Planetaarsed joogad IV – Päikese joogad

Eelmises artiklis kirjutasin Kuu joogadest, mida vaadeldakse Kuust vaadatuna. Selles artiklis kirjutan joogadest, mis on seotud Päikesega. Päike sümboliseerib meie hinge, tervist, mainet jms. Seega on Päike väga oluline planeet inimese iseloomu kujundamisel.

Päikese joogasid on olemas 3 erinevat tüüpi ja on ülesehitatud sarnaselt Kuu joogadele, milles on seotud planeedid, mis asuvad eelmises ja järgmises majas Päikesest vaadatuna. Iga planeet, peale Kuu, Rahu ja Ketu, mis asub eelmises või järgmises majas Päikesest vaadatuna, loob joogad, mis jagunevad 3 tüüpi.

Loogika, miks on seotud II ja XII maja, on lihtne. II maja igast planeedist on selle planeedi tulu, saadus, sissetulek, sest II maja tähendus on rahavood ning sissetulekud. XII maja igast planeedist on selle planeedi kaotus, kulu, lahti laskmine, sest XII maja tähendab kulusid, kaotusid ning eemaldumist. Kas need saadused või kaotused tekitavad meile probleeme või mõjuvad hästi, saabki teada konkreetse jooga olemusest.

Jooga olemus ja tulemus sõltub seotud planeedi enda olemusest. Kui seotud on healoomuline planeet (Veenus, Jupiter, Merkuur), siis on jooga olemus ja tulemus vastav. Kui seotud on halvaloomuline planeet, siis on jooga olemus ja tulemus erinev, sest seotud planeedi olemus on erinev.

  1. Vesi jooga
  2. Vasi jooga
  3. Ubhayachari jooga

Vesi jooga

Vesi jooga moodustub kui mingi planeet asub Päikesest vaadatuna järgmises majas. Kui see planeet on healoomuline, on tegemist Subha Vesi joogaga ning jooga tulemused on positiivsed, vastupidiselt nõrgestatusele või halvaloomulisele planeedile, mis võib tekitada mitmeid pingeid ja hõõrdumisi. Sellist joogat nimetatakse Papa-Vesi jooga.

Näide – Isikul on Päike V majas Amburis ning järgmises, VI, majas asub Veenus, mis moodustab Subha Vesi jooga. Kui samal isikul oleks Päikesest vaadatuna järgmises, VI, majas Saturn, moodustuks Papa-Vesi jooga. Analüüsi jätkates, oleks tegemist Lõvi tõusumärgiga, mille Saturn asuks enda märgis, Kaljukitses ning soodsas majas. Saturni jaoks on soodne iga halb maja, kuna Saturni energia aeglustab ja lööb viivitusse kõik sündmused, mis on selle majaga seotud. 

Vasi jooga

Vasi jooga moodustub kui iga planeet, va Kuu, Rahu ja Ketu, asub Päikesest vaadatuna eelmises majas. Kui see planeet on healoomuline, on tegemist Subha Vasi joogaga. Kui seotud planeet on halvaloomuline, siis on tegemist Papa-Vasi joogaga. Mõlemal tüübil on vastavalt oma olemusele erinevad tulemused.

Näide – Isikul on Päike XI majas, Jääras, kõrgendatud olekus. Merkuur asub Päikesest vaadatuna eelmises, X, majas, olles Kalades, mis on Merkuuri nõrgestatud märk. Planeet on oma olemuselt healoomuline, kuid asub oma nõrgestatuse märgis. Sellepärast on tegemist Papa-Vasi joogaga. Kui sama isiku kaardis asuks Merkuuri asemel Veenus, oleksid tulemused hoopis vastupidised, sest Veenus moodustaks Subha Vasi jooga. Veenus on oma olemuselt healoomuline planeet, mis asuks antud juhul Kalades, oma kõrgendatuse märgis.

Ubhayachari jooga

Ubhayachari jooga moodustub kui iga planeet, va Kuu, Rahu ja Ketu, asuvad Päikesest vaadatuna nii eelmises kui järgmises majas. Kui tegemist on ainult healoomuliste planeetidega, on tegemist Subhobhayachari jooga. Kui seotud planeetidest kasvõi üks planeet on halvaloomuline, muutub terve jooga olemus halvaloomuliseks, moodustades Papobhayachari jooga.

Näide – Isikul on Päike I majas. Päikesest vaadatuna eelmises, XII, majas, asub Veenus ja järgmises, II, majas asub Jupiter, moodustub Subhobhayachari jooga, sest Jupiter ja Veenus on mõlemad healoomulised planeedid, mis asuvad vastaval positsioonil Päikese suhtes. Kui sama isiku Jupiteri asemel oleks Saturn, mis on halvaloomuline planeet, muudaks koheselt jooga olemust. Sellisel juhul oleks tegemist Papobhayachari joogaga.

Muidugi on joogade tulemused vägagi suures seoses planeetide enda tugevuse ja aspektidega, kus väiksem mõjutus ühelt või teiselt poolelt võib kardinaalselt tulemusi muuta. Oluline on siiski seotus ja jooga olemasolu, sest nii saame aimu meid mõjutatavatest energiatest. Kui tugevad ja tuntavad need on, sõltuvadki teistest asjaoludest, nt shad bala, aspektid, märk, nakshatra.

Loo endale india horoskoop SIIN

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.