Planeetide liikumised oktoobrikuus ja nende mõjud

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ning prognoosib mida on oodata oktoobrikuus. Vaatame üle suuremad liikumised planeetide kaupa ning nende mõjud. Tuleb meeles pidada, et iga sünnikaart on unikaalne ning üldistav info ei pruugi olla asjakohane ega täpne.

Kohe kohe on algamas viinakuu, mida seostatakse hilise viinaajamisega mõisates. Jätkus rehepeks ja see andis põhjust oktoobrit pidada ka rehekuuks. Mida on oodata rehekuul?

Viinakuu keskpaigani (kuni 17.10) liigub Atman kriitilises Neitsis, tuues esile inimeste pedantsuse ja diskrimineeriva poole. Alles kuu teises pooles on oodata, et elamine ja olemine muutub pehmemaks. Inimsuhete kohalt on Päikese transiit Kaaludes suurepärane, sest eluenergia on suunatud teistele inimestele, püüdes leida nendega tasakaalu ja harmooniat. Konks peitub asjaolus, et Päike on Kaaludes nõrgestatud ning asub tähenduslikult kõige kaugemas positsioonis (Päike on kuningas, kellele meeldib särada, juhtida ning näidata valgust, olles kõrgendatud Jääras. Liikudes Kaalude märgis, peab Päike juhinduma teiste arvamustest ja hoiakutest ning kõik see nõrgestab Päikese elujõudu ja valgust). Oktoobris kogetakse kõige enam sügismasendust, mis tekib esimeste vihmade ja paljaste puude nägemise tõttu, kui mõistetakse, et tulemas on külm ja kõle talv.

Veenuse liikumine Kaaludes osutub tavapärasest pikemaks, kuna muutub retrograadseks kuu esimestel päevadel (06.10). Retrograadsus on segaduste rohke periood, mis viib meid taaskord minevikku, et leida sealt midagi uut. Mis on Veenus? Veenus on väga tähtis planeet, tähendades armastust, romantikat ning mehe jaoks abikaasat.  Esimene asi, mis saab aset leidma on segadus inimsuhetes (eriti meeste puhul). Kuna retrograadsus on introvertne energia, ei kiputa oma kiindumust ekspressiivselt väljendama, vaid elatakse nö sisse. Selline käitumine partnerite poolt võib tekitada kahtlusi või ärevust.  Kuna retrograadsus on seotud minevikuga, võime mõtiskleda eelmiste suhete üle – mis läks viltu jne. Sestap on see hea aeg tervenemiseks ning lahti laskmiseks vanadest hingehaavadest. On juhuseid, kus ammused armastajad võtavad ühendust ning soovivad taaskord leida ühist keelt. Veenus on retrograadne kuni novembri viimaste nädalateni.

Päevast, mil Veenus muutub retrograadseks, liigub Merkuur Kaalude märki, astudes lähipäevil ühendusse retrograadse Veenusega. Merkuur ja Veenus on sõbrad ning suures pildis on Merkuuri transiit Kaaludes meeldiv, tuues inimestes esile luulelise romantika ja diplomaatia. Kuna Veenus on retrograadne, võite kogeda suurenenud või vähenenud huvi romantika ja armastuse vastu (nii palju kui Kaalud viitavad tasakaalule, lööb retrograadsus energiad tasakaalust välja). Pragmaatilisel tasandil võivad sel perioodil venida tehingute sõlmimised ja uute kontaktide leidmised, kuna kõik mida kogete on ebatavaline ning väljaspool kehtivaid norme. Merkuur liigub vahetab märku oktoobrikuu viimastel päevadel, liikudes Skorpioni ja moodustades ühenduse Jupiteriga.

Marss liigub kuni novembri alguseni Kaljukitses, olles kõrgendatud olekus. Nüüdseks on möödas Marsi transiidi ohtlikuim periood, sest Marss on piisavalt kaugel Ketust, mis liigub samuti Kaljukitses. Plahvatuslik ja intensiivne Marsi-Ketu ühendus saab septembris läbi ning oktooberis väljendab Marss oma tahtejõudu konstruktiivsemalt. Ketu on nagu must auk, mis imeb kõik endasse ning nii juhtus ka Marsiga, kelle energiad kadusid kui vits vette.  Oktoobris on rohkem tahet ja energiat isegi kui Päike liigub Kaaludes, sest meis küll puudub valgus teisi juhtida, on meis olemas energia saavutada midagi erakordset.

