Planeetide liikumised maikuus ja nende mõjud

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ning prognoosib mida on oodata maikuus. Vaatame üle suuremad liikumised planeetide kaupa ning nende mõjud.

Kui räägin mõjutatud märkidest, pean silmas kuumärki, päikesemärki või tõusumärki. Tuleb meeles pidada, et iga sünnikaart on unikaalne ning üldistav info ei pruugi olla asjakohane ega täpne.

Päike liigub Jääras kuni 15.05, peale mida liigub Päike Sõnni.

Päike Jääras on kõrgendatud ning toob endaga kaasa palju energiat ja kirge. Ühtlasi algas aprillis veedaliku kalendri uus aasta. Päike saavutab Jääras palju inspiratsiooni ning võite märgata kuidas elu ühtäkki ärkab nii teis kui teie ümber.

Päikese transiit Sõnnis on aga seevastu stabiilsem ja vaoshoitum, sest Sõnn on fikseeritud maamärk. Seega toob transiit kaasa stabiilsuse, ilu ja kunstitunnetuse, mida kinnistavad väärtushinnangud ja vastupidavus. Sel transiidi ajal alustatud projektid on pikaajalised ja toovad endaga kaasa kindlad tulemused. Enim saavad mõjutatud Lõvi, Sõnni ja Skorpioni märkide esindajad.

Veenus liigub kuni 14.05 Sõnnis, mis toob kaasa harmoonia ja tasakaalu inimsuhetes ja väärtushinnagutes. Mai keskpaigani tunnetate endas suuremat soovi ümbritseda end kunsti, iluga ja hea toiduga. Olete meeldiv suhtleja ning teis kiirgab karismat. Enim saavad mõjutatud Sõnni, Kaalude, Skorpionite ja Jäära märkide esindajad.

Alates 14.05 kuni 08.06 liigub Veenus Kaksikutes. Sel transiidil on nii hea kui halb pool. Positiivse noodina tõstab see transiit inimeste omavahelise suhtluse kõrgustesse, teisalt võivad inimsuhted kogeda ebastabiilsust ja ebakindlust, kuna Kaksikute hüperaktiivne energia ei suuda püsida ühel joonel.  Tehakse ootamatuid otsuseid – minnakse lahku või alustatakse uut suhet.

Kaksikut stimuleerib intellektuaalsus, seega tüdinetakse kiiremini ja otsitakse vaheldust. Äärmiselt hea aeg õppida uusi teadmisi ja saada praktilisi kogemusi. Kaksikud on Kaal Purushis III maja ja sümboliseerib käsi, st on soodustatud igasugune tegevus kätega – pilli mängimine või käsitöö õppimine (kaal purush ehk kosmiline inimene on konseptsioon veedalikus astroloogias, milles iga märk sümboliseerib kehaosa,  näiteks on Jäär kaal purushi kohaselt pea ning Kalad jalalabad)

Marss liigub Kaljukitses alates 02.05 kuni 05.11, liikudes enda kõrgendatuse märgis. Ajavahemikul 26.06 kuni 27.08 on Marss retrograadne, sestap liigubki Marss niivõrd kaua ühes märgis. Marss on energia, motivatsioon ja julgus, seega ollakse oma tegemistes planeeritud, sihikindlad ja entusiastlikud. Töökus ja eesmärgistatud tegevused toovad edu, eriti tehnika alased.

Merkuur liigub Jääras 09.05 kuni 26.05. Igasugused planetaarsed liikumised tulemärkides, eriti Jääras, lisavad energiat ja teotahet, kuid toovad endaga kaasa põletavaid vaidlusi ja kirge. Kuna Merkuur sümboliseerib kommunikatsiooni, võidakse enne öelda ja siis mõelda, mis tõttu on tõenäolised asjatud solvamised ja “paika panemised”.

Heaks näiteks on tuntud teleseriaali klipp “Maamees otsib naist”, kus mees palus naise kätt, lisades repliigi “Ära mõtle, kohe ütle!”. Jäär toob endaga kaasa tulise natuuri, olles iseseisev ja impulsiivne. Kuna ollakse keskmiselt jõulisema kommunikatsioonistiiliga, tahetakse saavutada oma eesmärke kiiresti ja ruttu. See võib kaasa tuua liigse riskimise, vihahood ja halva planeerimise. Üldiselt pole tegemist hea transiidiga, sest Merkuur ja Marss on planetaarsed vaenlased. Olge liikluses ettevaatlikud ja seadke prioriteediks ohutu liiklemine, mitte oma õigus.

Kõige ootamatum on see transiit Neitsitele, sest Merkuur liigub VIII majas. Neitsid võivad kogeda ootamatut transformatsiooni, haigust või sattuda õnnetusse (eriti kui planetaarsed perioodid seda lubavad ehk on käimas Marsi ja Merkuuri perioodid). Samas on hea aeg igasuguseks võistlusmomendiks, eriti kui Marss liigub oma kõrgendatuse märgis.

Saturn pöördus 18.04 retrograadseks ja liigub tagasi Mula nakshatrasse 04.06. Terve mai kuu on Saturn Purva Ashadas.

Retrograadse Saturni ajal on tarvilik olla hoolsam kui muidu, sest igasugune halb kavatsus ja hooletus toob endaga kaasa laastava efekti teotegijale. Retrograadsuse efekt toob endaga kaasa teatava kahetsuse tehtud halva pärast ning võidakse otsida lunastust. Oluline on mitte langeda masendusse, sest nõnda kaob tähelepanu ning võidakse oma vanu vigu korrata. Saturn juhib meie tähelepanu senikaua kuni mõistamine, mis sõnum või õppetund teatud sündmus endas peidab. Saturn on “halb ja hea politsei” ühes kehas, st ta kas premeerib või karistab. Vaadelge elu ja mõistke, mis rolli ta teie elus hetkel mängib.

Jupiter liigub Kaaludes, olles retrograadne kuni 10.07. Jupiter on guru ja õpetaja, kes annab nõu. Jupiter on meie sisemine õpetaja, kes sätib paika meie ideoloogilised ja vaimsed väärtused. Ta aitab meil areneda ja laieneda. Retrograadususe ajal muutub Jupiteri energia introvertsemaks, püüdes mõista oma sisemist guru, kes meid suunaks. Sellel perioodil on hea taaskord mõtestada oma tegevused ja olla veendunud oma arusaamistes ja väärtustes. Me ahmime teadmisi ja tarkusi teadmata nende praktilist väärtust.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.