Majade tähendused India astroloogias

Allpool toodud pildil on India astroloogiline kaart, mis tähistab inimese eluteed ja tema eluvaldkondi.

Majade asetus kaardis on fikseeritud ja lugemine käib alati kellaosuti liikumisele vastupidises suunas.

NB! Mis puudutab füüsilist keha, siis iga maja on seotud teatud kehaosaga, seega kui tahate hinnata oma tervislikku seisundit, tuleb analüüsida selle kehaosaga seonduva maja seisu.

sunnikaart

Järgnevalt seletan ära, mida sümboliseerib iga maja.

I.maja – Esindab inimest, tema sisemist olemust ja tervist, elujõulisust, isikupära, väljanägemist, staatust, lootusi ja nende täitumisi.

Kehaosad – pea, aju, juuksed.

Näitena, nõrkused esimesed majas võivad viidata haiguslikule seisundile, mis seotud peaga – peavalud, vaimne pinge, paralüüsid, haavad ja armid näos jms. Tugev Päikese ja Marsi (mis esindavad vitaalsust ja energiat) positsioon kaardis suudab tasakaalustada nõrgendavaid efekte esimesele majale.

II.maja – Esindab rikkust, perekonda, teist abielu, materiaalseid väärtusi, rahateenimise võimekust, majanduslikku seisu, kõnet ja nägemisvõimet.

Kehaosad – nägu ja selle osad (nina, silmad, suu, keel, kurk ja parem silm), näo luustik, kaela ülemine osa, mandlid jms.

Näitena, nõrkused teises majas võivad viidata halvale seedimisele, häiretele, mis on seotud kõne, kurgu, hingeõhuga, hammastega jms ja haigustele, mis võivad olla tingitud nõrgast venoossest süsteemist. Tugev Merkuur (esindab kõne) kaardis aitab vähendada negatiivseid efekte.

III.maja – Esindab nooremaid õdesid ja vendi, naabreid, julgust, füüsilist tugevust, sportlikkust, initsiatiivi, ettevõtlikkust, suhtlemist ja õppimisvõimet, lühikesi reise, kirjutamist.

Kehaosad – kõri, õlad, käed, parem kõrv, närvisüsteem.

Näitena, nõrkused kolmandas majas võivad viidata närvilisusele, astmale, tuberkuloosile, hingamisteede haigustele.

Tugev Merkuur (esindab suhtlemisvõimekust) kaardis vähendab negatiivseid efekte.

IV.maja – Esindab ema, õnnelikkust, sugulasi, sõpru ja toetajaid, algharidust, sõidukeid, kodurahu, vaimset rahu, spirituaalset elu, mugavusi, luksust, sünnimaad, kinnisvara, maja, kodu.

Kehaosad – süda, roided, kopsud, rinnad.

Näitena, nõrkused neljandale majale võivad viidata südameprobleemidele, kopsuprobleemidele, vaimsetele probleemidele. Tugev Kuu (esindab ema), tugev Veenus (esindab mugavusi) ja tugev Marss (esindab liigutatavaid varasid) vähendavad nõrgestavate aspektide efekti.

V.maja – Esindab intelligentsi, emotsioone, intellektuaalseid ja vaimseid andeid, mälu, loovust, armastust, romantikat, spekulatiivseid investeeringuid, organiseerimisvõimet, edu, viljakust, lapsi, teadmisi, haridust, treenimist, sotsiaalset elu, õpilasi, pühendumist.

Kehaosad – Ülakõht, magu, maks, neerud, pankreas, selgroog.

Näitena, nõrkused viiendale majale võivad viidata diabeedile, aneemiale, neerukividele, maohappelisusele, kõhulahtisus, südameprobleemid. Tugev Päike (esindab seedimist) kaardis aitab leevendada võimalike tüsistusi.

VI.maja – Esindab arusaamatusi, konflikte, haigusi, võlgasid, vaenlasi, vastaseid, konkurente, vargaid, hirme, muresid, nõrkusi, majanduslikku seisu, onusid, teenindust, töötajaid, tervist, kaitset varguste, tule ja petmiste vastu.

Kehaosad – puusad, alakõht, neerud jms.

Näitena, vigastused kuuendas majas võivad viidata kalduvust mürgistustele, kõhulahtisusele, psühhiaatrilistele probleemidele, ületöötamisele ja närvivapustusele. Teisisõnu sinu tervis ja majanduslik olukord ilmnevad selles majas. Tugev Merkuur ja Marss (esindades tervist) vähendavad negatiivseid efekte.

VII.maja – Esindab pikaajalisi suhteid, legaalseid sidususi, partnereid elus ja äris, elujõulisust, potentsi, kirge, viljakust, moraali, naudinguid, elu ja mugavusi võõral maal, edu armusuhetes, reisimist, ost/müük, laienemist.

Kehaosad – vaagnaluu, sabakont, põis, seksuaalorganid.

Näitena, nõrkused seitsmendasse majja võivad viidata probleemidele seksuaalorganitega, artiriidile, urineerimisprobleemidele, impotentsusele. Tugev Veenus (esindab abielu) kaardis vähendab halbu efekte.

