Mahadashad ehk planetaarsed perioodid

DJ47E1 A rendered Image of the Planets and some Moons of our Solar System with captions.

Mahadasha konkreetne periood inimese elus, mida juhib üks planeet. Seda perioodi nimetatakse Vimshottari Mahadashaks. Mahadasha süsteem omab kindlat järjestust ning ajalist pikkust. Mahadashadel muutuvad tähtsaks eluvaldkonnad, mida planeet mõjutab.

Näiteks: Lõvi tõusumärk, Saturn mahadasha 19 aastat. Saturn valitseb 6. ja 7. maja ning istub 6. majas. Isikul tuleb Saturni mahadashal tegeleda abielu ja partnerlusega, milles on teatavad karmalised õppetunnid õppida. Samuti tuleb teha rasket tööd ja näha vaeva, et jõuda elus edasi.

Päike – 6 aastat
Kuu – 10 aastat
Marss – 7 aastat
Rahu ehk Põhjanael – 18 aastat
Jupiter – 16 aastat
Saturn – 19 aastat
Merkuur – 17 aastat
Ketu ehk Lõunanael – 7 aastat
Veenus – 20 aastat

Kõikide planeetide ajalised perioodid on summaarselt kokku 120 aastat, mida loetakse ühe inimese elueaks. On väga ebatõenäoline, et inimene kordab oma mahadashasid. See dashade süsteem töötab nakshatrate abil. Inimese sünniga algav dasha määratletakse kuu nakshatra valitseja järgi.

Igal nakshatral on planetaarne valitseja, seega esimene mahadasha algab planeediga, mis valitseb isiku Kuu märki sünnil. Näitena, kui inimene sünnib Purva Bhadrapada Kuu nakshatraga, siis selle isiku esimene mahadasha on Jupiteri 16 aastane periood, järgneb Saturn, Merkuur ja nii lõpuni. Mahadashade planetaarsed ja ajalised omadused ei muutu ning on alati kindlas järjestuses. Et saada teada, kui pikalt kestab Jupiteri periood, sõltub Kuu kraadidest selles nakshatras.

Erinevad mahadashad toovad erinevaid tulemusi, sõltuvalt valdkonnast. Milliseid tulemusi toob konkreetne planeet isiku elus, saame teada planeedi seisundist ja positsioonist kaardis. Kas on need efektid head või halvad, sõltuvad isiku sünnikaardis ja Vabast Tahtest. Mahadashade abil saame prognoosida sündmusi, näiteks abielu, lapsesünd, kodu soetamine jms. Millisel ajaperioodil on tõenäoline abiellu, saada laps või soetada kodu.

Mahadashade lühikirjeldused.

Päike – Päikesega on seotud tööalased edutamised ja saavutused, eriti riigitasandil ja poliitikas. Sellel perioodil oleme karismaatilisemad. Päike on seotud kuulsuse, autoritaarsusega ja edasi minekutega karjääris. Päike on seotud isaga, seega suhted isaga paranevad. Kui Päike on kaardis heal positsioonil, toob see suurepäraseid tulemusi. Kui halvas positsioonis, on tulemused vastupidised. Tervise osas võib tekkida probleeme südame ja silmadega.

Kuu – Kuu juhib meie emotsioone, mõtlemist ja üldist heaolu. Kuu mahadasha jooksul muutuvad need asjad tähtsamaks. Kui Kuu on heas positsioonis, annab see hea üldise heaolu koos vaimse tasakaalu ning emotsioonide rikkusega. Naised, kes on isikuga seotud, saavad sel perioodil isikust rohkem kasu. Emotsioonid, tundlikus, romantika ja abielu muutuvad tähtsamaks. Avalik tunnustus ja au on tõenäolised. Kui Kuu on ei ole heas positsioonis, võidakse kogeda neis valdkondades tagasilööke. Tekivad probleemid unega, madal energiatase, külmetushaigused ja seede probleemid.

Marss – Marsi periood on tegude aeg, kus näitame üles initsiatiivi ja kirge oma tegemiste suhtes. Heas positsioonis Marsiga inimene muutub iseseisvaks ja ambitsioonikaks. Kuna Marss on maskuliinne planeet, isiku suhted teiste meestega nagu meeskolleegid, vennad ja pojad, on võimendatud. See on ideaalne aeg võtta oma elu üle kontroll ja liikuda elus edasi enesekindluse ja teadlikusega. Kui Marss on halvas positsioonis, võib inimene sel perioodil sattuda keskmiselt rohkem õnnetustesse ja tekitada endale vigastusi.

