Planetaarsed joogad II – mahapurusha joogad

Viimases artiklis kirjutasin planetaarsetest joogadest üldiselt, siis selles artiklis kirjutan põgusalt põhilistest joogadest, mis on india astroloogias kasutusel. Eelnevalt sai mainitud, siis on olemas viite erinevat põhitüüpi.

  1. Jooga, mis on seotud Lagnaga ehk I majaga. Need joogad mõjutavad otseselt sinu keha, teadvust ja väljanägemist.
  2. Joogad, mis on seotud Kuuga. Need joogad mõjutavad otseselt sinu mõtlemist, taju ning ümbritsevaga suhestumist.
  3. Joogad, mis on seotud Päikesega. Need joogad mõjutavad otseselt sinu hinge.
  4. Raja joogad, mis on seotud saavutustega ja staatusega. “Raj” tähendab kuningat, valitsejat ning Raj jooga aktiveerumine ja olemas olu kaardis viitab tänapäeva kontekstis staatuse tõusule või karjääri tegemisele, kus ollakse oma ala parim.
  5. Parivartan joogad. Need joogad esinevad, kui omavahel seotud planeedid asetsevad üksteise märkides, segunedes teineteise energiatega.

See artikkel kirjeldab joogasid, mis on seotud lagnaga, millele on lisatud näited.

Joogad, mis on seotud Lagnaga ehk I majaga. Nende joogade nimetus on Mahapurusha joogad, mis jagunevad veel omakorda viite erinevasse gruppi. Nad kuuluvadki siia gruppi, sest jooga planeete tuleb hinnata seoses Lagnaga, kuna ühendus Lagnaga annab isikule edasi seotud planeetide ülimuslikud omadused. Mahapurusha joogad jagunevad: Ruchaka – Marss, Bhadra – Merkuur, Hamsa – Jupiter, Malavya – Veenus ja Sasa – Saturn joogad. Mõnel inimesel võib neid joogasid olla kaardis mitu, mis on väga hea, sest see mitmekordistab jooga efekti ja tulemusi.

Ruchaka jooga

Kui Marss on horoskoobis Jääras, Skorpionis või Kaljukitses ning asub nurgamajades (I, IV, VII ja X). Isik, kelle sünnikaardis on toimiv Ruchaka jooga, on julge ning võitleja. Ta tuleb hästi toime kriisiolukordades, millest väljub alati võitjana. Isikuomadustelt ülbe, tervete eluviisidega ning kuulus.

 

Näites on toodud Muhhamad “Im the Greatest” Ali sünnikaart, kes oli legendaarne poksija. Temal on sünnikaardis väga prominentne Ruchaka jooga – Marss asub nurgamajas (X majas) enda märgis (Jäär) ning Marss ei ole halvatud mitte kuidagi. Saturni ei ole Marssiga ühenduses, sest nende planeetide vahe on 18 kraadi, mis enam ei klassifitseeru ühenduseks. Lisaks oli Marss tema kõige tugevam planeet Shad Bala punktidelt.

Bhadra jooga

Kui Merkuur asub Kaksikutes või Neitsis ning asub nurgamajas (I, IV, VII või X). Et see jooga saaks anda maksimaalseid tulemusi, ei tohi olla Merkuur, Kuu ja Lagna halvatud halbade planeetide poolt aspektidega või ühendustega. Isik, kellel on Bhadra jooga, on tugeva kehaehitusega, oskuslik ja intelligentne. Lisaks on meeldiv suhtleja ning pika elueaga.

Näites on toodud Microsofti looja, Bill Gatesi sünnikaart. Tema sünnikaardis on ka prominentne Bhadra jooga olemas – Merkuur asub Neitsis (kõrgendatud olek) ning nurgamajas (IV maja). Samuti pole see halvatud halbade planeetide poolt, sest Marss asub Hasta nakshatras ning Merkuuri poolt valitsetavas padas, mis muudab Marssi energiad sarnaseks Merkuuri omaga, andes sellega nö Merkuuri toimimisele hoogu juurde.

Hamsa jooga

Kui Jupiter asub Amburis või Kalades ning nurgamajades (I, IV, VII või X). Et see jooga saaks anda maksimaalseid tulemusi, ei tohi olla Jupiter, Kuu ja Lagna halvatud halbade planeetide poolt aspektidega või ühendustega. Isik, kellel on sünnikaardis Hamsa jooga, on hea välimusega, terava mõistusega ning väärikas. Olemuselt flegmaatiline kuid väga kirglik.

Näites on toodud kunagise India peaministri V.P Singh sünnikaart, kellel oli kaardis väga prominentne Hamsa jooga – Jupiter asub Vähis (kõrgendatud olek) ning nurgamajas (I maja), saades Dig Bala (otsese tugevuse). Samuti pole Jupiter, Kuu või Lagna halvatud või nõrgestatud.

Malavya jooga

Kui Veenus on Sõnnis, Kaaludes või Kalades ning asub nurgamajades (I, IV, VII või X). Et see jooga saaks anda maksimaalseid tulemusi, ei tohi olla Veenus, Kuu ja Lagna halvatud halbade planeetide poolt aspektidega või ühendustega. Isik, kelle sünnikaardis on Malavya jooga, on väga hea välimusega, tugeva ilumeelega, intelligentne ja loov. Tal on elus õnne ning võimalusi nautida elus luksust ja naudinguid.

Näitena on toodud Jawaharlal Nehru, kes oli India esimene peaminister. Tema kaardis on prominentne Malavya jooga – Veenus asub Kaaludes, nurgamajas (IV majas). Saturni aspekt Veenusele ei ole halb, sest Veenus ja Saturn on omavahel sõbrad, saades hästi läbi.  Veenus on Shad Bala punktidelt üks tugevamaid planeete.

Sasa jooga

Kui Saturn asub Kaljukitses, Veevalajas või Kaaludes ning nurgamajades (I, IV, VII või X). Et see jooga saaks anda maksimaalseid tulemusi, ei tohi olla Saturn, Kuu ja Lagna halvatud halbade planeetide poolt aspektidega või ühendustega. Isik, kelle kaardis on Sasa jooga, on väärikas, kohusetundlik ning töökas. Tal on võimekus tõusta elus kõrgele positsioonile, kus tal on palju alluvaid. Mitmed rikkused ja privileegid elus on väga tõenäolised.

Näitena on toodud Barack Obama kaart, kes oli eelmine USA president. Tema kaardis on prominentne Sasa jooga olemas – Saturn asub Kaljukitses ja nurgamajas (I majas). Tema tähelend poliitikas sai alguse 1997 aastal, mil valiti ta esimest korda senatisse. 1996 aastal aktiveerus tema kaardis Sasa jooga, kui algas Jupiteri mahadasha (Jupiter asub Kaljukitse märgis ning on ühenduses Saturniga). Nimetatud jooga tõttu sai ta presidendiks mõlemad ametiajad.

 

Siin on toodud välja põhilised joogad, mis on seotud I majaga.

Kui Sa tahad teada, mis on sinu planetaarsed positsioonid, loo endale sünnikaart SIIN

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.