Planeetide liikumised märtsikuus

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ning prognoosib mida on oodata märtsikuus. Vaatame üle suuremad liikumised planeetide kaupa ning nende mõjud. Tuleb meeles pidada, et iga sünnikaart on unikaalne ning üldistav info ei pruugi olla asjakohane ega täpne.

Päike liigub kuu algusest kuni 14.03 Veevalajas, peale mida liigub Kalade märki. Sel ajal on inimesed altruistlikumad, st enese tahet ei suruta peale kui see läheb vastuollu grupi enamiku tahtega, näiteks tööl, kodus või sõpradega. Veevalajatele meeldivad inimesed, kellega intellektuaalselt ja mentaalselt suhestuda. Veevalaja on nagu ämblik, kes võrku kududes erinevad punktid kokku toob ja pesa moodustab.  

Sanskriti keeles nimetatakse Veevalajat Kumbhaks, mis otsetõlkes viitab keraamilisele potile. See on ka ilmselge Veevalaja sümbolis. Keraamilisest potist välja voolavat vedelikku nimetatakse “elueliksiiriks”, mis kõiki elusolendeid toidab ja hoiab. Seda saab mõista ka kui tavalist vett, mis reaalselt meid toidabki ja elus hoiab. 

 

 

 

Päikese liikumine Purva Bhdrapadas kuu esimestel päevadel äratab inimestes Rudra, Shiva sõjaka avatari. Üks omadus, mis sel ajal esile kerkib, on printsipiaalsus. Väärtushinnangud ja seisukohad, millest ei taganeta. Seistakse kui kaitsekaardiväelane postil, missiooniga “kaitsta” enese väärtusi. Või on tegemist eesmärkide või tegevustega, millest väljendub inimeste tavapärasest suurem ja jäigam soov enda eesmärki elluviia.

Alates kuu teisest poolest liigub Päike Kaladesse, tõstes inimeste intuitsiooni heale tasemele (eriti neil, kelle nataalne Päike asub Kalades). Kaladel on väga rikkalik kujutlusvõime ja võime mõista astraalset energiat. Inimesed on sõbralikumad ja heldemad. Unenäoline maailmataju ei pruugi olla vastavuses reaalsusega, kuid seevastu on loovus ja artislikkus võimendatud (Veenus on Kalade kõrgendatud). Kala on romantiline märk, seega võite kohtingumaailmas väga romantilisel moel edukas olla. Kalad on sodiaagiringi viimane märk, 12. märk, viidates sügavale merele või veekogule, mis on suur – näiteks ookean. Kalade puhul kehtib ütlus: “Vaga vesi, sügav põhi.”. Neist on väga keeruline aru saada ja neid mõista.

Merkuur liigub hetkel Kalades, mis muutub alates 05.03 retrograadseks, liikudes tagasi Veevalajasse. Merkuur on retrograadne kuni 28.03. Retrograadsusest rääkides, nimetatakse sankriti keeles seda nähtust “vakra või vakri”. Vakra või vakri viitab kõverale, petlikule, ebaühtlasele, ebaausale energiale. Retrograadsed planeedid nii end väljendavadki – hälbinult. Merkuuri retrograadsus viitab ebaühtlasele, ebatäiuslike, ebakorrektsele suhtlemisele. Võivad tekkida vead dokumentatsioonis ja paberimajanduses. Tähtsad paberid kas kaovad ära või ununevad asjad ära. Ühesõnaga igasugune suhtlus, mõtlemine ja intellektuaalne tegevus, mis varasemalt oli tasemel, võib saada kannatada. Võivad tekkida mentaalne väsimus, uimasus, mälu ja motoorikahäired. Praktiline ja lihtne leevendus probleemidele on omega-3 rasvahapete tarbimine, sest need hoiavad aju ja närvide töö korras. Tarbige vilju ja seemneid, mis sisaldavad rohkelt omega-3 rasvhappeid, et hoida oma keha ja meelt toimimas.

Shukracharya, Veenus liigub hetkel Kaljukitses, jõudes kuulõppedes Veevalajasse. Sel ajal inimesed hindavad rohkem traditsioonilisi hierarhiaid ja väärtusi, tundes sellistes keskkondades end meeldivalt. Karjääriliselt väga hea aeg, mis ei too peaaegu üldse takistusi või probleeme selles kontekstis. Kaljukits on kaalpurushi 10. maja, sümboliseerides nähtavust, väärikus, austust, mainet. Veenus on see, mida me armastame ja naudime. Veenus on inimsuhted ja loovus.

Artistidele väga hea aeg, sest nüüd ollakse süsteemselt loovad ja planeerivad (nt enne teose loomist veendutakse, et vajalikud asjad on olemas, mitte ei tegutseta impulsi ajel). Inimsuhetes hinnatakse väärikust, austust ja vastastikku lugupidamist.  Väga hea aeg luua professionaalseid suhteid ja olla ühiskondlikus plaanis nähtavam.  Märtsi viimases pooles esinev Veenuse transiit Veevalajas toob esile inimsuhetes ootamatusi ja tavapäratust. Ollakse sõbralikumad, avatumad ja intellektuaalsusele suunatud suhtumisega. Sõbrunetakse ja luuakse suhteid igasugusest sotsiaalsest klassist inimestega. Sel ajal võid kohtuda või tutvuda inimesega, kellega suhtlemist ei kujutanud sa ettegi.

