Planeedid ja nende tähendused – Merkuur

merkuurIndia astroloogias on kasutuses 9 planeeti, millest 7 on füüsilised kehad ja 2 on varjukehad.

Universumis keerlevad planeedid omavad kõik mingisugust tähendust, mis tähendab seda, et neist kiirgab teatud laadi energiaid, mis kanduvad meile üle. Klassifikatsiooni poolest jagunevad planeedid “headeks” ja “halbadeks” planeetideks.

Merkuur

Merkuur on nooruslikkus ja ebaküpsus. Merkuur on läbirääkija, seega see näitab meie oskust olla diplomaat, läbirääkija, müügimees või osav valetaja. Merkuur juhib igasugust tüüpi suhtlemist – nii kirjas kui keeles.

Hea Merkuur kaardis annab head võimalused teha karjääri aladel, mis hõlmavad endas rääkimist, õppimist, mõtlemist ja teisi hariduslike tegevusi.

Halb Merkuur kaardis muudab inimese lolliks või ebatavaliseks oma mõtlemistes. Merkuur, olles nooruslik, pole kunagi milleski kindel. Ta on oma olemuselt väga kergeusklik poiss, keda on lihtne mõjutada, mt on nimetatakse seda planeeti muutlikuks, mida on kaardis väga hästi märgata. Merkuur näitab alati inimese mõtlemisvõimet, mida Sanskriti keeles nimetatakse „Buddhi´ks“ või intelligentsuseks.

Sanskriti järgi on Merkuuri nimi „Buddha“, mis tähendabki intelligentsi. Merkuur esindab kõne, intellekti ja inimese sõpru. See on väga kohanemisvõimeline ja uudishimulik planeet. Kui nõrgestatud, võivad esineda kõnehäired ja halb otsustusvõime. Vastukaaluks hästi asetatud Merkuur muudab inimese nutikaks, kerglaseks ning oskuslikuks.

Merkuuri parim märk on Neitsi, kus see on kõrgendatud olekus. Vastukaaluks Kalade märgile, kus Merkuur on nõrgestatud seisus. Merkuur juhib Neitsi ja Kaksikute märki ja samuti maju, kus need märgid asuvad. Tema element on pronks, ilmakaar põhi ja värv roheline.

Märksõnad: Jutukus ja taktitunne, kauplemine, matemaatika, editor ja avaldaja. Kõrgelt arenenud argumenteerimis-ja analüüsivõime. Intelligents, teadmised, kõne, haridus, suhtlemine, huumor, müük, ideed, mõtted, kool, analüütiline ja ratsionaalne mõistus, kognitiivne intelligents, nooruslikus, tõde, telefonid, televisioon, arvuti, reisimine (lühimaa), lapsepõlv, naabrid, kaksikud, astroloogia, närvisüsteem. Esindab mälu, kurku, käsi ja onusid.
Päev: Kolmapäev
Juhib: Kaksikud ja Neitsi Kõrgendatud olek: Neitsi Nõrgestatud olek: Kalad
Otsene tugevus: Esimene maja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.