Saturn – mida külvad, seda lõikad

Transiitne Saturn on liikumas gandanta punktis, mis vallandab paljude inimeste elus karmalised sõlmed, mida peab kogema, et saada puhastatud. Õhus on palju ärevust ja pinget, mis soosib konflikte ja ootamatusi. Sestap on asjakohane rääkida seekord Saturnist, kes on kogu praeguse ooperi dirigent. Alles aasta lõpus on oodata pehmemaid aegu, sest siis on Saturn liikunud Amburis piisavalt kaugele.

Mütoloogilises astroloogias on Saturn Pühaliku Päikese poeg ja Yama vend, kes on õigluse ja surma jumal. Saturn valitseb nädalapäevadest laupäeva (saturday). Saturn tähendab ausust, piiranguid, takistusi, struktuuri, distspliini, vastustust ja au. Saturn on karma karaka ning ringid ümber Saturni tähendavad tegu ja tagajärge, mis viitavad meie piirangutele, karmale ja tegude tagajärgedele. Saturn tähendab aega, mis õpetab meile kannatlikkust ning olevikus elamist. Saturn õpetab meile elu karmi reaalsust. Saturni loomupärane omadus on eemaldada meis hirm, mis takistab meid kasvamast.

Tänu Saturni mõistame elus piire ja saame aru elu keerukusest, mis tekitab meis palju ärevust ja hirmu. Saturn sunnib meid, hoolimata meie soovist, seisma silmitsi oma karmaga. Kui inimesel hakkab Saturni mahadasha, mis kestab 19 aastat, jõuab inimene teha karmalise tagaarvestuse kõige osas, mis ta on valesti või õigesti teinud. Ajal, mil karma on tasakaalus, saabub inimese hinge rahulolu ja toimub suur pingemaandus.

Saturniga toimetulemise võti peitub õppimises – oma vigadest õppimises. On vajalik, et me ei kordaks mitu korda sama viga ega süüdistaks teisi oma probleemides. Kui inimene käitub nii, siis Saturni mahadasha on sellele inimesele elu kõige õudsaim periood, mil tuntakse lootusetust, depressiooni ja frustratsiooni. Kui inimene käitub vastupidiselt, on Saturni mahadasha isiku kõige viljakam periood, mille möödudes saadakse küpseks, distsiplineerituks ja organiseeritud inimeseks. Ole alandlik ja mõista, et olukorrad, millesse sa satud, on siin põhjusega – tihti on selleks põhjuseks Sinu tegu kellegi teise suunas, mis leidis aset kasvõi 50 elu tagasi. Nüüd selles elus koged sama, et saaksid õppetunni.

Otsi alati vastuseid enda seest, ära süüdista teisi ning ava oma süda Saturnile  kui oma õpetajale, sest see võib olla Sinu elu üks parimaid kogemusi. Pärast Saturni perioodi oleme targemad ja vabamad kui eales varem, sest oleme tasunud oma võlad Kõiksuse ees.  Saturn on meie suurim sõber, kuna näitab meie tegude tagajärgi, et saaksime teha korrektuurid, et järgmine elu teisiti teha.

On karm väita, et Saturn on halb ja õõvastav planeet. Teate ütlust, et aeg parandab kõik haavad? Parandabki, sest ajamöödudes muutuvad kannatused meis omadusteks, kus oleme teinud korrekutuure, et enam nii ei juhtuks. Muutume hoolimatust  hoolivaks, distiplineerimatust distsplineerituks jms. Me hakkame rohkem mõtlema endale ja teistele ning mõistame elu, kui sündmuste ahelat, paremini. Saturni saame nimetada õelaks sõbraks, kes õpetab meile eluks vajalikke õppetunde.

Kahjuks me ei mäleta, mida me tegime eelmises elus valesti, seega süüdistame alati teisi või muid väliseid faktoreid oma õnnetustest. “Mida külvad, seda lõikad” on universaalne karmaseadus. Universaalses plaanis ei eksiteeri maailmas ebaõiglust – kõik on ainult näiline.

Saturnilt ei saa ainult oodata halba karmat, vaid ka head karmat. Kui inimene on teinud mineviku elus head, on Saturn õnnelik ning annab inimesele küllust ja rikkusi. Me kõik peaksime võtma vastutuse oma karma eest, et saaksime Saturniga “sõbruneda” ning tema häid vilju maitsta.

Saturn on elu ja surma planeet. Saturn hingab meie sees. Kui on stress ja hirm, muutub meie hingamine kiiremaks ja lühemaks. Sestap on oluline teha hingamisharjutusi, mis alandavad stressi ja vähendavad pinget. Kuna Saturn on vanadus, siis alati tuleb austada endast vanemad ning teha neile head – paku ühistranspordis istet või aita üle tee. Kõik sellised teod teevad Saturnile head meelt ning aitavad vähendada Saturni ajast tingitud halbu sündmuseid.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.