Üleminekud transiitses astroloogias 2017-2018

Tänavu aasta on astroloogilises plaanis tähenduslik, sest märki vahetavad Saturn, Jupiter ning RahuKetu. Need planeedid esindavad meie elus kõike, mis on hea, halb ja vajalik. Need planeedid määravad ära, mis ja kuidas meie hing areneb spirituaalselt ja materiaalselt.  Lisaks on Saturn ja Rahu-Ketu Gandanta punktides, mis viitab tugevale karmalisele sõlmele, mis tuleb lahti harutada, sestap on oodata suuri ja intensiivseid muutusi meie hingeeludes.

Saturn jõudis Amburisse 26. Jaanuaril 2017 ja liigub seal järgnevad 2.5 aastat. Alates juuni lõpust kuni oktoobri keskpaigani on Saturn retrograadne ja põikab tagasi Skorpionisse. Peale oktoobrit jätkab ta liikumist Amburis. Retrograadne Saturn suunab meid tegema karmalist tagaarvestust, millega saame panna aluse muutuste tekkeks ja elluviimiseks. Kohe kui Saturn on otseks pöördunud, saavad muutused alata, sest siis pole enam midagi korrata ja uuesti teha.

Konkreetsemat prognoosi muutuste osas on keeruline teha, kuid kui arvestada märki, milles Saturn hetkel liigub, on tegemist transformatsiooniga. Skorpion on originaalne VIII maja, mis esindab muutusi, okultismi, müstikat, saladusi, hirme ja foobiaid. Kombineerides Saturni ja Skorpioni energia, jõuame olukorrani, kus me peame seisma silmitsi oma hirmudega ning tegema muutused, mis aitavad meil liikuda edasi.

Saturn tahab, et me sukelduksime süvitsi oma psüühikasse, seisaksime vastamisi oma hirmudega ning suruksime neist läbi. Saturn tähendab distsipliini ja strukuuri, seega nõuavad muutused meilt distsiplineeritust ja struktueeritust, mis garanteerivad meile soovitud tulemuse. Selle transiidi käigus suureneb meie teadlikkus meist endist, kuna me oleme sunnitud astuma kontakti oma sisemise deemoniga, kes takistab meie hinge evolutsiooni nii vaimselt kui materiaalselt.

Saturni jõudmine Amburisse aitab meil taas luua oma väärtushinnangud ning uskumused, et leida üles lootus ja inspiratsioon tuleviku osas. Me tõusume kui fööniks tuhast, jättes minevikku kõik, mis enam meid ei teeninud. Meil esineb võimalusi luua  uus väärtuste süsteem läbi distsipliini, töökuse ja struktuuri. Läbi töö ja pühendumise me saavutame suurema tarkuse endast ja maailmast.

Saturn paneb meid olukordadesse, kus me peame õppima midagi, mis esitab meie uskumustele väljakutse – kui tugevad on meie uskumused ja väärtused ja kas need on kasulikud ühiskonnale laiemalt või ainult sinule. Neile, kel on tõusumärk, Kuu või Päike Amburis, võib tunduda Saturni transiit suure koormana, sest tajutakse suurenenud vastutust ning kohustust enda õlul. Tuleb meeles pidada, et Saturn ei ole olemas selleks, et meile haiget teha. Saturn on olemas, et meid kaitsta. Tema teab, kes me oleme ning kelleks me saame, mille tõttu tuleb aeg-ajalt meid proovile panna, et me oleksime endas kindlad.

Jupiteri tuntakse kui Õpetajat või Guru, kes õpetab vaimsust, tõde ja usku. Jupiter sümboliseerib abielu, lapsi ja kõrgemaid väärtusi ja haritust. Naise kaardis tähendab Jupiter abikaasat, kellelt vajab naine tuge ja kaitset läbi elu. Jupiter on hea ja suur planeet, mis toob rikkusi, küllusi, kasvu ja lahkust iga majaga või planeediga seoses, millega see on ühenduses. Jupiter esindab eesmärki ja Dharmat, inspireerides meid tegema õigeid tegusid.

Jupiter liigub Kaaludesse 11 September 2017 ning liigub seal kuni järgmise aasta 11 Oktoobrini. Jupiter toimib kõige paremini muutlikes ja liikuvates märkides, mis laseb olla adapteeruv ning tuua esile muutused uskumustes ja arvamustes. Jupiteri koduks on tuline Ambur, mis on tuntud oma otsekohesuse ja aususe poolest ning emotsionaalne Kala, mis on tuntud oma kaastundlikkuse ja lahkuse poolest. Jupiteri liikumine õhumärgis, Kaaludes, tahab parendada ja laiendada oma avalikke suhteid, olla osavõtlikum sotsiaalmeedias ning rahvusvahelises äris.

