Nakshatrad India astroloogias

NakshatradNakshatrad on India astroloogias iidsed tähekogumid, sarnased sodiaagimärkidega, aga palju täpsemad ja sümboolsemad.

Kokku on neid 27 erinevat, mis igaüks esindab mingit laadi spirituaalset eesmärki. Igal nakshatral on oma mütoloogia ja lugu. Tähekogumid on seotud igapäevase Kuu liikumisega.

Kuu vahetab märki ~2.3 päeva tagant, tehes sodiaagimärkidele ringi peale ~28 päevaga. Nakshatrad jagunevad terve sodiaagi vahel võrdselt ära, mis teeb 360˚/27=13˚20´ iga nakshatra laiuseks. Seega on ühe sodiaagimärgis 2.5 nakshatrat. Nakshatrad on põhjuseks, miks kaks samade märkidega inimest käituvad täiesti erinevalt.

Iga nakshatra jaguneb veel omakorda padadesse ehk osadesse, mis on veelgi detailsem kirjeldus konkreetse nakshatra iseloomust ja omadustest – mis seletab, miks kaks samast nakshatra inimest käituvad täiesti erinevalt.

Kõige olulisemaks nakshatraks peetakse planeet Kuu nakshatrat, sest Kuu esindab meie meelt ja emotsioone, mis omakorda mängivad suurt rolli meie igapäeva elus ning kuidas me ümbritsevaga suhestume.

Lisaks meele ja emotsioonide detailsemale kirjeldusele, määrab Kuu nakshatra paika meie dasha ehk planetaarse ajajoone ja selle järjestuse. Teine oluline nakshatra on meie Lagna nakshatra, mis määrab meie egokuvandi ja maailmatunnetuse veelgi detailsemalt.

Siiski omab iga planeet mingis nakshatras konkreetseid ja täpseid efekte. Iga planeet juhib kolme nakshatrat.

Kui Sa tahad teada, mis tähekogumis on Sinu planeedid, loo endale sünnikaart SIIN

2 comments

  1. Tere olen mures kaotasin töö ,aga arved on vaja maksta palun kas mina leian endale uue töökoha ,ja palun kutjas mull materjaalne seis hakkab olema perekonnas.

    1. Tere
      Teil on võimalus tellida sünnikaardi tõlgendus, mis annab aimu Teie potentsiaalist ja karmalistest mustritest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.