Päikese aspektid nataalses sünnikaardis

Astroloogias on kõikidel planeetidel aspektid, mille abil edastatakse oma energiad punktist A punkti B. Aspektid on justkui wifi signaal, mis kannab edasi andmeid ehk planeedile iseloomulikke omadusi.

Kõik planeedid, alustades Päikesega ja lõpetades Ketuga, omavad I aspekti ja VII aspekti, st nad aspektivad ALATI maja, kus nad asetsevad ning maja, mis asub neist 180 kraadi ehk 7 maja edasi. Lisaks I ja VII aspektile, omavad teatud planeedid ka erilisi aspekte, mis täidavad konkreetset ülesannet.

Marss – IV ja VIII aspekt

Jupiter – V ja IX aspekt

Saturn – III ja X aspekt

Rahu – V ja IX aspekt

Ketu – V ja IX aspekt

Päike tähendab astroloogias ülimat jõudu, valgust ja autoriteeti. Ilma Päikeseta ei eksisteeriks elu Maal. Veedalik astroloogia põhineb Päikesel, sest viimane annab eluenergia, mis viib meid lähemale tõele ja õiglusele. Kui ei oleks Päikest, ei ole valgust ja energiat ja seega ei saaks me teada tõde. Päike valgustab kõike, millega ta kokku puutub. Kujutlege ette pimedat tuba – me ei näe, kus me oleme ja kes me oleme. Kui lasta pimedasse tuppa valgus, tekib koheselt teadmine ja arusaam endast ja ümbritsevast keskkonnast. On arusaam, et inimene, kel on sünnikaardis tugev Päike, on võimeline õppima Valguse teadust ehk Jyotishat. Lisaks eelnimetatule, tähistab Päike ka isa.

Päikesele on omased ainult tavalised aspektid, st I ja VII aspekt, mille abil “pannakse toas tuli põlema”, sõltuvalt majast ja märgist. Kuna Päike on tuline planeet, siis iga planeet, mis on lähedases ühenduses sellega, saab kõrvetada. Antud nähtust nimetatakse kombustsiooniks. Kombustsiooni käigus saab Päikesega ühenduses olev planeet kannatada ning viimase energiad ei väljendu enam temale omaselt. Kõige tõsisem halvamine leiab aset, kui mõlema planeedi kraadiline vahe on alla 5 kraadi, sest siis tunneb teine planeet tõsist ülekuumenemist. Kui vahe on rohkem kui 5 kraadi, on teise planeedi “põletus” väiksem ning energia liigub vabalt.

Teen ülevaate Päikese aspektide energiatest, arvestades, et üksi aspektitav planeet ei ole kombustsioonis.

Päikese aspekt I majale: See tähendab, kas Päike asub I või VII majas. Mõlemal juhul mõjutab selline Päikese aspekt meie füüsilist keha ja egokuvandit, mille tulemusena muutub Päike oluliseks osaks meie persoonast. Me oleme tavalisest rohkem enesekindlamad, energilisemad ning jõulisemad. Meist kiirgab autoriteeti, tarkust ning võime mõjuda väga võimukalt. Päike on kuningas ning päikesesüsteem on tema kuningriik, mida ta valgustab ehk juhib. Päike saavutab otsese tugevuse I majas ning on nõrgestatud VII majas. Esimene viitab loomulikule enesekindlusele ja energiale oma egokuvandist tingituna ja viimane viitab enesekindlusele ja energiale partnerlussuhtest tingituna. Definitsioon on tingitud faktist, et Jäär on Päikese kõrgendatuse märk ja  sodiaagi I märk. VII maja kuulub sodiaagis Kaaludele, olles Päikese nõrgestatuse märk.

Päikese aspekt Kuuga: Kuu on meele ja emotsiooni planeet. Kuu näitab, kuidas me mõtleme ning ümbritsevaga suhestume. Kui Päike on Kuuga ühenduses, on inimene täis entusiasmi ja energiat. Ta alustab kerglusega uusi projekte, omab palju ressursse ja ideid, mis toovad valguse nii temasse kui ka teistesse. Ta omab selgelt visiooni ning teab, kuhu elus liigub. See aspekt annab hinge ja meele tasakaalu. Kui Päike aspektib Kuud oma VII aspektiga, tähendab see opositsiooni. See tähendab seda, et sa sündisid täiskuu ajal ning see viitab vajadusele sisemise harmoonia järgi. Sa oskad elada olevikus ning säilitada sisemist harmooniat. Kui tunnetad endas ebatasakaalu, on soovitatav mediteerida. Suhted vanematega võivad vajada tasakaalustamist, kui opositsioon leiab aset VI ja XII, II ja VIII maja vahel.