Mangala, Marss liigub hetkel Jääras, kuid kuu viimasel nädalal vahetab märki ja jõuab Sõnni.

Kuidas käitub Marss Jääras? Jäär on märk, milles tuleb esile Marsi kõige toorem ja võistlushimulisem jõud, eriti Aswini nakshatras, mis asub 0-13 kraadi 20 min. Selles vahemikus kasutab Marss oma füüsilist keha ja energiat, et viia ellu uusi ideid ning vallutusi. Inimesed võivad olla sel perioodil sõjakamad ja temperamentsemad, mis võib viia konfliktide ja arusaamatusteni. Sõdalane, kes meist sel perioodil välja lööb, ei ole halb ega kurjast, vaid seisab parima isiklike huvide ja soovide eest. Jäärad tahavad võita, võita kõiges – spordis, tööl, poliitikas jne. On tähtis teada, millises majas asub Jäära märk, et mõista mis valdkonnas esinevad kõige primitiivsemad ja kirglikumad energiad.

Kui su nataalne Päike, Marss või Jupiter on Jääras, on see transiit heroiliste tegude aeg, mil võid korda saata suuri tegusid. Kui omad Jääras Veenust, siis toob see esile väga seksuaalse energia, mida võib olla keeruline kontrollida. Saturni asetus Jääras võib tuua terviseprobleeme ning Merkuur võib suure suuga teha suure linna, kuid käega ei kärbse pesagi. Teisisõnu, tuleb teguderohke ning ideedest tulvil transiit. Kõige enam lõikavad kasu Jäärad, Vähid, Kaalud ja Kaljukitsed.

Marsi transiit Sõnnis on kirglik ja sensuaalne transiit, võimendades elujõulisi ja materiaalseid tegevusi. Energia ja initsiatiiv on suunatud luksusliku elukogemuse saavutamisele – heade restoranide külastamine, kontserdite külastamine jne. Võib esineda olukordi, kus isiklikku vara ja võimu kasutatakse relvana enda tahtmise saavutamisel. Võite tavatärasest rohkem kulutada raha materiaalsetele naudingutele, luksusele ja kogemustele.

Valimised

Valimiste hindamisel tuleb eriti suurt tähelepanu pöörata Kuule ja Päikesele. Päikese sümboolika viitab valitsusele, autoriteetidele, juhtidele. Kuu on meelestatus, tunde-ja maailmataju. Kui Päike on keskvalitsus riigitasandil, siis Kuu on omavalitsus kohalikul tasandil. Tõusumärk, lagna on üldiselt objekti või subjekti füüsiline vorm ja kehastus.

Valimised leiavad aset 03.03.2019, Tallinnas, alates 9:00. Sel ajahetkel liigub Kuu Sharavanis, Kaljukitses. Sharavan on suuresti seotud kuulamisega – helid, arvamused, mõtted, muusika, rütm. “Match made in heaven” asetus valimiste jaoks, sest sel päeval võtab riik ja valitsus (10. maja ja Kaljukits) kuulda (Sharavan) avalikkuse arvamuse ja hoiaku seoses riigivalitsemisega (10. maja ja Kaljukits).

Kuu on ühenduses Veenuse ja Ketuga – võib viidata muutustele (Ketu) inimsuhetes (Veenus) ja meelestatuses (Kuu). Kokkulepped ja suhted (Veenus) luukse pimesi ja endale aruandmata (Ketu). Võimalik, et valimistetulemuste tõttu purunevad ja tekivad uued liidud, milles on naissoost isikutel väga suur mõju.

Päike liigub Veevalajas, Shatabishaki nakshatras. Shatabishak on seotud tervenemisega ja ravimiga. Shatabishaki shakti, võime on “tervenda ja toeta” inimkonda. Võimalik, et loodav valitsus ravib ühiskonna terveks mingist sügavast haigusest või tõvest, mis takistab meil edasi liikumast. Võimalik, et see toob esile mingi sügava haiguse, tõve või ebatasakaalutuse, millest püüab ühiskond end terveks ravida. Shatabishaki valitseb Rahu, seega on soositud futuristlik ja innovaatiline lähenemine, milles murtakse tabusid. Võimalik, et valimistulemused on täiesti ootamatud ja esinevad tulemused, mida ei nähtud ette.

Sel ajahetkel asub lagna Sõnnis, mis soosib konservatiivset ja traditsioonilist lähenemist. Kindlameelne ja turvaline valik, mis võimendab ühiskondlikku harmooniat ja materiaalset kindlustatust. Sõnni valitseja Veenus asub 9. majas Kaljukitses, viidates väärtuspõhisusele ja doktriinidele, võttes erilise tähelepanu alla vanad ja kehtivad reeglid ja süsteemid.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.