Transiidid – tsüklid, mis mõjutavad meid läbi elu

Hetk, mil sa sünnid, tehakse pilt taevaste kehade positsioonidest. Sellest pildist saab sinu sünnikaart, mis annab meile aimu, kust me tulime, kes me oleme ja kelleks me saame. Oluline on mõista, et peale sündi planeedid jätkavad oma orbiidil liikumist, mõjutades meie elusid igapäevaselt. Kui planeet liigub oma tavapärasel orbiidil läbi sodiaagimärkide, mõjutab ta seda eluosa, milles see märk asub. Ajutine periood ehk transiit läbi märgi mõjutab eluvaldkonda, milles planeet liigub, andes oma sisemist energiat vastavasse majja. Transiite saame õppida ainult kooskõlas Vimshottari mahadashadega.

Kuu liikumised toimuvad väga kiiresti, mis annab igapäevaselt väga muutuvaid tulemusi – Kuu transiit ühes märgis toimub ~2-3 päeva. Kuna Kuu sümboliseerib India astroloogias meie mõtlemist, on Kuu transiidid väga olulised igapäevaste toimingute tegemisel. Päike liigub ühes märgis ~1 kuu ning Marss, Veenus ja Merkuur liiguvad ühest märgist teise märki 2-6 kuud.

Jättes kõrvale Kuu, mis on oluline igapäevaste toimetuste tegemisel, on olulised planeedid Jupiter, Saturn ja Rahu-Ketu. Need planeedid liiguvad ühest märgist teise märki pikka aega, andes pikaaegseid ja jäävaid tulemusi. Transiidid toimivad justkui päästikuna, mis on lubatud mahadasha ajal. Kui mahadashad ei soosi, siis transiidid ei ole võimelised oma potentsiaali väljendama. Mahadashad on kui viljakas kasvukeskkond ning transiit on seeme, millede kombineerides vallanduvad teatud sündmused.

Näide – Tõusumärk Lõvi, käimas on Saturni 19 aasta pikkune periood ning Saturn valitseb VII maja. Mina abiellusin VII maja valitseja mahadasha ning VII majas asuva planeedi bhkuti ajal kui Jupiter aspektis transiidiga VII maja valitsejat ja Veenust. Mahadasha lubab sündmusi, mis on seotud VII majaga ning sündmuse vallandas Jupiteri transiit VII valitsejale ning Veenusele. Jupiteri üks tähendustest on abielu ning Veenus on mehe kaardis abikaasa/naine, tekitades omavahelise aspektiga lootust ja inspiratsiooni.

Mahadasha soodustab ja võimaldab teatud sündmustel aset leida, kui transiitne planeet on transiidi ajal mõjutatud mahadasha valitsejast. Näites toodud viis on ainult üks, kuidas mahadasha valitseja saab mõjutada transiitset planeeti andma maksimaalset potentsiaali.

Transiite on tähtis lugeda tõusumärgist ja kuumärgist vaadatuna. Kuumärgist vaadatuna saame analüüsida, kuidas mõjutavad transiidid meid psüühikast vaadatuna ning tõusumärgist vaadatuna saame analüüsida sama asja füüsilisest kehast ja teadvusest vaadatuna.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.