Nakshatra Pushya

pushyaSaturni poolt valitsetav nakshatra.

Pushya – Vahemikus 3˚20´ Vähk kuni 16˚40´

Pushya nakshatra tuleneb Kuu mõju all, mida valitseb Saturn. Pushya nakshatrat peetakse kõige paremaks nakshatraks. See on kaheksas tähekogum ja tema sümboliks on pühalehma udarad. Vähi märk, mis on juhindub Kuu poolt, esindab vanemlikku aspekti, kus ollakse hoolitsevad enda laste suhtes. Sellel nakshatral on jumalik temperament ning tema peamine motivatsioon on dharma ehk õiglus. Pushyal on võime luua spirituaalset energiat. Sõna „Pushya“ tähendab tugevndamist, hoolitsemist, säilitamist, kaitsmist jms.

Pushya suurendab meie head karmat ja pingutusi. Inimene , kes on sündinud selles tähekogumis, on tervislik, alluv, kiindumuslik, intelligentne, rikas, heategevuslik, tootlik ja hoolitsev. Pushya inimesed on head õpetajad, abivalmid ja austavad teiste eluvaateid ja nägemusi.

Selle nakshatra valitseb jumal on Brihaspati ehk Jupiter – Sügavama tarkuse, pühakõne ja palve jumal. Jupiter on kõrgendatud olekus Pushyas, mis peegeldub intuitiivses tarkuses, õnnelikusega, hinge ja psüühika puhastumisega. See tähekogum omab soodsaid eeldusi religioossete ja spirituaalsete praktikate elluviimiseks. Pushyat valitsev Saturn loob stabiilsuse ning eeldused loovusel formuleeruda täiesti uude vormi. Selle nakshatra mõju all on soodne avada oma äri või kontor.

Selle arhetüüpiliseks sümboliks on lill, nool ja ring. Lill esindab õitsemist, mida kogetakse. Ring täiuslikust või terviklikust ja nool võimalust saavutada oma eesmärki. Need inimesed on stabiilsed, rahulikud, kerglased, haritud, populaarsed,hea välimusega, nutikad ja intelligentsed.

Selle nakshatra valjukülgedeks on liigne kitsarinnalisus, enesekeskne armukadedus, uhkus ja ülbus. Nad peavad olema oma tuttavate ja sõprade suhtes olema väga kriitilised. Pushyal on võime minetada negatiivsed omadused ja omandada positiivsed omadused. Nad on äärmiselt tundlikud, mistõttu mõjub igasugune kriitika neile tugevalt ja nad võivad sellest johtuvalt hakata endas kahtlema. Ebakindlus ja tugev klammerdumine perekonda võib takistada nende isikliku kasvu.

Kuigi see nakshatra on õnnelik, ei ole see hea abielu jaoks, kuna see on kaheksas nakshatras (mis võrdub astroloogilistes majades kaheksanda majaga). Tüdruk, kes on sündinud selles tähekogumikus, omab tunnustusväärseid harjumusi, on heategevuslik, rahulik, ilus, pühendunud ja austab oma suhteid. See on hea nakshatra. Angelina Jolie on kõige kuulsam ja parem näide  – temal on tõusutäht ja Veenus selles nakshatras.

Pushya  Pada 1 – On seotud Lõviga, täpsemalt Päikesega. Viitab saavutustele, tähelepanule, rikkusele ja uhkusele. Isik on heategevuslik.

Pushya  Pada 2 – On seotud Neitsiga, täpsemalt Merkuuriga. See on seotud töökusega, teenistuse ja intelligentsiga.

Pushya   Pada 3 – On seotud Kaaludega, täpsemalt Veenusega. See keskendub kodule, mugavustele, luksusele ja sotsiaalsusele. Isik on lõbusa natuuriga.

Pushya Pada 4 – On seotud Skorpioniga, täpsemalt Marsiga. Viitab esoteerikale, mis otsib sidemeid teispoolsusega. Tegevustes on palju rituaale ja mantraid. Isik on natuurilt kergesti provotseeritav ja ärrituv.

Lagna Pushya nakshatra – Humaanne, mõtlik, religioosne, intuitiivne, hea staatusega.

Päike Pushya nakshatra – Autoriteetne, rikas, huvitub poliitikast, edukas, tundlik, artistlik, januneb turvatunde järele.

Kuu Pushya nakshatra – Hea kõnevõimega, rikas, nutikas, enesekindel, huvitub poliitikast ja meeldiv ning populaarne inimeste seas.

Merkuur Pushya nakshatra – Rahutu meel, intelligentne, oskab debateerida ja näidata üles ülimat intelligentsi ja teadmisi igas teemas.

Veenus Pushya nakshatra – Klammerduv ja isetu armastuses. Pole hea positsioon suhete jaoks, liiga kergesti läheb kompromissidele, nõrk emotsioonides, peab olema tugev armastuses.

Marss Pushya nakshatra – Otsustusvõimetu, kergesti ärrituv, diplomaatiline, kaval, põikpäine, rahutu. Peab olema ettevaatlik sõprade valikul.

Jupiter Pushya nakshatra – Õnn, heategevuslik, kaastundlik, rõõmsameelne, lahke, õnnelik. Vajab turvatunnet ja võib töötada heategevuslikes organisatsioonides ja mittetulundusühingutes.

Saturn Pushya nakshatra – Seadusekuulekas, korrapärane, ellujääja, tõsine, vastutustundlik, eetiline, kindlameelne ja siiras.

Rahu Pushya nakshatra – Peab õppima olema rahumeelne, et leida tõeline valgus oma elus. Meeldib aega veeta perega ja viibida palju kodus. Pole karjäärile hea ning võib esineda palju takistusi.

Ketu Pushya nakshatra – Perekondlik eemaletõugatus, emaarmastuse puudulikus. Peavad aktsepteerima raskeid otsuseid, et saaksid edasi liikuda. Et saavutada spirituaalsust, peavad aktsepteerima materiaalsust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.