Notre Dame põleng

Sündmus, mis jahmatas maailma, leidis aset 15.04.2019 Pariisis. Põlengu ametlik algus leidis aset kell 18:20 kohaliku aja järgi. Kuna tegemist oli ääretult sümboolse ja katastroofilise sündmusega, otsustasin võtta sündmuse astroloogilise luubi alla. Millised indikaatorid viitavad sellise sündmuse manifesteerumisele? Lühidalt öeldes on olemas neli peamist indikaatorit, mis tollel ajahetkel esile tõusid.

 1. Jupiteri retrograadsus Mula naksatras, olles gandanta punktis
 2. Saturni liikumine Amburis
 3. Ketu liikumine Amburis
 4. Sündmuse tõusumärk on Neitsi, st Ambur asub 4. majas.

Paremal asuvad tolle ajahetke planetaarsed seisud. Näeme, et tähelepanu all on Ambur, Saturn, Jupiter ja Ketu. Saturn ja Ketu on omavahelises tihedas ühenduses, Jupiter liigub Amburi esimestel kraadidel.

Mis on Jupiter? Jupiter on eelkõige õpetaja, guru, tempel, religioon, doktriin, jutlustamine, tarkus, kuulsus, astroloogia, nõustamine, nõuandjad, jumala uskumine, laiskus, rasv, laienemine, austus, juriidika, õiglus, ohverdusrituaalid.

Mis on Saturn? Saturn on raskused, väljakutsed, jäikus, paindumatus, reeglid, bürokraatia, sotsiaalne konformsus, seadusekuulekus, krooniline, vastutus, kohustused, usaldusväärne, tavaline, vastupanu, vastupidavus, vana, süsteem, struktuur, aegumatu, aeg, aeglane, karma

Mis on Ketu? Ketu on murdma, lõikama, purustama, fraktuur, lahutama, vaakum, jaotama, hülgamine, apaatsus, hoolimatu, distantseeritud, tundetu, kiretu, piiritu, ootamatu, kaos, sihitu, passiivne

Mis on Ambur? Ambur on jutlus, humanism, doktriin, uskumused, dogma, filosoofia, veendumus, globaalne, universaalne, paavst, preester, õpetaja, professor, teooria

Tegemist on antud punktide esmatähendustega. Oluline on märkida, et Ambur on tulemärk ja aset leidis tulekahju. Saturn on vana, aegumatu ja Notre Dame kirik valmis 14 sajandil. Saturni liikumine Amburis võib otseselt tõlgendada keskaegse kirikuna – kirik (Ambur) + vana, aegumatu (Saturn).  Lisame kokteili juurde Ketu, mis purustab, hajutab ja murrab kõik, millega kokku puutub. Ketu on ootamatu säde, mille tagajärel tekib kaos. Viimane kord, kuid Ketu liikus Amburis, leidis aset 911. Toona oli Ketu ühenduses Marsiga, mis lisas kokteili juurde plahvatust ja rohkelt tuld (Ketu ja Mars asusid teine teisest mõne kraadi kaugusel). Notre dame põlengu puhul oli sarnane olukord – Ketu ja Saturn asusid teine teisest mõne kraadi kaugusel.

Kuid kas ühest sündmusest saab teha paikapidavaid järeldusi? Ei saa, sellepärast vaatame, mis juhtus aastates 1988-1990, mil Saturn liikus viimati Amburis.

 1. Loodi terrorirühmitus Al-Qaeda – ideoloogiline rühmitus, süsteem, hierarhia (Ambur+Saturn)
 2. Laulev revolutsioon
 3. Berliini müüri langemine
 4. Külm sõda – ideoloogiline võidurelvastumine kahe maailmakorra vahel

Need on vaid mõned sündmused, mis selgitavad Amburi energiate toimimist ilmalikul tasandil. Laulev revolutsioon ja Berliini müüri langetamine olid sündmused, mis jutustavad ühiskonnas juurduvate väärtuste nagu võrdsus, vabadus ja õiglus jagamisest ja võimendamisest. Olid dogmad, juurdunud hoiakud, mis murti ja loodi asemele uus moraalne kogumik väärtustest, mis meid tänasse on kandnud.

Vähem olulisem pole Jupiteri liikumine Ketu naksatras, Muulas. Mula esimene amsa on gandanta punkt, mida selgitatakse kui spirituaalset sõlme, mis ootab lahti arutamist. Gandanta leiab aset kolmes punktis:

 1. Revati viimane pada ja Ashwini esimene pada ( 26 kraadi 40 min Kalad kuni 3 kraadi 20 min Jäär)
 2. Ashlesha viimane pada ja Magha esimene pada (26 kraadi 40 min Vähk kuni 3 kraadi 20 min Lõvi)
 3. Jyestha viimane pada ja Mula esimene pada (26 kraadi 40 min Skorpion kuni 3 kraadi 20 min Ambur)

Loogika on lihtne – neis punktide leiab aset jala tattva ja agni tattva ristumine. Igapäevaelust teame, mis juhtub kui vesi ja tuli kokku viia – a) vesi läheb keema b) vesi aurustub. Kandes tähendused üle astroloogiasse, leiavad sarnased reaktsioonid aset astraalsel tasandil. Inimesed, kellel on planeedid gandanta punktides, omavad määramatut spirituaalset potensiaali, kuid konks peidabki end gandantas, kus peab aset leidma vabanemine, sõlme lahti harutamine, et saaks tärgata valgus meie sees. 

Gandanta punkt viitab mingile varjatud veale või nõrkusele, millest gandanta perioodidel teada saadakse ja vabanetakse. (Üldistades) Tavaliselt elu elades jäävad meie nõrkused meile tihti märkamata. Me kaitseme ja maskeerime end eituse või ratsionaalse toimetuleku abil kuni hetkeni, mil sisemine keemine on muutunud nõnda intensiivseks, et impulss sööstab läbi egomembraani otse inimese teadvusesse.

Mis seos on Jupiteriga? Pariisis tulid taas kollaste vestide revolutsionäärid tänavatele, kui anti mõista rikaste kapitalistide üüratuid toetusrahasid kiriku taasamiseks. Sest väärtused (Ambur, Jupiter), mida võimendatakse, ei lähe kokku (retro) globaalse humanistlikku maailmavaatega (Jupiter). Inimesed tulid tänavale õiglust mõistma ja võrdsust nõudma, et tuua esile muutusi, mis suretaks vana ja ärataks uue (gandanta). Jällegi jala tattva, ehk vee printsiip, kus leiab aset lahustumine ja agni tattva ehk tule printsiip, kus leiab aset loomine. Retrograadsuse ajal pendeldab Jupiter korduvalt gandanta punktis, andes mõista, et nii mõndagi saab veel juhtuda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.