vahemikus 0 kuni 8 ehk ebameeldiv kuni meeldiv skaalal. Skoor sõltub planeetide asetustest võrreldes üksteisest. Seda süsteemi nimetatakse AshtakavargaksAshta ehk 8 ja Varga ehk divisjon.

Iga planeedi jaoks on üks ashtakavarga kaart. Kõige olulisem Asthakavarga kaart on Sarva-ashtakavarga kaart, mis on kõiki planeete hõlmav kaart ning näitab, mis tulemusi võib oodata planeetide liikumisest majas. Enamikele ei ole see süsteem tuttav ning seega  jääte Te ilma väga olulisest infost.

Ashtavargat loetakse olulisemaks prognoosimise meetodiks kui Kuu põhjal kaardiprognoosimist, sest Kuu on 1/8 ashtavargast, aga ashtavarga näitab kõikide planeetide tugevust.  Kui planeet liigub halvas majas Kuust vaadatuna kuid ashtakavargast vaadatuna heas majas, on ashtavarga tulemus olulisem. Näitena – Saturn liigub 12-ndas, 1-s või 2-s majas Kuust vaadatuna, mida loetakse halvaks (Sade sati), aga ashtakavarga kohaselt liigub Saturn väga suurepärastes majades, saavad need majad head punktid ja seega on tulemused positiivsed. Ashtakavarga vaatleb täpsemini transiitseid planeete kui analüüsida transiite Kuust vaadatuna.

Kui iga planeet teenib teatav arvu punkte, on oodata teatavaid tulemusi transiitsest planeedist.

  • Punktid 0 kuni 3 on halb
  • 4 – neutraalne
  • Punktid 5 kuni 8 on hea

0 punkti loetakse kõige ebameeldivamaks ning punktid 1-3 mõjuvad ebakindlatena. Punktiskoor 4 puhul on tulemus neutraalne ega põhjusta kahjusid ega too kasu. Punktiskoor 5 kuni 8 on hea, millega tulevad kaasa positiivsed tulemused. Kui skoor on 8, loetakse seda kuninglikuks.

Teenitud punktid arvutatakse kokku ning saadakse sarva-ashtakavarga. Sarva-ashtakavarga näitab majade üldist tulemuslikust ja tugevust, mille abil planeete hinnata.

  • Punktid 0 kuni 25 on nõrk
  • Punktid 26 kuni 27 on neutraalne
  • Punktid 28 kuni 29 on hea
  • Punktid 30 ning edasi on suurepärane (isegi, kui majas asuvad halvad planeedid ning maja on oma olemuselt halb)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.