Gandanta punktid – võimalus spirituaalseks kasvuks

Gandanta punktid on otseselt seotud spirituaalse ja hingelise kasvuga, mis esinevad kahe märgi ja kahe nakshatra vahel. Näitena Revati nakshatra pada 4 (Kalad) ja Ashwini nakshatra pada 1 (Jäär), Ashlesha pada 4 (Vähk) ja Magha nakshatra pada 1(Lõvi), Jyestha nakshatra pada 4 (Skorpion) ja Moola nakshatra pada 1 (Ambur). Need märgid on järjestikku ning omavad väga erinevat iseloomu. Kõige tähelepanuväärsem on elemendi erinevus, kus üks on vesi ja teine tuli.

“Gand” tähendab sõlme ja “anta” tähendab lõppu.  Gandanta tähendab millegi lõppu ja tihti seostatakse seda vaimse transformatsiooniga. Inimene, kellel on planeedid Gandanta punktides kogevad mitmeid tõuse ja mõõnasid elus. 

Gandanta leiab alati aset tule ja vee märgi vahel. Tuli kuumutab vett, samal ajal kui vesi kustutab tule. Seega on need kaks elementi oma olemuselt üksteise vaenlased.

Gandanta punktid on üsna keerulised subjektid India astroloogias ning nad annavad erinevaid tulemusi, mis sõltuvad majast, nakshatrast ning nakshatra padast. Planeet, mis on Gandanta punktis, saab kogeda teatavat pinget ning probleeme oma majalise asukohaga seoses.

Oma teekonnal kõrgema teadvuse poole, pannakse meid igahetk proovile, mis valmistab meie meelt ette sammudeks, mida peame sel teekonnal astuma. Kui sa oled sündinud gandanta punktis, saad sa tõenäoliselt kogema tähtsat vaimset transformatsiooni. Gandanta viitab mingisugusele tähtsale eesmärgile, mis saadab sind selles elus. Teel vaimsuse poole saab olema palju raskusi, mis toovad endaga kaasa alandust ja ego allutamist kõrgema suhtes. Shri Paramahansa Yogananda, Yogi autobiograafia autor, omas Merkuuri gandanta punktis, Jyestha nakshatras, mis aitas kaasa tema spirituaalsele transformatsioonile ning saavutustele.

Miks on gandanta praegu oluline?

Praegu on kaks olulist planeeti ja punkti Gandanta punktis. Saturn liigub retrograadsena Jyestha nakshatras ning Rahu liigub Magha nakshatras.

Jyestha/Moola gandanta, milles Saturn hetkel liigub, on gandantadest kõige raskemaid. Sel ajal kogeme tugevaid ja intensiivseid emotsioone, mille tulemusena tahab meie hing ühineda kollektiivse teadvusega, et mõista oma spirituaalset suunda. Isegi, kui hing tajub oma suunda, kipume me mässama ja selle vastu võitlema. See periood ei ole kunagi kerge, sest tekitame ise psühholoogilisi ja füüsilisi blokke. Selle protsessi vältel tunnetame suuri sisemisi transformatsioone.

Magha/Ashlesha gandantas liigume materiaalsusest vaimsusesse. Magha nakshatras koges meie hing kõike maist elu ning Ashlesha nakshatras tahab hing tunda midagi muud ja seninägematut. Jällegi on tegemist psühholoogiliste muutustega, mis võivad meie meelt ja psüühikat mõjutada. On näha seotust eelmiste eludega.

Kui sa tahad teada, kas sinul on planeete gandanta punktides, loo endale horoskoop SIIN

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.