Rahu ehk Põhjasõlm – Rahu periood on tavaliselt välja kõik hea ja halva. Kui halvasti positsioneeritud, toob see varjuplaneet õnnetusi, konflikte, langusid, raskusi ning mõnel juhul isegi surma. Kui on hästi positsioneeritud, siis isik võib saada kõrgeid autasusid, edu ning jõuda elus palju edasi. Sel perioodil isik ei kasva hingeliselt, vaid lõikab oma külvatuid seemneid, mis istutati eelmistel dashadel. Sel perioodil isik võib kalduda halbade harjumuste küüsi, näiteks alkohol, narkootikumid jms, sest Rahu ise sümboliseerib deemonit. Selle perioodi halvad omadused võivad olla närvisüsteemirikked ning erinevate vähkide teke.

Jupiter – Jupiter valitseb õnne, raha, abielu, lapsi, tarkust, vaimsust ja filosoofiat. Kõik planeediga seotud aspektid tulevad sel perioodil esile. Kui heas positsioonis, läheb elu kõbusalt – raha tekib rohkem, võidakse saada lapsi ning tõusta karjääriredelil. Üldiselt on see väga meeldiv periood ning toob palju positiivseid tulemusi. Sel perioodil võidakse olla rohkem vaimsete vaadetega ning omistada mitmeid kõrgemaid tasusid. Kui planeet on halvasti positsioneeritud, on tulemused vastupidised kõigis nimetatud valdkondades. Haigused, mis on seotud vere, maksa, astma ning diabeediga võivad esile tulla.

Saturn – Saturni 19 aastane periood on täis töökust ja vastupidavust. Saturn soosib kindlat distsipliini ja tööd, mis toovad raskusi ja rohket vastutust. Lühidalt öeldes annab see inimesele võimaluse luua kindel vundament oma tulevaseks eluks, et püsida tugev ja jätkusuutlik. Kui Saturn on heas positsioonis, toob see au, rikkusi ja tunnustust isiku poolt teostatud töö eest. Kui Saturn pole kaardis hästi paigutatud, toob see kaasa palju muresid ja frustratsiooni.

Merkuur – See dasha toob esile kõik intellektuaalsed tegevused. Õppimine, kirjutamine, kõne ja kommunikatsioon tulevad suurema tähelepanu alla. Inimese haridus muutub tähtsamaks ning toimub rohkem suhtlemist. Neile, kes on aktiivsed kirjanikud ja meedia tegelased, saavad sellest perioodist „tõuget“. Kui Merkuur on vigastatud, tekivad liigne mentaalne pinge, ebastabiilsus ja otsustamatus. Kaubanduslik tegevus muutub prominentseks ja kui Merkuur on vigastatud, tulevad kaotused oma äris.

Ketu ehk Lõunasõlm – Ketu on vaimse ärkamise planeet ning eemaldumine kõigest materiaalsest. Materiaalses mõttes toob see periood kaasa kaotusid ja kannatusi. Vaimses plaanis suureneb meie soov pühenduda vaimsetele tegevustele. Ketu periood annab erinevaid tulemusi, sõltuvalt majast.

Veenus – See 20 aasta pikkune periood keerleb ümber luksuse, ilu, meelelahutuse, romantika ja südame asjade. Inimesed, kes on aktiivsed kunstis ja meelelahutuses saavad sellel perioodil rohkelt kasu. Õnnelikus ja naudingud on tähtsad, kui planeet on hästi paigutatud. Kui planeet on halvasti positsioneeritud, toovad ülal nimetatud tegevused halbu tulemusi. Rahalised kaotused ning neeru ja suguhaigused võivad tekkida.

Iga mahadasha on jaotatud 9 antradahsaks ehk bhuktiks, mida juhivad 9 planeeti. Näitena, kui algab Merkuuri mahadasha, siis esimene antradasha on Merkuur, teine antradasha Ketu jne. Iga antradasha on jagatud veel omakorda 9 väiksemaks perioodiks ehk pratyantar dashaks. Iga periood on detailsema vastuse, kui tahame analüüsida sündmusi isiku elus. Ajaperioodide uurimine annab meile aimu võimalikeks muredest ja saavutustest elus, kuid lõplik sõna jääb inimese Vaba Tahte taha.
Astroloogia mõistmine ning oma elukaardi tundmine on ainult pool võitlust, et elada, et mida ihaldatakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.