Nakshatra Jyeshtha

Jyeshta

Merkuuri juhitud nakshatrad.

Jyeshtha – Vahemikus 16˚40´ Skorpion kuni 30˚00´ Skoprion.

Jyeshtha nakshatra tuleneb Marsi mõju all, mida juhib Merkuur. Jyeshtha on kaheksateistkümnes nakshatra, mida iseloomustatakse kui kõige vanemat, võimsamat ja tunnustusväärsemat.

Jyeshtha sümboliks on kõrvarõngas ja vihmavari, mis kaitseb oma lähedasi. Kõrvarõngas on jumal Vishnu sümboliks ja vihmavari sümboliseerib kaitset ja staatust. Jyeshtha on Kuu vanim kuninganna, kes on armukade Rohini, Kuu noorima ja ilusaima naise peale. Seetõttu see tähekogum on seotud armukadeduse ja petmisega. Peajumal sellel nakshatral on Indra, taevalike pooljumalate jumal. Ta on püha sõdalane ja draakonitapja, kes tapab vägivaldselt. Mütoloogiline lugu Indrast on näide julgest, võimsast, karismaatilisest ja tahtejõulisest jumalast. Jyeshtha iseloomustab Skorpionite julget natuuri, mis on vägivaldne, kahtlev, ebakindel ning varjatud võimetega. 

Kõigile ei meeldi, kui neil on planeedid Jyeshtha nakshatras. See sõltub, mis majas ja millisel kraadil planeedid asuvad.  Astroloogias on olemas gandanta punktid, mis on seotud hingelise kasvuga. See on planeetide hiliste kraadide positsioon, kus planeet hakkab märki vahetama veemärgist tulemärgiks. Need punktid leiavad aset Vähist (Ashesha) – Lõvini (Magha), Skorpiost (Jyeshtha) – Amburini (Mula) ja Kaladest (Revati) – Jäärani (Ashwini). Need on eriti võimsad karmilise efekti punktid. Planeedid gandanta positsioonides põhjustavad palju ebamugavust, sest nad liiguvad veemärgist tulemärki.

Selle tähekogumi varjukülgedest rääkides, saame öelda, et nad võivad olla võistlushimulised ja ärritava iseloomuga. Nad peavad jälgima oma ülbust, uhkust ja ego. Nad on intelligentsed ja tugevate analüüsivõimega. Nad võivad elus palju saavutada kui suunavad oma energiat konstruktiivsel moel.

Jyeshtha Pada 1 – On seotud Amburiga, täpsemalt Jupiteriga. See on seotud kõrgema tarkuse omandamisega. Hoolivus, kindlameelsus ja lahkus on selle pada prominentne omadus.

Jyeshtha Pada 2 –  On seotud Kaljukitsega, täpsemalt Saturniga. See on seotud vastutusega ja õigete valikute tegemisega. Tõsine ja murelik, mis on seotud oma eesmärkide saavutamisega.

Jyeshtha Pada 3 – On seotud Veevalajaga, täpsemalt Saturniga. Viitab inimlikule instinktile. Huvitub ühiskonnale kasu ja kaitse loomisele.

Jyeshtha Pada 4 – On seotud Kaladega, täpsemalt Jupiteriga. Väga ohverdav ja vaimne inimkonna suhtes. Huvitub okultismist ja vaimsest vabanemisest.

Lagna Jyeshtha nakshatra – Austusväärne, kirglik ja meeldiv isiksus.

Päike Jyeshtha nakshatra – Ambitsioonikas, töökas, kõrge sotsiaalne staatus.

Kuu Jyeshtha nakshatra – Põikpäine, ärrituv, salajane või kriitiline. Emaga intensiivne suhe.

Merkuur Jyeshtha nakshatra – Intelligentne, intensiivne suhtlemismaneer, abstraktsed mõtted.

Veenus Jyeshtha nakshatra – Sensuaalne, võrgutav ja saladuslik natuur.

Marss Jyeshtha nakshatra – Julge, hirmutu oma eesmärkide saavutamisel.

Jupiter Jyeshtha nakshatra – Huvitb okultismist ja müstilistest teadmisest, äkilised rahalised sissetulekud.

Saturn Jyeshtha nakshatra – Võimetu säilitama struktuuri ja hirmunud.

Rahu Jyeshtha nakshatra – Julge, uhke, agressiivne, järgib ainult enda soove.

Ketu Jyeshtha nakshatra – Vaimne, müstiline, stabiilne ja hirmutu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.