Kaalude valitseja on Veenus, mis esindab armastust, ilu, kunsti, luksust ja muusikat. Seega on Jupiteri transiit soodne neile, kes on seotud ülal nimetatud asjadega. Samuti tunneme suurenenud soovi neis valdkondades areneda ja laieneda. Oleme neis tegevustes optimistlikumad ning näeme suuremat pilti. Kuna Kaalud on originaalne VII märk ja maja, siis tajume VII majaga seotud asjade osakaalu järsku suurenemist oma elus. Võime olla rohkem huvitatud teiste arvamusest, harmooniast ja õiglusest. Igal juhul saame inimsuhetest ning teistest inimestes rohkem rõõmu ja optimismi kui varasemalt.

Jupiter on retrograadne 09.03.2018 kuni 10.07.2018. See on aeg, mil peame vaatama enda sisse ning saama aru, kas oleme olnud õiglased ning arvestanud teiste inimestega. Sel ajal peame tegema sisekaemuse, kas meie ja teiste vahel on harmoonia ja tasakaal. Koheselt kui Jupiter on otseks pöördunud, saame teha õigeid otsuseid, mis on vajalikud, et tunnetaksime maksimaalselt Jupiteri energiad oma elus.

Rahu-Ketu vahetavad telge 18.08.2017 ning liiguvad seal järgnevad 18 kuud kuni 07.03.2019. Peale Saturni, on Rahu ja Ketu, mis liiguvad ühest märgist teise kõige kauem, sestap on nende energiate mõju meie elule kõige suurem. Mõlemad kehad esindavad meie Karmat ning kõik tulemused on otseses seoses meie tegudega, milles Rahu iseloomustab tulevikku ja Ketu minevikku.

Rahu energia Vähi võimendab Vähkidele iseloomulikku emotsionaalsust ja tundlikust, mil võime tunda suurenenud soovi nautida mugavusi ja tunda ennast mõnusalt. Sõltuvalt majast, mida Vähk valitseb, tajume selle maja suurenenud tähtsust meie igapäevaelus. Rahu kaootiline ja plahvatuslik energia suurendab meie tundlikust, mille tulemusi on raske prognoosida. Rahu sümboliks on pea, mis ihkab kõike piiramatult, muutes meid obsessiivseks.

Kuna Vähk on originaalne IV märk, sümboliseerides perekonda, ema, heaolu, õnnelikkust ning luksust, on tõenäoline, et osutame sel perioodil neile suuremat tähelepanu. Suhtume neisse asjadesse obsessiivselt ega oska piiri pidada. Meil võib olla keerulisem öelda EI igasugustele asjadele, mis pakuvad meile mõnu ja panevad meid hästi tundma. Sestap igasugused sõltuvused, nii alkoholist kui narkootikumidest on kergem tekkima kui varasemalt. Kuna Rahu energia on ootamatu ning loov, võime murda tavasid ja nihutada piire majaga seotud asjades, kus Rahu liigub.

Ketu energia Kaljukitses on soodne aeg, sest tunnetame sel perioodil suurt distsipliini ja pühendumist. Ketu aitab meil eemaldada ja lasta lahti asjadest, millest me enam ei hooli. Kuna Kaljukitse valitseb Saturn, võtab Ketu Saturni energiad üle, suhtudes transiitse maja asjadesse suurema hoole ja külmusega. Kui meie elus on midagi, mis meid häirib, on tulev transiit suurepärane aeg külmalt ja kalkuleerivalt neile asjadele head teed soovida ning elus edasi liikuda. Kuna Ketu energiad on oma olemuselt halvaloomulised, on see transiit sobilik aset leidma just Dusthana ja Upachya majades, mis esindavad probleeme, raskusi, ootamatut ning varjatut.

Transiitne Ketu neis majades ületab probleemid nagu hästi teritatud kokanuga läbib puuvilja. Transiit Dharma majades tekitab rohkem segadust ja probleeme, sest Ketul puudub vajadus öelda lahti ning eemalduda millestki/kellestki, mis meid häirib. Seega avaldub Ketu häiriv energia viisil, mis paiskab segi kõik hea, mis meie elus on – I majas võib tekkida ootamatu ja seletamatu haigus, V majas tulevad esile probleemid armastuses või loovas eneseväljenduses ning IX võime sattuda segadusse oma uskumuste osas, kus me enam ei tea, mida või keda uskuda.

Kokkuvõtlikult on Rahu-Ketu transiidi käigus meil palju õppida, mis aitab meil liikuda oma elus uude staadiumisse. Võtke need energiad omaks ning usaldage kõrgemat, sest mitte midagi meie elus ei juhtu niisama. Iga olukord ja sündmus on vajalik meie hinge arenguks siin elus, mille vältelt paneme kirja ja teeme karmalise tagasiarvestuse, et meie hing saavutaks moksha.

Kui sa tahad teada, mis on sinu tõusumärk/kuumärk, loo endale horoskoop SIIN

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.