Kuufaasid – kasvav kuu ja kahanev kuu

Astroloogias omab Kuu väga sümboolset tähendust. Eelkõige on esindab Kuu meie alateadvust, meie meelt ja tundeid, mida me oleme võtnud kaasa minevikust olevikku. Kuu on väga lähedal ja seega väga isiklik, näidates end täielikult. Kuu on väga meeldiv, lähedane ja oluline, mis tähendab, et see planeet on kõige olulisem India astroloogias. Kuu juhib meeli, emotsioone, tundeid, hoolitsemist, emadust ja üleüldist elu.

Kuu sümboliseerib meie ema ning millist hoolitsust me vajame. Kuu määratleb ära, kuidas me ümbritsevat tajume ja tunnetame. Kuu nakshatra paneb paika, mis saab olema meie esimene ja kõige olulisem mahadasha ehk planetaarne ajaperiood, mis vormib meie isiksust. 

Mis on Kuufaasid?

Kuu ja Päikese vaheline suhe taevas tekitab kuule erinevad faasid, mis viitavad Kuu orbiidile ümber Maa Päikese suhtes. Tsükkel kasvavast Kuust kahanevasse Kuusse on peaaegu 4 nädalat pikk.  Astroloogilises plaanis mõjutavad kuufaasid meie meelt – täiskuu, uus kuu, kasvav kuu ja kahanev kuu. Need faasid on iga kuu korduvad, seega on meil iga aasta 12 täiskuud, 12 uut kuud, 12 kasvavat ja 12 kahanevat kuud – kokku 48 erinevat kuud. Esimene ja viimane veerand Kuufaasidest asuvad täpselt 90 kraadise nurga all Päikese suhtes, andes meile alati Kuu, mis on pool peidus ning pool on näha.

On levinud arusaam, et kahanev kuu ei ole hea ega tekita häid energiaid. Peaksime olema kahtlevad seni arvatu suhtes ning tegema vahet kahaneva ja kasvava Kuu vahel.

Täiskuu on täielikult valgustatud Kuu, mis seab igasugused tegevused kõrgendatud tähelepanu alla. Uus Kuu on aeg sisekaemuseks ning endasse vaatamiseks.

India astroloogias on kasvav Kuu väga tähtis. See toob endaga kaasa uusi ideid ja tegevusi, mida on hea elluviia. See on aeg, kus alustada millegi uue ehitamist, loomist. Kasvav kuu aitab kasvada eluvaldkonnas, milles Kuu parajasti liigub.

Kahanev Kuu tähendab tegevustest eemaldumist ning hinge puhastumist. Kahanevas faasis me vaatleme asju ja olukordi, mida me oleme varasemalt loonud ning teostame selles osas täieliku analüüsi – kuidas seda kõige paremini kasutada ning mida see meie jaoks tähendab. Me võtame vastu, aktsepteerime ning töötame sellega.

Kahaneva Kuu ajal liigub välismaailm tahaplaanile ning fookuses on sisemaailm. Inimesed, kel on kaardis kahanev Kuu, on väga head vaimsete praktikate harrastamisel ning suudavad oma emotsioone hästi kontrollida.

Kui tahad rohkem teada oma Kuu ja teiste astroloogiliste punktide kohta, loo sünnikaart SIIN

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.