Jupiter vahetab märki oktoobri alguses, liikudes Skorpionisse. Ülevaadet saabuvast Jupiteri transiidist saate lugeda SIIN.

Praegu liigub Jupiter Vishaka nakshatras, mis on äärmiselt huvitav tähekogum. Vishaka sümbol on oks, millel on kaks haru. See tähendab kahe polaar vastandi kokkulõimumist, paaritamist ühiste eesmärkide nimel. Vishaka energiat oleme kohanud rahvusvahelisel tasandil kui Põhja-Korea ja USA/Lõuna-Korea tulid kokku, et sõlmida tuumarahulepe. Kaks täiesti erinevat ideoloogiat ja kultuuri tulid kokku, et abistada üksteist ühiste eesmärkide saavutamisel. Kuna Vishaka viimane pada asub Skorpionis, on kõige intensiivsem periood ees, mil leiavad aset kõige olulisemad muutused. Vishaka õppetund on õppida aktsepteerima teisi just nende erinevuste poolest, kuna viimased kompentseerivad endi puudujääke ja vastupidi.

Jupiteri ja Merkuuri ühendus kuu viimastel nädalatel on intellektuaalselt ergastav ja optimistlik, sest mõlemad taevakehad sümboliseerivad tarkust ja intellektuaalsust. Kui Merkuur on nutikus ja taiplikkus, siis Jupiter on ettenägelikus ja suurem pilt.  Väga hea aeg planeerida ja luua strateegia oma eesmärkide elluviimiseks.

Saturn liigub jätkuvalt Mulas ja seda kuni aasta lõpuni. Mula on olnud viimasel ajal aktuaalne igas mõttes – nii astroloogiliselt kui ka ilmalikult. Paavst külastas hiljaaegu balti riike ning sattusin uurima tema sünnikaarti. Pühal paavstil on kolmik ühendus Mulas – Rahu, Päike ja Jupiter. Uurime Mula nakshatrat lähemalt – mida see tähendab.

Mula asub sideerilises astroloogias Amburi algusest kuni 13 kraadi 20 min Amburis, mida valitseb Ketu ning kelle jumalus on Nirruti. Nirruti on hävinemise, kaose ja surnute jumal. Ühe versiooni kohaselt oli Nirruti Adharma abikaasa (adharma ehk ebaõiglus) ning kolme poja ema: Bhaya ehk hirm, Maha-Bhaya ehk suurim hirm ja Mrityu ehk surm. Kogeme hirmu, ebaõiglust ja hirmude täitumist, mis on vajalik isiksuse taassünniks ja halvast karmast vabanemiseks. Kui Brahma loov energia väljendus tema kehas ja meeles, väljusid erinevad jumalad erinevatest kehaosadest. Nirruti väljus tema pärakust. Agni Purana kohaselt väljub halva inimese hing anuse kaudu, liikudes madalamatesse maailmatesse. Heategija hing väljub peast, liikudes kõrgematesse maailmadesse.Teine jumalus, mida seostatakse Mulaga, on Prajapati, kes on viljakuse ja loomise jumalanna. Mulas saab alguse vana surm ja uue sünd. Mula viitabki vabanemisele kõigest, mis ei aita kaasa hinge evolutsioonile.

Rahu-Ketu liiguvad Vähi-Kaljukitse telje viimasel kolmandikul, st käimas on viimased 6 kuud 18 kuulisest perioodist. Rahu liigub Pushya tähekogumis, mille jumalus on ülepreester Bhrispati. Ketu liigub Uttara Ashada tähekogumis, mille jumal on Vishvedevas, kes garanteerib kindla võidu kurjuse üle. Rahu liikumisega Vähis loome uusi kiindumusi ja kinnisideid, mille poole püüdleme. Kui kogeme kaotust või takistusi, salvab kaootiline Ketu, et garanteerida võit kurjusi üle. Sõnnid, Veevalajad, Kaalud ja Neitsid kogevad Rahu transiidi positiivseid mõjusid ja Ketu transiidi negatiivseid mõjusid. Skorpionid, Lõvid ja Kalad kogevad Ketu transiidi positiivseid mõjusid ja Rahu transiidi negatiivseid mõjusid. Kuidas? Rahu on positiivne kui liigub III, VI, X või XI majas ja Ketu on positiivne kui liigub III, VI ja XI majas. Teistes majades tuleb esile Rahu-Ketu negatiivsemad energiad.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.