Planetaarsed joogad III – Kuu joogad

Eelmises osas oli juttu joogadest, mis on seotud lagnaga ehk I majaga. Selles artiklis räägime joogadest, mis on seotud sinu Kuuga. Need joogad mõjutavad otseselt sinu taju, mõtlemist ning ümbritsevaga suhestumist. Samuti on Kuu osa sinu prarabda karmast. Prarabda karma on karma, mida pead selles elus kogema ning mis on vältimatu.

Kuu joogasid loetakse kuu asetust teiste planeetide, märkide ja majade suhtes. On olemas 4 põhilist tüüpi joogasid, mis jagunevad veel mitmeks erinevaks joogaks. 

  1. Sunapha jooga, mida on 31 erinevat tüüpi
  2. Anapha jooga, mida on 31 erinevat tüüpi
  3. Durudhara jooga, mida on 180 erinevat tüüpi
  4. Kemadruma jooga

Sunapha jooga

Iga planeet, va Päike, Rahu ja Ketu, mis asub kuu majast järgmises majas, moodustab selle jooga. Jooga tulemused sõltuvad planeedist, mis asub Kuust järgmises majas. Sellise jooga tulemusena annab seotud planeet oma omadused kuule edasi, mõjutades sinu taju ja mõtlemist. Kui planeet on healoomuline (Veenus, Merkuur, Jupiter), siis omab see jooga positiivseid tulemusi. Kui planeet on halvaloomuline (Marss, Saturn), siis omab see jooga negatiivseid tulemusi. Sunapha joogas osalev planeet on mingis mõttes eesmärk, kuhu Kuu liigub, püüdes omaks võtta seotud planeedi omadused.

Näide – Kuust vaadatuna järgmises majas asub Merkuur. Kuu ja Merkuur saavad omavahel läbi ning kui nad mõlemad asuvad soodsates majades (ei asu dusthana ja upachya majades), on tulemused head. Tahad olla suurem suhtleja, õppida, oled uudishimulik.

Anapha jooga

Iga planeet, va Päike, Rahu ja Ketu, mis asub kuu majast vaadatuna eelmises majas, moodustab selle jooga. Jooga tulemused sõltuvad planeedist, mis asub Kuust eelmises majas. Sellise jooga tulemusena kinnistab seotud planeet oma omadused Kuule, mõjutades nii sinu mõtlemist kui taju. Kui planeet on healoomuline, on tulemused head, kinnistades sinusse positiivseid omadusi. Kui planeet on halvaloomuline, on tulemused teistsugused. Esile võivad tulla negatiivsed omadused.

Näide – Kuust vaadatuna eelmises majas asub Saturn. Kuu ja Saturn ei saa üksteisega läbi, mõjudes üksteisele negatiivseks. Selle inimese mõtlemises on kainust ja ettevaatlikust. Kui ta midagi teeb, teeb ta hoolikalt ning kohusetundlikult. Saturn lisab siin Kuule depressiivsust ning kuivust, mis ei ole Kuule meelepärane. 

Durudha jooga

Durudha jooga moodustub kui Kuust vaadatuna nii eelmises kui järgmises majas asuvad planeedid, va Päike, Rahu ja Ketu. Selline jooga viitab asjaolule, et inimese meelt ja taju valitseb tasakaal. Kui Kuud ümbritsevad head planeedid, on see tasakaal harmooniline, kuid kui on vastupidi, võib tekkida hõõrdumisi ja konflikte.

Kemadruma jooga

Kui horoskoobis on ülal nimetatud joogad puudulikud ning Kuud ei mõjuta ükski planeet ega aspekt, on tegemist Kemadruma joogaga. See jooga on oma olemuselt halb ning tekitab Kuule probleeme, kuna viimasel puudub toetus ja tugi efektiivselt toimida.

Maharishi Parashara arvates on Kuu joogad kõige olulisemad ning on tähtsamad kõikidest teistest, kuna Kuu on meie meel ja taju ning planeet, mis mõjutab horoskoobis Kuud, mõjutab ka meie mõtlemist ja taju. Kui Kuu on horoskoobis heas seisus, oma kõrgendatud märgis või mõjutatud heade planeetide poolt, on inimene väärikas, tark ning lugupeetud isiksus. Kui Kuu on mõjutatud halbade planeetide poolt, on tulemused vastupidised ja probleemsemad.

Kui sa tahad teada, mis planeedid mõjutavad sinu Kuud, loo endale horoskoop SIIN

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.