Planetaarsed joogad V – Raj joogad

Eelmises artiklis kirjutasin Päikesega seotud joogadest, mis on üheks suureks kategooriaks joogade hulgas. Neljas ehk eelviimane suurem jooga kategooria on Raj joogad, mida peetakse väga headeks kombinatsioonideks, sest nende tulemus ja olemus on mõlemad väga positiivsed, tuues inimese elus esile häid sündmusi (abielu, edutamine jne)

India astroloogias peetakse kõige paremateks majadeks I, IV, V, VII, IX, X maju, eriti V ja IX maja. Nende majade valitsejad ning aspektid on määrava tähtsusega. Kui esineb nende majade valitsejate vahel mingi seos aspekti, ühenduse vms näol, saab võimalikuks Raj jooga esinemine.

“Raj” tähendab kuningat ja jooga kombinatsiooni seost. Raj jooga esinemine horoskoobis võimaldab isikul elada kui kuningas. Raj jooga efektid on kõige tuntavamad seotud planeetide dashade ajal, mil tõusevad esile sündmused, mis on seotud maja tähendusega.

Isikul esineb Raj jooga I ja V maja vahel, mis viitab kas lapse saamisele või saavutusi akadeemilises valdkonnas või hoopis mõlemat. Muidugi tähendavad I ja V maja ning seotud planeedid palju muudki, kuid oluline on saada aru loogikast.

Igal tõusumärgil on Raj jooga, mis tuleneb V ja IX maja valitsejast.

 1. Jäär – Päike (V maja, Lõvi), Jupiter (IX maja, Ambur)
 2. Sõnn – Merkuur (V maja, Neitsi), Saturn (IX maja, Kaljukits)
 3. Kaksikud – Veenus (V maja, Kaalud), Saturn (IX maja, Veevalaja)
 4. Vähk – Marss (V maja, Skorpion), Jupiter (IX maja, Kalad)
 5. Lõvi – Jupiter (V maja, Ambur), Marss (IX maja, Jäär)
 6. Neitsi – Saturn (V maja, Kaljukits), Veenus (IX maja, Sõnn)
 7. Kaalud – Saturn (V maja, Veevalaja), Merkuur (IX maja, Kaksikud)
 8. Skorpion – Jupiter (V maja, Kalad), Kuu (IX maja, Vähk)
 9. Ambur – Marss (V maja, Jäär), Päike (IX maja, Lõvi)
 10. Kaljukits – Veenus (V maja, Sõnn), Merkuur (IX maja, Neitsi)
 11. Veevalaja – Merkuur (V maja, Kaksikud), Veenus (IX maja, Kaalud)
 12. Kalad – Kuu (V maja, Vähk), Marss (IX maja, Skorpion)

Sellest tabelist saame tuletada ühe võimaliku Raj jooga, sõltuvalt tõusumärgist. Kui isik on Neitsi tõusumärgiga ning tema horoskoobis on Saturn ja Veenus ühenduses, moodustub Raj jooga, mis sõltuvalt majast, annab vastavad tulemused, vastava dasha ajal.

Lisaks tavapärastele Raj joogadele, on olemas teised, erinimelised joogad, mis annavad Raj joogadele sarnaseid tulemusi.

Amala jooga – kui tõusumärgist või kuumärgist vaadatuna X majas asub healoomuline planeet (Veenus, Jupiter)

Mahabhagya jooga – kui sünnib poisslaps, päevasel ajal ning lapse tõusumärk, kuumärk ja päike on mehelikes märkides (Jäär, Kaksik, Lõvi, Kaalud, Ambur, Veevalaja). Kui sünnib tütarlaps, öisel ajal ning kelle tõusumärk, kuumärk ja päikesemärk on naiselikes märkides ( Sõnn, Vähk, Neitsi, Skorpion, Kaljukits, Kalad).

Antud jooga võimendab mõlemale soole iseloomulikke omadusi, mis saab ainult kehtida kirjeldatud tingimustel. Kui poisslaps sünnib sellise joogaga, on temas võimendatud maskuliinsed ja mehelikud energiad. Tütarlapse puhul on võimendatud naiselikud ja feminiinsed energiad. Neist lastest sünnivad tõeliselt mehelikud mehed ja naiselikud naised. 

Gaj Kesari jooga – kui Kuu ja Jupiter on üksteisest I, IV, VII, X maja edasi.

Vasumati jooga – kui kõik healoomulised planeedid (Veenus, Kuu, Jupiter) asuvad upachya majades (III, VI, X, XI)

Laksmi jooga – kui Veenus ja IX maja valitseja asuvad enda, mooltrik või kõrgendatuse märkides, kendra ja trikona majades.

Saraswati jooga – kui Merkuur, Jupiter ja Veenus on tõusumärgist/kuumärgist vaadatuna kendra või trikone majades või asuvad neist Merkuur ja Veenus II majas, Amburi või Kalade märgis, mida aspektib Jupiter heast positsioonist. 

Iidsetes kirjutistes on mainitud rohkelt erinevaid Raj joogasid, mis kindlustasid “omal ajal” kuningliku staatuse. Kaasaegsemas mõttes tähendavad Raj joogad võimalusi elada nagu kuningas, luksuses ja külluses. Kui tuntavad on jooga efektid, sõltuvad seotud planeetide tugevusest ning majadest.

Kui planeedid on shad balalt nõrgad või horoskoobis esinevad Raj joogat tühistavad joogad, siis on jooga tulemused oodatust tagasihoidlikumad. Võimalik, et isik kolis perega soodsa dasha ajal korterist tagasihoidlikusse majja ning vahetas oma Ford Galaxy mahtuniversaari uuema VW mahtuniversaali vastu.

Sarnaselt teisele isikule, näiteks poliitik, kes seotud planeetide dashade ajal võitis valimised ja tõusis valitsuses tähtsale positsioonile. Sellisel isikul on käimas väga soodne dasha, mil on aktiivsed kõiksugu positiivsed ja negatiivsed joogad, ka Raj joogad, mis sarnast tõusu elus lubavad. Mida tugevamad ja soodsamalt asetatud on planeedid, seda tugevamad ja tuntavamad on jooga efektid.

“Igal mündil on kaks poolt” ja nii on Raj joogadega ka. Raj joogade iseloomustusele tuginedes, on olemas vastupidiseid efekte omavaid joogasid, mida nimetatakse Arista joogadeks. Nende tulemused on vastupidised, viidates õnnetustele, haigustele, alandustele. Neid joogasid on kümneid ja kümneid, mis tõttu kirjutan nendest kokkuvõtte tulevikus.

Selliste joogade koosmõju meie horoskoobis põhjustavadki elus nn tõuse ja mõõnasid. Positiivse sündmusena võid saada lapse ning negatiivse sündmusena võid kannatada tööl toimuva skandaali tõttu. Või koged karjääriliselt äkilist tõusu ja langust, mis paneb sind avalikult häbisse.  Neid stsenaariume on tuhandeid, mis võivad esineda ning mis on horoskoobis esindatud.

Suuremas pildis moodustavad joogad nö karmaahela, mis sümboliseerivad meie elusündmusi nii ajaliselt kui tähenduslikult. Lahti kodeerides on võimalik astroloogia abil teadlikumalt elada, mis aitab saavutada maksimaalse potentsiaali, et elada elu, mida väärid.

Kui Te tahate teada, mis joogad Teie horoskoobis esinevad, tutvu teenustega, pakett 5, SIIN

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.