Planeedid ja nende tähendused – Lõunasõlm ehk Ketu

ketu-lounanaelIndia astroloogias on kasutuses 9 planeeti, millest 7 on füüsilised kehad ja 2 on varjukehad.

Päikesesüsteemis keerlevad planeedid omavad kõik mingisugust tähendust, mis tähendab seda, et neist kiirgab teatud laadi energiaid, mis kanduvad meile üle. Klassifikatsiooni poolest jagunevad planeedid “headeks” ja “halbadeks” planeetideks.

Lõunasõlm ehk Ketu

Ketu ei ole planeet, vaid matemaatiliselt arvutatav punkt kosmoses. Kuna tal puudub „keha“, esindab see ebamäärasust, ootamatut fenomeni. See on intelligentne ja on seotud matemaatikaga ja teiste abstraktsete asjadega. Ketu asetus kaardis tekitab majas „ endasse imeva musta augu“ efekti. On tunne, et me tahame alati lisada ja lisada, et saada rahuldust, kuid me ei saa seda.

Meil ei saa iial olema liiast – maja, kus Ketu asetub, tunneme me alati puudust neist asjadest. Paljud ütlevad, et Ketu esindab eraldatust, kaotusi jms. Vaimseks arenguks on Ketu ääretult hea, materialisti jaoks jällegi ääretult halb. Vaimses plaanis tähendab see vabanemist piirangutest ja seotusest materiaalsusega.

Kui Ketu keha oli eemaldatud oma kehast, polnud ta enam Rahu meelte valduses ja sai vabaks. Ketu esindab vabastust meist endist, vaimset vabastatust. Selles mõttes on Ketu lõplikkus.

India astroloogia mõistes, Ketu esindab vabanemist, Mokshat, mis on elu kõrgeim mõte. Peale materiaalsust, hakkame me otsima vabanemist materiaalsusest ja otsima sidet kõrgema jõuga. Seega, vabanemine on meie kõrgeim eesmärk ja Ketu tähistabki Mokshat.

Lugedes astroloogilisi raamatuid, jääb mulje, et kõik nad on kirjutatud materiaalsest vaatenurgast vaadatuna. Ja tänapäevalgi, inimesed, kes on astroloogiast huvitatud, huvituvad sellest ainult oma materiaalse seisu parendamise eesmärgil, püüdes leida, kui hea on ja saab olema nende elu.

Raamatud ütlevad tihti, et Jupiter on kõige kasulikum planeet, kuid spirituaalselt mõtlevad astroloogid teavad, et vaimse arengu mastaabis on Saturn parem kui Jupiter. Jupiter juhib teadmisi, Saturn tõde, aga Ketu esindab Mokshat, kõige kõrgemat saavutust. Seega on Ketu kõige spirituaalsem planeet, kui Saturn on tema järel ja Jupiter alles kolmandal kohal.

Märksõnad: Kaotused, vabanemine, tarkus, ebakindlus, enesekahtlus, fantaasiad, segadus, otsustamatus, illusioonid, alkoholism ja narkomaania, tuli, vigastused, surm, vaimne sisekaemus.
Kõrgendatud olek: Skorpion Nõrgestatud olek: Sõnn
Otsene tugevus: Kaheteistkümnes maja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.