VIII.maja – Esindab uurimustöid, huvi müstika ja okultismi vastu, sisemised ja välised transformatsioonid, mineviku ja tuleviku sündmused, pärandused, surm, testament, kindlustus, kerge raha, haavatavus, hirmud, õnnetused, hävitus, piirangud, pankrot, ebaõnn, pettumused.

Kehaosad – anus, välised seksuaalorganid, ainevahetus.

Näitena, kui esineb nõrgestusi kaheksandale majale, siis need võivad viidata impotentsusele, probleeme anusele  jms. Tugev Saturn (esindab pikaajalisust) kaardis tasakaalustab negatiivseid efekte.

IX.maja – Esindab isa, õpetajaid, huvi vaimsuse vastu,institutsioonid, heategevus, saatus, mediteerimine, kauged ja pikad reisid, kõrgharidus, õnn, juhuslikud ja ootamatud saavutused, religioon, filosoofia, õigus, meditsiin.

Kehaosad – puusad, luuüdi, puusaluud, sääred, arteriaalne süsteem.

Näitena, nõrkused üheksandale majale võivad viidata aneemiale, halvale veretootlikusele, leukeemiale, palavikule, diabeedile, reuma ja puusa probleemidele. Tugev Jupiter (esindab õnne) ja Päikese (esindab isa) kaardis aitab leevendada negatiivseid efekte.

X.maja – Esindab eriala, karjääri, kutsumust, edutamisi, võimu, kuulsust, avalikku staatust ja reputatsiooni, positsiooni, karmat, ülemusi, ambitsioone, võlgasid.

Kehaosad – põlved, liigesed ja luustik.

Näitena, nõrgestused kümnendale majale võivad viidata artriidile, katkistele põlvedele, nõrgale luustikule, nahahaigusi, allergiaid, karjäärilisi tagasilööke jms. Tugev Päike (esindab organisaatorlikke võimeid) leevendab negatiivseid mõjusid.

XI.maja – Esindab sissetulekuid ja rahavoogu, kasumit, vanemaid õdesid ja vendasid, lootused ja eesmärgid ning nende täitumist.

Kehaosad – sääreluud, jalalaba, parem jalg, vasak kõrv ja vasak käsi.

Näitena, nõrgestused üheteistkümnendale majale võivad viidata vereringe häiretele jalgades, valu jalgades, halvale veretootlikule jalgades, vähile. Tugev Saturn (esindab kerget sissetuleku allikat) aitab leevendada negatiivseid efekte.

XII.maja – Esindab kulusid, kaotuseid, elu lõppu, eksiili, elu kaugetes maades, hävitust, eraldatust perekonnast, isolatsiooni, valgustatust, vangistust, voodimõnusid, magamist ja telgitaguseid, tööd haiglates, vanglates ja templites.

Kehaosad – vasak silm, lümfiringe, varbad.

Näitena, nõrgestused kaheteistkümnendale majale võivad viidata probleemidele majaga seotud kehaosadele, unehäired ja nõrgale immuunsüsteemile. Tugev Kuu (esindab immuunsüsteemi ja vaimset rahu) ja tugev Veenus (esindab perekondlike suhteid ja mugavusi) kaardis aitavad leevendada negatiivseid efekte.

Nüüd seletasin ära eraldi majade tähendused ja mida nad esindavad sünnikaardis, kuid see ei ole veel kõik.

Majad klassifitseeruvad veel oma omaduste ja tüüpide järgi 11. gruppi, millest kirjutan nüüd lähemalt.

