Uraan, Neptuun ja Pluuto india astroloogias

India astroloogia klassikalises mõttes ei maini väliseid ja transgeneratsioonilisi planeete. Igal süsteemil on oma tehnikad ja uskumused, mille abil teha ennustusi. Uraani, Neptuuni ja Pluutot kasutatakse läänelikus astroloogias.

Kunagi ammu, kui rishid kirjutasid astroloogia põhitõdesid, ei olnud nad teadlikud neist taevakehadest ning arvati, et päikesesüsteem piirdubki Saturniga, mis tähistas personaalsuse lõppu ja kollektiivsuse algust. Uraan, Neptuun ja Pluuto toimetavad kollektiivsel tasandil ning nende energiad pole igapäevaselt tunda, kuna nad liiguvad väga aeglaselt. Uraan liigub ühes märgis 7 aastat ning terve sodiaagiringi teeb 84 aastaga (paljud inimesed ei kogegi Uraani tagasitulekut, erinevalt Saturni tagatulekust, mis toimub iga ~30 aasta järel kui transiitne Saturn on ühenduses nataalse Saturniga.

Isiku kaardis mõjutavad transgeneratsioonilised planeedid maja, kus nad istuvad. On tõenäoline, et neil puuduvad erilised aspektid ning mõjutavad seega ainult maja, kus istuvad ja 7 maja edasi asuvat maja ehk oponeerib 180 kraadi olevat maja.

Uraan liigub ühes märgis ~7 aastat. Uraan esindab energiat. Uraani lisab oma majja ekstsentrilisust, unikaalsust ja haruldust. Läbi Uraani energiate me saame aimu kollektiivsest energiast ja inimkonna ühistest piiridest. Uraani energiad toimetavad intuitsiooni abil, mis aitavad minal saada kontakt kõrgema minaga. Uraan on meie isiksuse originaalne ja ainulaadne omadus.

Uraani mõjutatus kaardis toob esile loova muutuse, milleks on revolutsioon, seiklus või vabadus. Ootamatud sündmused, saatusepöörded, uued arengud on ainult osa planeedid omadustest. Kui nataalselt on Uraan tugev (I majas, Kuu või Päikese mõjuga) tunneb inimene tugevat sisemist tahet muutuda. Uraan viitab järskudele muutustele, mis on väljaspool meie kontrolli.

Uraani asetus näitab, millises eluvaldkonnas oleme enim originaalsed ja unikaalsed.

Neptuun on illusoorne müstik, kes elab väljaspool reaalsuse piire. Neptuun on uni, mis ühendab endas sügavama kaastunde ja universaalse armastuse. Neptuun on kujutlusvõime. Kui nataalselt on Neptuun tugev, võib see sellest inimesest teha artisti. Negatiivse poolena võib inimene olla unistav, segaduses, kõhklev. Neptuuni peetakse irratsionaalseks, mis toob kaasa segadust ja kõhklusi. Sisuliselt on Neptuun otsene vastand Merkuurile “Intellektile”. Tugeva Neptuuni seotus Mekuuriga viitab hea intellektiga isikule, kes on võimeline leiutama ja oma ideid reaalsuseks muuta.

Kuna Neptuun on äärmiselt idealistlik ja ennastohverdav, võib tugev Neptuun kaardis teha inimeset nn pühaku (paavst Francis tüüp)

Neptuuni positsioon viitab eluvaldkonnale, mille osas ollakse väga tundlikud ja peenetundelised.

Pluuto on sodiaagi ekstremist, kes opereerib väga sügaval ja intensiivsel moel. Pluuto energiad mõjutavad otseselt inimese teadvust, mida seostatakse võimsate muutuste, transformatsiooni ja taassünniga. Pluuto energiad hõlmavad kõiki tasandeid – füüsiline, emotsionaalne, mentaalne ja vaimne. Pluuto sümboliseerib elu tõelist energiat, mida seostatakse sünni ja surmaga. Pluuto destruktiivsed energiad on seotud isand Shiva energiaga. Pluutol on võime täielikult hävitada, et taas alustada uue tsükliga.

Pluuto on väga võimas mõjutaja ning kui see on kontaktis horoskoobi teiste tähtsate punktidega (näiteks Kuu, Päike ja Asc), siis on inimese elus oodata võimalikku transformatsiooni.

Pluuto majaline asetus näitab valdkonda, milles leiavad kõige drastilisemad muutused aset.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.