Sodiaagimärgid, nakshatrad ja padad.

Sodiaak on jaotatud kaheteistkümnesse võrdsesse ossa, olles igaüks 30 kraadi laiune. Neid osasid nimetatakse sodiaagimärkideks, “Rasi”, milles Päike igakuiselt liigub. Iga märk omab planetaarset valitsejat ning sümboliseerib konkreetset kehaosa.

 1. Jäära valitseb Marss ning sümboliks on pea
 2. Sõnni valitseb Veenus ning sümboliks on nägu
 3. Kaksikut valitseb Merkuur ning sümboliks on rind
 4. Vähki valitseb Kuu ning sümboliks on süda
 5. Lõvi valitseb Päike ning sümboliks on kõht
 6. Neitsit valitseb Merkuur ning sümboliks on seedekulgla
 7. Kaalusid valitseb Veenus ning sümboliks on alakõht
 8. Skorpionit valitseb Marss ning sümboliks on suguorganid
 9. Amburit valitseb Jupiter ning sümboliks on puusad
 10. Kaljukitse valitseb Saturn ning sümboliks on põlved
 11. Veevalajat valitseb Saturn ning sümboliks on pahkluud
 12. Kalasid valitseb Jupiter ning sümboliks on jalalabad

12 märki sodiaagis moodustavad kokku 360 kraadise ringi, andes igale märgile 30 kraadi (360/12=30). Sodiaagimärgid jagunevad veel omakorda kahekümne seitsmeks nakshatraks, mis teeb ühe nakshatra laiuseks 13 kraadi ja 20 minutit (360/27=13,33). Iga nakshatra jaguneb veel neljaks padaks (13 kraadi ja 20 minutit /4, määrates ühe pada suuruseks 3 kraadi ja 20 minutit). Igas sodiaagimärgis on 9 pada, mis igaüks on valitsetud ühe planeedi poolt, 30 kraadi/3 kraadi ja 20 minutiga=9 pada), kokku on 108 pada (12×9=108).

Iga planeet valitseb kolme nakshatrat (27/9=3), mis teeb selle planeedi  oma nakshatra peamiseks mõjutajaks, lisades naksahtra omadustele juurde planeedi omadused.

Päike valitseb Krittika, Uttara Phalguni ja Uttara Ashada nakshatraid.

Kuu valitseb Rohini, Hasta ja Shravana nakshatraid.

Marss valitseb Mrigrasira, Chitra ja Dhanistha nakshatraid.

Merkuur valitseb Ashlesha, Jyestha ja Revati nakshatraid.

Jupiter valitseb Punarvasu, Vishaka ja Purva Bhadrapada nakshatraid.

Veenus valitseb Bharani, Purva Phalguni ja Purva Ashada nakshatraid.

Saturn valitseb Pushya, Anuradha ja Uttara Bhadrapada nakshatraid.

Rahu valitseb Ardra, Swati ja Shatabisha nakshatraid.

Ketu valitseb Ashwini, Magha ja Mula nakshatraid.

Nakshatrates peitub põhjus, miks on ühe kuumärgiga/tõusumärgiga inimesed erinevate omadustega. Planeete, mis mõjutavad konkreetset astroloogilist punkti või planeete on alati rohkem kui üks. Esiteks on märgivalitseja, nakshatra valitseja ning pada valitseja. Seega mõjutavad igat punkti vähemalt 3 planeeti, mis muutuvad kõik üheselt tähtsateks kui tahame analüüsida kõnealuse punktiga seotud teemasid. Peame jälgima seotud planeetide tugevust, aspekte teiste planeetidega ning asetusi teistes eritähenduslikes kaartides.

Näitena – Sõnni tõusumärk 19 kraadil, Rohini nakshatra, pada 3. Seega mõjutab antud isiku tõusumärki Veenus (Sõnni valitseja), Kuu (tõusumärgi nakshatra valitseja) ning Merkuur (tõusumärgi nakshatra pada valitseja).

Nakshatrad lükkavad ümber väite nagu astroloogia ei töötaks, sest inimestele tundub, et astroloogilised kirjeldused päikesemärkide kohta peavoolumeedias ei pea paika. Ei saagi pidada, sest planetaarsed mõjutused märgisiseselt on varieeruvad. Lõvi märgis esinevad korraga Magha, Purva Phalguni ja Uttara Phalguni, mis on kõik valitsetud erinevate planeetide poolt. Kui märgivalitsejaks on Päike, siis nakshatra valitsejaks võib olla Ketu, Veenus või Päike.

Mitmetasandiline jaotus viitabki asjaolule, et on keeruline leida samade iseloomuomadustega isikuid, va juhul kui isikute horoskoobis on tõusumärk, kuumärk või päike ühes märgis, nakshatras ja padas. Nii ainult saavad juuretasandil ilmneda sarnased omadused, muudel juhtudel tuleb erinevus sisse. Kui samad punktid ühilduvad üksteisega pada tasandil, on tõenäoliselt tegemist sarnaste iseloomuomadustega.

Kuna ühte konkreetset punkti mõjutavad 3 planeeti, kujunevad nende planeetide perioodid eriti tähtsaks, sest sel periood leiavad aset sündmused, mis on seotud selle punkti nakshatra mütoloogilise looga.

Näide – Kuumärk on Veevalaja, Purva bhadrapada nakshatra pada 1. Olulised planeedid on Saturn, Jupiter ning Marss. Kuna kuu sümboliseerib meie mõtlemist ja taju, mõjutavad eelnimetatud planeedid suurtesti isiku mõtlemist ning maailmataju. See inimene on intellektuaalne, tõsine, väga filosoofilise mõtlemisega, kellele meeldib arutada tõsiseid asju. Saturn annab mõtlemisele struktuuri, Jupiter laia haardelisuse ning Marss julguse. Visionäär ja strateeg.

Et saada teada, kuidas avalduvad ülal nimetatud planeetide energiad, tuleb analüüsida nende olukorda horoskoobis – kui suur on shad bala punktid, mis majas ja märgis nad asuvad, kelle aspektivad ning kuidas nad on paigutatud eritähenduslikes kaartides.

Kui on käimas või on hakkamas eelnimetatud planeetide dashad, avalduvad inimese elus sündmused, mis on iseloomulikud sellele nakshatrale, milles planeet asub. Näite põhjal saame väita, et Kuu MD, Saturni AD ja Jupiteri PD toovad mõtlemises ja maailmatajus esile transformatsiooni, mis tabab inimest ootamatult ja äkki. Purva Bhadrapada nakshatra on seotud äikesenoolega, mis tabab, sähvatus ja elektrilöök või shokk, mis kutsub esile muutuse. Kuu majaline asetus viitab eluvaldkonnale, kus tuntakse kõige enam meelist ja tajulist transformatsiooni. Edasi analüüsides, kus leiab selline sündmus aset ning mille tõttu, peame analüüsima majalist asetust ning kuu poolt valitsetavat maja.

Kuu asub VII majas, valitsedes XII maja. See võib viidata transformatsioonile abielu ja inimsuhetes vallas, mis võis avalduda reisil olles või kohtutakse oma abikaasaga välismaal.

 

Astroloogia mitte ei ole pseudoteadus, vaid inimkonna taju ei ole arenud nii kaugele, et mõista astroloogiat süvitsi. Vaid vähesed, neid, keda kutsutakse pühakudeks või “Rishideks”, on olnud võimalus ja teadmised avardada inimeste maailmataju ja nihutada piire. Astroloogia süvitsi õppimine annab meile võimaluse tutvuda enda karmaliste jäljega, mis väljenduvadki nakshatrate abil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.