Planeetide liikumised juunikuus ja nende mõjud

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ning prognoosib mida on oodata juunikuus. Vaatame üle suuremad liikumised planeetide kaupa ning nende mõjud.

Kui räägin mõjutatud märkidest, pean silmas kuumärki, päikesemärki või tõusumärki. Tuleb meeles pidada, et iga sünnikaart on unikaalne ning üldistav info ei pruugi olla asjakohane ega täpne.

Käes on jaanikuu ning taevalaotuses on mitmed huvitav liikumised toimumas. Esmalt märgiks ära, et kaks suuremat planeeti, Jupiter ja Saturn, on retrograadsed. Lühidalt öeldes tähendab retrograadsus taaskordset struktueerimist, loomist, ümberhindamist, uuesti tegemist.

Jupiter on meie sisemine guru ja õpetaja, kes juhib meid meie teel. Jupiter loob meile väärtushinnangud ja uskumused. Jupiter on laienemine, suurenemine ja õnn. Retrograadsuse ajal laskume introspektsiooni, et mõista, kas oleme õigel teel ja kas meie väärtushinnangud on sümbioosis meie visiooni ja elumõttega. Retrograaduse ajal saame lahti mõtestada kas seni käidud tee on olnud õige või vale. Oleme tavapärasest vastuvõtlikumad oma möödalaskmiste osas ning saame kergema vaevaga tuua esile muutused, mida rakendada. Jupiter on retrograadne juuli alguseni.

Saturn on karmakarak, piirangud, takistused, distsipliin, külmus, töökus, struktuur, organisatsioon, teenimine. Saturn on kriitiline piir, üle mille ei saa me elus opereerida. Saturn on vanadus, aeglus ja hirm. Mida kogeme kui Saturn on retrograadne? Check-in vigade ja õnnestumiste üle. Meis on tavapärasest suurem kahetsus ja hirm tehtud vigade üle. Sarnaselt Jupiteri retrograadsusega, toimime Saturni ka retrograadsuse ajal. Ainuke erinevus on meelelaad – Jupiteri retrograadsus teeb meid ülemäära optimistideks, Saturni retrograadsus ülemäära melanhoolseks. Saturn on retrograadne septembri alguseni.

Marss/Ketu teevad ühenduse Kaljukitses, millest olen kirjutanud artikli SIIN.

Marss liigub Kaljukitses alates 02.05 kuni 05.11, liikudes enda kõrgendatuse märgis. Ajavahemikul 26.06 kuni 27.08 on Marss retrograadne, sestap liigubki Marss niivõrd kaua ühes märgis. Marss on energia, motivatsioon ja julgus, seega ollakse oma tegemistes planeeritud, sihikindlad ja entusiastlikud. Töökus ja eesmärgistatud tegevused toovad edu, eriti tehnika alased. Marssi retrograadsuse ajal võib olla raskusi initsiatiivi näitamisega, julgusega ning toimub “munemine”. On tähtis säilitada terve eluviis ja rutiin, et hoida pidev energiavool.

Päike liigub Sõnnis kuni 15.06, mis loob kuu esimesse poolde ilu ja kunstimeelt. Kuu teises pooles, alates 15.06 kuni 17.07 liigub Päike Kaksikutes. Kaksikud on sodiaagi õppurid ja multitaskerid. Tõenäoliselt võetakse sel perioodil ette uusi tegevusi ja liigutakse rohkem ringi. Suheldakse naabritega, sugulastega ning võidakse ette võtta üks puhkusereis. Suureneb vaimne ja intellektuaalne uudishimu seikluste ja avastuste vastu. Kuu lõpu poole (27.06-03.07), mil Päike teeb opositsiooni Saturniga, tekitab väsimust ja pingeid inimestega suhtlemisel. Jaanipäev võib tulla tormiline, kuna Päike liigub Ardra nakshatras, mida valitseb Rahu.

Veenus liigub kuni 11.06 Kaksikutes, mis omab nii head kui halba poolt. Positiivse noodina tõstab see transiit inimeste omavahelise suhtluse kõrgustesse, teisalt võivad inimsuhted kogeda ebastabiilsust ja ebakindlust, kuna Kaksikute hüperaktiivne energia ei suuda püsida ühel joonel.  Tehakse ootamatuid otsuseid – minnakse lahku või alustatakse uut suhet. Kaksikut stimuleerib intellektuaalsus, seega tüdinetakse kiiremini ja otsitakse vaheldust. Äärmiselt hea aeg õppida uusi teadmisi ja saada praktilisi kogemusi.

Alates 12.06 kuni 05.07 liigub Veenus Vähki. Vähk on naturaalne IV märk, sümboliseerides tingimusteta armastust, hoolitsust ja meelerahu. Inimsuhted võivad sel perioodil muutuda lämmatavaks ja liiast omandihimuliseks. Valatakse oma partnerid üle hoolitsuse ja tähelepanuga, mis võib tuua rohkem kahju kui kasu. Tingimusteta armastus on hea, kuid mõelge, kuidas seda teete. Igasugune üleküllastumine naudingutest ja luksusest võib kaasa tuua negatiivseid tagajärgi, eriti perioodil 10.06 kuni 26.06 kui Veenus on nõrgestatud Rahu poolt. Rahu suurendab plahvatuslikult kõike, millega kokku puutub. Rahu on iha, obsessioon ja illusioon. Veenus on ilu, armastus, naudingud ja luksus. Nende kahe kombinatsiooni tulemusena võetakse ette rohkem iluoperatsioone, tarbitakse rohkem meelemürke ning võidakse murda truudust.

Merkuur on kiire ja sujuv taevakeha, mis jõuab jaanikuul liikuda kolmes erinevas märgis. Kuni 09.06 on Merkuur Sõnnis, mis muudab kommunikatsiooni aeglasemaks, kindlameelsemaks ja rahulikumaks. Hea aeg loovuseks ja kirjatööks, mis tõttu kirjuta kiri ammusele tuttavale, kellega pole suhelnud. Alates 09.06 kuni 25.06 liigub Merkuur Kaksikutes – lõpuks kodus! Merkuur tunneb end Kaksikutes hästi, mis tõttu on soositud igasugune suhtlemine ja multitaskimine, samas võib see kaasa tuua suurema närvilisuse ja pinnapealsuse suhtluses. Ollakse taibukad, kuid tüdinetakse kiiresti – figaro siin ja figaro seal. Kuu lõpus liigub Merkuur Vähki, muutes suhtluse emotsionaalsemaks.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.