Päikese aspekt Marsile: Marss on impulsiivne, kannatamatu ja agressiivne. Kui Päike aspektib Marssi ühendusega, viitab ambitsioonile, agressiivsusele, autoritaarsusele ja energilisusele. Marss on sõdur, kes täidab kuninga (Päikese) käsku. Neil inimestele on julgust ja tahet. Soositud on sportlikud tegevused. Oled äärmiselt motiveeritud ja täis tahet saavutada oma maksimaalne potentsiaal. Kui Päikese ja Marssi vahel on opositsioon, oled hingelt sõdur, just nagu Mel Gibson filmist “Braveheart”, kes võitles viimse hingetõmbeni oma rahva vabaduse ja au eest. Oled hea planeerija ning elluviija. Sa seisad viimse hetkeni oma veendumuste eest ning sinu motoks on “Valluta või saa vallutatud”, sest sa ei anna kunagi alla. Soodustatud on tegevused, mis on seotud spordiga, sõjandusega ning kõigega, mis on seoses autoriteedi ja füüsilise tugevusega.

Päikese aspekt Mekruuriga: Merkuuri on suhtlemise, ratsionaalse mõtlemise, intellekti, ideede ja loogika planeet. Päikese ühendus Merkuuriga annab tugeva intellekti ja loogilise mõtlemise. Neil on palju häid ideid, mis on loogiliselt ja selgelt väljendatud. Paljudel akadeemikutel on see aspekt. Nad naudivad planeerimist ja tuleviku visualiseerimist. Kui Päike on Mekruuriga opositsioonis, on tegemist väga intellektuaalse inimesega. Neil inimestel tekib ideid kui saeveskis saelaudu, mida tahetakse maailmaga jagada. Kui Merkuur on tugev, st pole retrograadne ja nõrgestatud, on nende ideed loogilised ja selged.

Päikese aspekt Jupiteriga: Jupiter on õnne, õpetaja, vaimsuse, raha ja külluse planeet. Kui Päike on ühenduses Jupiteriga, on see inimene hingelt probleemide lahendaja. Ta on edukas ning prominentne inimene. Ta teab alati, mida teha ning kuhu tuleb liikuda. Mis puudutab karjääri, siis inimene pakatab ideedest, mida tuleks teha, kuhu tuleks liikuda ja milleks tuleb saada. Inimesel on tugev tahe saada edukaks. Kui Päike on Jupiteriga opositsioonis, on inimesel võimalus nautida elus kõike, mida ta on saavutanud. On tähtis mitte tormata ja võtta hetk, et nautida elu. Neil inimestel on alati elu keegi, kes neid õpetab või juhendab.

Päikese aspekt Veenusega: Veenus on armastuse, inimsuhete, õnnelikuse ja luksuse planeet. Kui Päike on Veenusega ühenduses, hindab inimene autoriteeti, vastassugu ning armastust. Inimene on artistlik, loov, kaastundlik ning sotsiaalne. Inimesele on tähtis austus ja lugupidamine. Kui Päike on Veenusega opositsioonis, on inimene väga idealistlik armastuse, ilu ja vastassoo osas. Sa näitad üles austust ja lugupidamist teiste suhtes, eriti autoriteetsemate isikute osas. Sa armastad inimesi ja olukordi, mis on mingil moel seotud võimu ja autoriteediga.

Päikese aspekt Saturniga: Need kaks planeeti on tähenduslikult üksteise vastandid. Päikese ühendus Saturniga muudab inimese autoriteetseks isikuks, kes on distsiplineeritud, pühendunud, väärikas ja tõsine. Need omadused aitavad sul luua efektiivsemat ja paremini toimivat keskkonda enda ümber. Kui Päike on opositsioonis Saturniga, muudab see inimese väärikaks, seadusekuulekaks ning tõsiseks. Sa oled inimene, kes elab oma elu vastavalt seadusele ja kehtivale korrale, sestap võtad sa elu väga tõsiselt. Suhted isaga võivad olla külmad või distantseerunud.

Need on üldiselt iseloomustused aspektidele, kuid muutuvad sõltuvalt majast, märgist ja planeetide tugevusest.

Kui sa tahad, mis on sinu Päikese aspektid, loo endale horoskoop SIIN

Kui sa tahad teada, kui tugev on sinu Päike, telli horoskoop, koos shad bala arvutustega ehk tugevusega, SIIN (valik 1)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.