Planeedid ja nende tähendused – Jupiter

jupiterIndia astroloogias on kasutuses 9 planeeti, millest 7 on füüsilised kehad ja 2 on varjukehad.

Universumis keerlevad planeedid omavad kõik mingisugust tähendust, mis tähendab seda, et neist kiirgab teatud laadi energiaid, mis kanduvad meile üle. Klassifikatsiooni poolest jagunevad planeedid “headeks” ja “halbadeks” planeetideks.

Jupiter

Jupiter on „Jumalate Õpetaja“ Sanskriti keeles. Jupiter tähendab suuri teadmisi ja tarkusi. Ta on nõuandja, õpetaja. Hea Jupiteri asetus kaardis viitab headele suhetele preestrite, juriidika ja õigussüsteemiga, finantsmaailmaga jne.

Jupiter julgustab õiglust kui ta on valesti käitunud. Jupiter on suur planeet, seega see sümboliseerib suurustusi ning tal on harjumus kõike, mida ta mõjutab, laiendada.

Näitena, kui Jupiter mõjutab inimese tõusutähte, andes talle suurema/paksema keha. Kui Jupiter mõjutab maja, mis iseloomustab raha, siis on kombeks sellel rahal kasvada. Jupiter teises või kolmandas majas muudab inimest väga suhtlemisaldiks, rääkides vaimsusest, mis on Jupiteri üks omadusi. Õpetajad ja nõuandjad on alati heatahtlikud, seega on nad meeldivad ja väga lahked.
Jupiter on kõige parem planeet astroloogias, sest see esindab väga paljusid positiivseid asju meie elus. Ta esindab teadmisi, tarkusi, järeltulijaid. Teda seostatakse laienemise, kasvu ja õnnega. Jupiteri parim positsioon asub Vähi märgis, kus ta on kõrgendatud seisus. Kõige ebasobilikum märk Jupiteri jaoks on Kaljukits, kus ta on nõrgestatud olekus. Jupiteri juhib Kalade ja Amburi märke ja samuti maju, mis nendes märkides asuvad. Jupiter aspektib 3 märki – 5ndat, 7ndat ja 9ndat märki edasi enda positsioonist.

Märksõnad: Vaimne õpetaja, juht, tõde, religioon, filosoofia, spirituaalsus, õigus, õnn, rikkus, laienemine, kõrgharidus, optimism, lahkus, lõbusus, enesehellitus, ülemäärasus, usk, lapsed, raha, abikaasa(naise kaardis), pikamaa reisid.
Päev: Neljapäev
Juhib: Ambur ja Kalad Kõrgendatud olek: Vähk Nõrgestatud olek: Kaljukits
Otsene tugevus: Esimene maja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.