Sünniaegne mahadasha – killuke meie iseloomust

Tavaliselt, kui laps sünnib, arvutatakse lapse Vimshottari mahadashat Kuu nakhatrast. Vimshottari mahadashat peetakse kõikide mahadashade kuningaks, mida ülistab isegi guru Parashara oma kirjutistes. Vimshottari mahadasha põhineb kuumärgi nakshatral.

Mahadasha – ajaline periood, mida valitseb teatud planeet

Loogika peitub Kuu tähendusel. Kuu tähendab meie meelt ja mõistust. Enne tegutsemist, me mõtleme ja tajume. Me mõtleme ja tajume maailma vastavalt kuumärgi nakshatrale ning sestap järgneb sellele mingi tegu/akt, mille tulemusena avaldub meie vältimatu karma, mida peame selles elus kogema. 

Esimesed 4 aastat on lapse elus väga tähtsad, mil meie ema toidab meid rinnaga ning annab meile emalikku hoolitsust. Lisaks meelele ja mõistusele, tähendab Kuu ema. Seega toimuvad sel periood suured muutused ja arengud, mis saavad pikemas perspektiivis määravaks. Omadused ning iseloom, mis sel perioodil välja kujunevad, mõjutavad meid terve elu.

Sellest johtuvalt on esimene mahadasha ja bhkuti väga olulised ning omavad suurt kaalu meie iseloomu kujundamisel. Ei tohi unustada, et inimese iseloom on mitmetahuline – meil on tõusumärk – keha, kuumärk – meel, päike – vaim.

Bhukti – väiksem alaperiood, mida valitseb teatud planeet.

Seega kui oled sündinud konkreetse planeedi mahadashal, avalduvad sinus suuremal või vähemal määral planeedile vastavad omadused.

  1. Ketu – loomupäraselt spirituaalne. Eemalehoidev, segaduses ja uudishimulik.
  2. Veenus – diplomaatiline, materialistlik, harmooniline, pühendunud.
  3. Päike – hea enesehinnang, õiglane, perfektsionist, tähelepanu otsiv, esktravertne.
  4. Kuu – emotsionaalne, vastuvõtlik, kaitsev, hooliv, nõudlik, empaatiline.
  5. Marss – energiline, võistlushimuline, tahtejõuline, sportlik, domineeriv, aktiivne.
  6. Rahu – unikaalne, eksootiline, enesekeskne, rahulolematu, iha himuline
  7. Jupiter – lahke, optimistlik, väärikas, austusväärne
  8. Saturn – realist, pragmaatiline, pessimist, hirmul, süsteemne, aeglane ja kalkuleeriv
  9. Merkuur – lõbus, intelligentne, nutikas, sõbralik ja suhtleja

Ma ise olen sündinud Jupiteri mahadasha ajal ning olen läbi elu olnud optimist ning inimene, kellelt tullakse nõu küsima. Hoolimata tugevast Saturni mõjust mu sünnikaardis, on tuline Jupiter mu I majas kujundanud mu isiksust ülal nimetatud moel.

Oma esimese mahadasha saate ise välja arvutada, kui loote endale horoskoobi SIIN . Vaatate järele, mis on teie kuu märgiline ja kraadiline positsioon ning otsite blogist välja neile kraadidele ja märgile vastava nakshatra ja selle valitseja. Leitud nakshatra valitseja ongi teie esimeseks mahadashakas ning bhuktiks, mis on vorminud teie isiksust.

Näide – Sünnikaardis asub Kuu Lõvi märgis 23. kraadil, mis teeb Kuu nakhatraks Purva Phalguni ning tema valitsejaks Veenuse. Seega on see inimene materialistlik, diplomaatiline ja pühendunud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.