Planetaarsed joogad

Planeetide kombinatsioonid, mis leiavad aset teatud märkides, majades või planeetide vahel, on omadus anda teatud tulemused. Sama kui segad omavahel kokku värvid – musta ja valge ning tulemuseks on hall, ei muud. Nii kehtib ka planeetide kombinatsioonide puhul, mis teatavatel juhtudel annavad ainult kindlaid tulemusi.

Joogasid saab jaotada mitmesse klassi. Esimene võimalus on healoomulised või halvaloomulised. Healoomulised joogad omavad ainult häid tulemusi, tekitades õnne ja küllust. Halvaloomulised joogad omavad ainult halbu tulemusi, tekitades karistust ja kannatusi.

Järgnevalt saame klassifitseerida joogasid järgnevalt:

 1. Jooga, mis on seotud Lagnaga ehk I majaga. Need joogad mõjutavad otseselt sinu keha, teadvust ja väljanägemist.
 2. Joogad, mis on seotud Kuuga. Need joogad mõjutavad otseselt sinu mõtlemist, taju ning ümbritsevaga suhestumist.
 3. Joogad, mis on seotud Päikesega. Need joogad mõjutavad otseselt sinu hinge.
 4. Raja joogad, mis on seotud saavutustega ja staatusega. “Raj” tähendab kuningat, valitsejat ning Raj jooga aktiveerumine ja olemas olu kaardis viitab tänapäeva kontekstis staatuse tõusule või karjääri tegemisele, kus ollakse oma ala parim.
 5. Parivartan joogad. Need joogad esinevad, kui omavahel seotud planeedid asetsevad üksteise märkides, segunedes teineteise energiatega.

Joogade efektid ning tulemused ei ole tuntavad alati, elu vältel, vaid ainult kui on käimas joogaga seotud planeedi mahadasha või bhukti.  Teisisõnu aktiveerub jooga ning annab lubatud tulemuse kui on käimas planeedi mahadasha või bhkuti, mis loob soodsa pinnase tulemuste saamiseks.

Näitena – Jüril on kaardis Raj jooga, mis on seotud V (Jupiter) ja X (Veenus) maja valitseja ühendusega X majas. Taoline jooga viitab karjääritõusule, mis annab Jürile suurema autoriteedi ning tõstab staatust. Avalik tunnustus oma loovuse ja töö eest on tõenäoline tekkima perioodidel, mis on seotud kõnealuste planeetidega. Sellised sündmused saavad ainult võimalikuks kui Jüril on käimas Veenuse või Jupiteri mahadasha või bhukti, mis seaksid soodsad tingimused. Muudel perioodidel antud jooga ei ole aktiivne. 

Joogad on osa meie Prarabda ja Sanchita karmast, mis viitavad sündmustele ning kogemustele mida me selles elus peame kogema või saame kogema.

Kas see tähendab, et isik, kellel on kaardis 25 erinevat Raj joogat, saab kuningaks või suure firma juhiks? Ei tähenda. Miks?

Seotud planeedid, mis moodustavad jooga, võivad olla nõrgestatud või muul moel halvatud, mis takistavad soositud efektidel esile tuua. Kui planeet saab oma Shad Bala punktides alla keskmise tulemuse, ei ole võimeline jooga andma häid tulemusi, sest üks osa temast on nö vigane või nõrgem. Kui planeet on nõrgestatud või omab Shad Bala punktide mõttes madalat tulemust, siis ei anna isegi soosiv mahadasha ja bhukti tulemusi.

Joogade hindamisel on tähtis analüüsida seotud planeetide tugevust.

 1. Mis on Shad Bala
 2. Mis majas planeet asub?
 3. Mis märgis?
 4. Mis planeedid teda aspektivad ning mida ta ise aspektib?
 5. Mis seisus on planeedi märgi planetaarne valitseja? (Näide – Saturn Jääras, siis analüüsida tuleb Marssi)
 6. Millises seisus on planeet teistes eritähenduslikes kaartides, eriti D9 Navamsa kaardis.

Kui kaardis puudub tegevust või situatsiooni toetav jooga, ei päästa enam mitte miski, seega on need väga olulised. Koos mahadasha ja bhuktiga saab joogade abil prognoosida lapse sündi, abielu, karjääri ning vaimset võimekust.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.