 • Dharma majad – 1, 5, 9. Need majad on seotud elumõtte ja eesmärgiga, meie hinge arengu ja evolutsiooniga, elufilosoofiaga, religiooni, vaimsusega, vaimsete õpetajatega ja õpingutega ning moraalsete väärtusega. Neid maju nimetatakse kõige paremateks majadeks astroloogias, sest kui tead oma elueesmärki ja järgid seda, tuleb õnn ja hea karma ise sinuni. Need majad näitavad meie mineviku karmat ja kuidas see mõjutab meie praegust elu. Planeedid nendes majades soodustavad inimese arengut spirituaalselt ja loovad head karmat tulevikuks.
 • Artha majad – 2, 6, 10. Need majad on seotud materiaalsuse ja füüsilise maailmaga. Esindavad tööd, rikkust, materiaalset edu ja tunnustust. Teine maja seondub kõige tavalisema rikkusega, perekonna rikkustega või rikkustega, mis tulevad ilma pingutusteta. Kuues maja seondub võimekusega pingutada ja töötada kõvasti, et oma eesmärki saavutada, lisaks võimalike takistusi elus ja võimet neid ületada. Kümnes maja esindab karjäärilist edu, saatust ühiskonnast, nime ja kuulsust.
 • Kama majad – 3, 7, 11. Need majad on seotud ihade/soovidega ning sinu võimekusega neid täide viia. Kolmas maja on seotud peamiselt inimese ambitsiooni ja motivatsiooniga. Seitsmes maja on seotud seksuaalse ihaga ja atraktsiooniga vastassugupoole vastu ja soovi olla pühendunud partnerlussuhetes jms. Üheteistkümnes maja on seotud soovist saada raha, materiaalseid asju. Samuti on see seotud sooviga nautida ja omada sotsiaalseid tutvusi ja sõpru.
 • Moksha majad – 4, 8, 12. Need majad on seotud vabastamisega materiaalsest maailmast, Karmast ja seotusest. Moksha on elu kõrgeim eesmärk. See on allikas, kust meie hing tuli ning mis annab meile suurma ilmutuse ja vabaduse. See nõuab materiaalsusest lahti ütlemist ja astumist spirituaalsesse teadvusesse. Neljas maja on pühendumisega, südamele allumisega, kus emotsioonide abil on võimalik tunnetada kosmilist armastust. Kaheksas maja on seotud spirituaalse ignorantsuse hävitamisega ja praeguse hinge puhastumisega. Eemaldumine halvast Karmast ja äratame Kundalini energia, mis on niivõrd võimas vaimne energia, et me saame kontrollida oma meeli ja vallutada surma. Kaheteistkümnes maja on seotud täieliku Ego ja individuaalsuse allutamisega Jumalale. Eemaldumine materiaalsusest, isoleeritust ja alla andmist.
 • Kendra ehk nurga majad – 1, 4, 7, 10. Need majad esindavad kaarti tugevusi ja elu üldiselt. Lisaks annavad nad võimekuse oma eesmärke täide viia. Planeedid nendes majades suuretõenäosusega väljendavad ennast täies mastaabis. Head planeedid nendes majades on väga toetavad ja lisavad pikaajalisust ja edu nendesse valdkondadesse, kui halvad planeedid võivad põhjustada suurel hulgal probleeme. Kümnes maja on tihtipeale kaardis kõige tugevam maja ja selles majas asuvad planeedid domineerivad inimese kaarti ning vahel nende efekt rohkem tuntav isegi kui tõusutähe mõjud.
 • Trikona ehk trigiooni majad –1, 5, 9. Iseloomustus vastab Dharma majadele ja need majad toovad head õnne, edu, tarkusi ja teadmisi. Planeedid nendes majades saavutavad edu ning head planeedid toovad palju võimalusi ja õnne elus, just mineviku hea karma ja moraalsete standardite tõttu.
 • Upachaya ehk arengu majad –3, 6, 10, 11. Planeedid neis majades kasvavad ja muutuvad ajaga paremateks ning aitavad ületada elus ilmuvaid takistusi. Halvad planeedid nendes majades on suureks abimeheks takistuste ületamisel.
 • Dushtana majad –6, 8, 12. Neid maju seostatakse kannatuste ja eluraskustega. Kolmandat maja peetakse ka raskuste majaks, kuid tal on nõrgem efekt ( 3 maja on 8. maja 8ndast majast). Need majad tekitavad materiaalses maailmas ja üldises heaolus raskusi ja planeedid nendes majades kannatavad (eriti head planeedid), mis põhjustavad raskusi ja valu. Kui planeedid nendes majades on kõrgendatud olekus või omas märgis, siis on nad head ja aitavad raskustest ja valust üle saada. Kuues maja on seotud raskuste, õnnetuste, vaenlaste ja võlgadega. Kaheksas maja on seotud hävituse, surma ja depressiooniga. Kaheteistkümnes maja on seotud kaotuste, eraldatuse ja lõppudega. Hoolimata nende majade negatiivsetest omadustest, on need majad väga olulised spirituaalseks kasvuks ja kui nad on heas seisus, siis saab raskustest vaimsete treeningutega üle (nt, Jooga).
 • Panapara ehk edumajad –2, 5, 8, 11. Need majad esindavad fikseeritust, mis on seotud stabiilsuse, järjepidevuse, sissetuleku ja materiaalse turvatundega. Planeedid nendes majades omavad keskmist tugevust ja mõju. Kaheksas maja võib tuua rikkusi läbi päranduste ja testamentide, aga kuna tegemist on Dushtana majaga, siis võib tuua ta negatiivseid tulemusi samuti.
 • Apoklima ehk nõrkuste majad –3, 6, 9, 12. Planeedid nendes majades ei ole tihti tugevad. Need majad seonduvad muutlikuse ja adapteerumisega.  Üheksas maja on neist siiski kõige parem, sest see on Dharma maja ja planeedid selles majas on tugevad ja toovad head õnne. Kaheteistkümnes maja on neist majadest kõige nõrgeim ja planeedid selles majas ei saa oma energiad hästi väljendada materiaalsel tasemel, aga jällegi on need hea vaimseks arenguks.
 • Maraka ehk tapjamajad –2, 7. Need majad on ainukesed astroloogias, mis võivad põhjustada surma ja haiguseid. Tavaliselt toimub surm nende majade juhtplaneetide Dashade või  Antradashade  ajal või transiitide ajal, mis on seotud nende majadega. Kaheksanda, kaheteistkümnenda ja kolmanda maja juhtplaneedid või planeedid neis majades on samuti võimelised põhjustama surma.

Niisiis, siin oli minu ülevaade majadest ja nende klassifikatsioonidest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.