Nakshatra Krittika

krittika-nakshatraPäikese valitsetud nakshatra.

Krittika – vahemikus 26˚40´ Jäär kuni 10˚00´ Sõnn.

Krittika nakshatra ilmneb Veenuse ja Marsi mõjude all, mis on juhitud planeet Päikese poolt. Krittika nakshatra 1. pada (3˚20´) on Jääras ning ülejäänud 3 pada Sõnnis. Krittika nakshatra on kolmas nakshatra, mida kutsutakse „Tuletäheks“. See sümboliseerib Dahana Shaktit, võimet põletada või hävitada kõik negatiivne, et jõuda ülima tõeni. Krittikat juhib Agni, tulejumal. Tal on võime põletada (dahana shakti).

Tema põhiliseks sümboliks on iidne leek, mis tähendab iidset puhastumist läbi selle leegi. Kui me sööme, siis toit seeditakse maos, et see jõuaks meie ajju ning me käitumine toimib vastavalt meie toitumisele. Krittika võim peitub oskuses põletada halba karmat kodustes tulerituaalides.

Tuld nimetatakse Universumi maoks, mis seedib kõik halva. Meie halb karma, mis on seotud planeetidega, saavad visatud tulle, mis põletab neist kõik halva, et meie teadvus ja meel saaks puhastatud.

Krittikal on transformeeruv omadus. Krittika suudab tuua esile soovitud muutusi, hävitades kõik halva, et saaks asemele luua puhtust, moraali ja vooruseid. Planeet Kuu on kõrgendatud olekus siin nakshatras (3˚ Sõnn). Krittikat kutsutakse nakshatraks, kus sünnib võim. Ta on väga sõjakas, julge ja võimeline eemaldama kõik ebavajaliku oma teelt, et oma eesmärke saavutada. Sellest tulenevalt on ta äärmiselt ambitsioonikas ja motiveeritud. Loogilisus, kriitilisus, loovus, entusiastlikkus ja vaprus on talle omased iseloomujooned.  Krittika esimesed 3˚20´ on Jääras, mis loob eeldused radikaalseteks muudatusteks isiklikus ja sotsiaalses elus. Järele jäänud kraadid Sõnnis annab talente kunstis, ilus ja artistlikkuses.

Krittika varjuküljest rääkides, peab esile tõstma, et Krittika peamine motivatsioon on iha. Agni, kes on säravuse, briljantsuse ja kõikide tulega seotud relvade jumal. Krittika juhib sõdu, lahinguid, konflikte ja relvasid. Inimesed selles nakshatras võivad olla äärmiselt nutikad, sarkastilised ja kriitilised. Nad on jäärapäised, agressiivsed ja vihased.

Neil võivad olla pingelised suhted oma sugulaste ja sõpradega. Siiski on nad nautlejad ning huvituvad heast toidust, vastassugupoolest ja seksist. Neile on omane liigne muretsemine, hävitavad harjumused ja passiiv-agressiivne isiksusetüüp. Selle nakshatra õppetund peitub oma ihade allasurumises ning olema rohkem distsiplineeritud, et leida tõeliselt nauditavad ja tervendavad tegevused.

Krittika Pada 1 – On seotud Amburiga, täpsemalt planeet Jupiteriga. See pada on kõrge moraaliga ja altruistlik, mis on seotud mingisuguse militaarteenistuse või muu teiste teenimisega seotud tegevusega. Iseloomulik on tugev tahtejõud, tugevus ja vastupidavus.

Krittika Pada 2 – On seotud Kaljukitsega, täpsemalt planeet Saturniga. See on seotud samuti kõrge moraaliga, kuid see väljendub suuremalt jaolt materiaalsel tasandil. Isegi vamsus väljendub materiaalsetes väärtustes.

Krittika Pada 3 – On seotud Veevalajaga, täpsemalt planeet Saturniga. See on samuti humanistlik ja altruistlik pada. Selles on kombineeritud futuristlik visioon ja iidsed teadmised moraalsetest printsiipidest. See pada seondub igat tüüpi õppimisega, mistõttu saab seda kutsuda Sodiaagi Ülikooliks.

Kriitika Pada 4 – On seotud Kaladega, täpsemalt Jupiteriga. Sellel padal on võime tunda sügavat kaastunnet materiaalsel tasandil. See on seotud igasuguse grupilise tegevusega, mis on lõbus, tõene ja loov.

Krittika Lagna – Väärikas, uhke, ambitsioonikas, oskuslik, rikas, tõene, aus ja vahel muutlikku meelega.

Päike Krittika nakshatras – Vaimne sõdalane, distsiplineeritud, juhiomadused, võim masside üle, vastuolud autoriteetidega, vajab isoleeritust, anded muusikas, tantsus ja draamas. Temperamendilt vihane ja hävitav.

Kuu Krittika nakhatras – Ilusa välimusega, rahumeelne, kuulus, hea nõuandja, tugeva tahtejõuga, pühendunud, intelligentne, artistlik ja väga head suhted oma emaga.

Merkuur Krittika nakshatras – Teadlik ja ekspert mitmel religioossel alal. Võib olla edukas ärimees, sotsiaalsete muutuste eeskõneleja või filantroop.

Veenus Krittika nakshatras – Magneetiline isiksus, kes on huvitatud muusikast, moest, välimusest ja ilumaailmast. Inimesel on ilus keha ja ilusad silmad, mis muudab teda teistele atraktiivseks.

Marss Krittika nakshatras – Iseseisev, hea võitlemisoskusega, relvade või plahvatusohtlikke elementide käsitlemisekspert, romantiline, seksuaalne, kergelt erutuv, ihaleja ja armukade.

Jupiter Krittika nakshatras – Müstiline, prohvetlik või vaimne õpetaja. Huvitub ajaloolisest kirjandusest, kuulus, rikas, väärikas ja haritud. Võib omada teenijaid ning palju sõidukeid.

Saturn Krittika nakshatras – Kannatamatu, võib töötada põllumajanduses. Võimalik abielu endast vanema naisega, paralleelselt omades mitut kõrvalsuhet.

Rahu Krittika nakshatras – Rahu on Päikese vaenlane, millel on võime varjutada Rahu, enne kui ta leiab tee valgustatuseni ja puhastumiseni. See tähendab raskusi ja ebameeldivusi. Rahu Krittikas on kõrgendatud seisus Sõnnis, mis võib olukorda leevendada, kui kasutada Krittika omadusi parima eesmärgi saavutamisel. Rahu Krittikas võib olla destruktiivne või konstruktiivne.

Ketu Krittika nakshatras – Ketu tunneb end siin ebamugavalt, sest tegemist on materialismi ja kõikide valede otsustega. Selle positsiooni väljakutse on muuta halvad kogemused headeks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.