Atmakaraka ja Amatyakaraka – mida ihkame ja kuidas saavutame

Kui me vaatame oma horoskoopi, näeme, et planeedid asuvad kõik teatud kraadidel. Nendel kraadidel väljendub  iseloomulik omadus, mis seostub mingite inimeste või sündmustega. Igal majal on fikseeritud tähistaja ehk karaka, mida nimetatakse bhavakaraka. Sarnaselt majadele, saab iga planeet endale tähistaja ehk charakaraka, mis sõltub planeedi kraadidest, seega on see muutlik. Klassikud viitavad 7 karaka olemasolule. Rahu ja Ketu ei saa olla tähistajad ehk karakad.

Planeet, millele on kõige suurem kraadiline asetus, on atmakaraka (AK). AK viitab meie hingesoovile, mida selles inkarnatsioonis soovime. AK on sünnikaardis väga tähtis punkt, mida mitte iial ei tohi analüüsimata jätta.

Planeet, millel on atmakarakast järgmisena kõige suurem kraadiline asetus, on atmayakaraka (Amk). Amk tähistab meie intellekti, meelt, mis aitab meie hingemissioonile kaasa. AK ja Amk on 2 kõige tähtsamat tähistajat, andes meie elule üldise fooni oma energiatega. Kujutlege vedurit, mis liigub mööda rööpaid – vedurijuht on AK, omades selget sihti ja soovi, kuhu liikuda tahab ja Amk on vedur, mille abil sinna liigutakse.

Kolmas planeet on Bhratrikaraka (BK). BK tähistab meie õdesid ja vendasid – kes nad on ja kuidas me nendega läbisaame.

Neljas planeet on Matrukaraka (MK). MK sümboliseerib ema ja haridust.

Viies planeet on Putrakaraka (PK). PK sümboliseerib lapsi.

Kuues planeet on Gnatikaraka (GK). GK sümboliseerib sugulasi ja suguvõsa.

Seitsmes planeet on Darakaraka (DK). DK sümboliseerib meie abikaasat/partnerit.

 

 

Planeetide kraadilistest asetustest saame luua ja järejestada oma sünnikaardi  charakarakad, mis igaüks sümboliseerivad mingit sündmust või inimest meie elus. Esimese sammuna tuleb oma planeedid järjestada alustades suurimast ja liikudes alla poole. Toon näite Inglismaa endise peaministri Tony Blairi sünnikaardi põhjal.

AK on Saturn, mis asub 30. kraadil

Amk on Päike, mis asub 23. kraadil

BK on Veenus, mis asub 22. kraadil

MK on Kuu, mis asub 19.kraadil

PK on Marss, mis asub 11. kraadil

GK on Jupiter, mis asub 6. kraadil

DK on Merkuur, mis asub 4. kraadil

Mida saame välja lugeda, kui erinevad planeedid on sünnikaardis kas AK või Amk? 

Atmakaraka seletuses:

Kui Päike on AK, siis on soov ja tahtmine olla kuulus, edukas ja omada võimu. Väljakutse neile on EGO taltsutamine

Kui Kuu on AK, siis on soov ja tahtmine olla õnnelik, elada mugavuses ja armastada. Väljakutse neile on isetu armastamine.

Kui Merkuur on AK, siis on soov ja tahtmine suhelda, teha äri ja õppida. Väljakutse neile on mõista neid, kes on madalamate intellektuaalsete võimetega.

Kui Veenus on AK, siis on soov ja tahtmine kogeda ilusaid asju, seksi ja armastust. Kui Veenusel puudub kokkupuude Jupiteriga, siis võib inimene olla erinevate kiiksude ja feitshitega. Väljakutse neile on omada enesekontrolli ja mitte anda järgi oma ihadele ja impulssidele.

Kui Marss on AK, siis on soov ja tahtmine olla vapper ja julge. Väljakutse neile on omada enesekontrolli kriitilistes ja pingelistes olukordades, sest neil on soodumus murduda ning käituda ootamatult ja vägivaldselt.

Kui Jupiter on AK, siis on soov ja tahmine olla kõige targem ja mõista Universumi tekkimist. Väljakutse neile on tulla toime primitiivsemate inimestega, kes ei saa aru Universusmi tarkustest. Lisaks eelnimetatule, tuleb neil inimestel akstepteerida, et nende partner on nende Guru ja Õpetaja (mis on keeruline, kui tead Universusmi tarkusi)

Kui Saturn on AK, siis on soov ja tahtmine olla distsplineeritud ning järgida kindlat eluteed, mida levitatakse massidesse demokraatia teel. Väljakutse neile on inimesed, sest ainult inimesed tekitavad raskusi poliitikas ja demokraatias.

Atmayakaraka seletused:

Kui Päike on Amk, siis viitab see võimule, autoriteetusele ja juhiomadustele

Kui Kuu on Amk, siis viitab see mugavustele, avalikele teenistujatele ning neile, kes kasutavad oma töös ja tegemistes oma meelt ja mõistust

Kui Merkuur on Amk, siis viitab see äriinimestele, kaubandusele ja suhtlemisele

Kui Veenus on Amk, siis viitab see ilusatele inimestele (välimuselt), kõigele, mis on seotud meedia ja teatriga

Kui Marss on Amk, siis viitab see julgusele ja vaprusele – militaristid, politsei, tuletõrjujad jms.

Kui Jupiter on Amk, siis viitab see teadmistele, õpetajatele, professoritele, Gurudele ja rajaleidjatele

Kui Saturn on Amk, siis viitab see töökusele, aeglasele ja rutiinsele tööle. Enamasti sinikraed, kes kasutavad oma töös vastupidavust ja jõudu.

Kui me rakendame eelnimetatut definitsiooni Tony Blairi sünnikaardis, siis on tema AK Saturn ja Amk Päike. Amk asub XII majas, olles kõrgendatud ja ühenduses Merkuuriga. Amk ja DK ühendus on väga hea Jaimini Raj jooga, mis viitab kuninglikkusele. XII lisab tegevusele saladuslikkust ja rahvusvahelisust. AK Saturn V majas viitab poliitikale. Seega piisab kahe karaka analüüsimisest, et teha adekvaatsed järeldused, mis põhinevad reaalsel elul.

Tehke enda horoskoobi alusel samamoodi ja saate teada, mis on Teie hinge suurim iha ja soov selles inkarnatsioonist (AK) ning kuidas Te seda saavutate (Amk).

Loo TASUTA sünnikaart SIIN

2 comments

  1. Mida astro.com india kaardi tegemisel valida: chart type ja chart drawing style ja kas geocentric või heliocentric, sealt ei saa täpikest eest ära?

    1. Tere

      Chart type ja chart drawing style jätke puutumata. Geocentric peabki jääma, oluline on, et valite sidereal zodiac and “Hindu/lahiri” ayanamsa (nimistus ülevalt teine valik)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.