Depressioon astroloogilises võtmes

depressioonDepressioon on tänapäeva maailmas laialdaselt levinud psüühikahäire. Mis on depressioon? Depressioon on meeleseisund, kus inimene ei oska tunda end õnnelikuna, hoolimata olukorrast. Me kõik kogeme elus ebameeldivusi, kuid kes seda ei suuda hoomata, on nõrga meeltekontrolliga.
Depressioon on põhjustatud meelelistest traumadest. Astroloogilises plaanis esindab Kuu meie meeli. Kuu võtab vastu kõik, nii hea kui halva. Me tunneme end õnnelikena, kui saame elus häid asju ja õnnetuna, kui halbu asju.

On olemas kombinatsioonid, kus Kuu võib põhjustada mentaalset stressi ja probleeme.
Kuu koos Saturni, Rahu ja Ketuga annab eeldused depressiooni tekkimisele. Nõrgestatud Kuu, Merkuur ja Jupiter loovad samuti eeldused depressiooniks.

Kuu ühendus Saturniga – Muudab inimese raskemeelseks. Saturn tähistab piiranguid, hirme, reegleid elust enesest. Saturn näitab tõde ja elu reaalsust. Kuu on meie meelerahu ja ta tahab kogu aeg olla õnnelik. Kuu ei taha eluraskustega tegemist teha. Kui need kaks planeeti on omavahel ühenduses, muudab see meie meele väga raskemeelseks.

Kuu ühendus Ketuga – Ketu on Lõunasõlm, meie alateadvus. Ketu on peata keha, mis ahvatleb meid mõtlema, mis on maailmas olemas. See esindab spirituaalsust, tühjust, mis pole huvitatud materiaalsest maailmast. Kui Kuu ja Ketu on ühenduses, võib isik olla depressioonis ilma igasuguse põhjuseta, tal on raske elu nautida ja teda ei huvita materiaalne elu. Ta võib koguni arvata, et maailm on illusioon, mille taga peitub midagi reaalsemat ja püsivamat.

Kuu ühendus Rahuga – Rahu ehk Põhjasõlm, on materialistlik planeet, mis töötab samuti alateadvuse tasandil. Rahu on iha, mis tahab nautida materialismi. Kuu ja Rahu ühendus muudab inimese väga ebaküpseks ja infantiilseks, kes tahab kõike kohe ja praegu. Inimene on kannatamatu ja kui ta ei saa oma soove täidetud nii kuidas vaja, võib tal tekkida depressioon.

Kui on Kuu ühenduses nende planeetidega või astroloogiliste punktidega kuuendas, kaheksandas või kaheteistkümnendas majas loob veel tugevemad eeldused depressiooniks. Aga kui Kuu on Sõnnis, kõrgendatud olekus, kus meel on stabiilne, ei pruugi palju probleeme üldse esineda. Kui Kuu on nõrgestatud olekus ja koos eelnimetatud planeetide või punktidega, on inimene depressiivne.

Kui Kuul on ülalnimetatuid kombinatsioone, kuid on aspektud Jupiteri poolt, on negatiivsed meeleoluhäired välditavad. Jupiter on lootuse, tarkuse ja inspiratsiooni planeet. Jupiter on ainuke planeet, mis suudab iga planeedi negatiivsed omadused kasulikuks muuta. Iga Jupiteri aspekt neile kombinatsioonidele, muudab inimese lootusrikkaks ja inspireerituks. Jupiter annab meile elutarkusi, mis annab meile lootust elu elamiseks. Sellisel juhul inimene pääseb paljudest negatiivsetest oludest ja efektidest.

Elu ei keerle ainult “tantsu ja tralli ümber”, sest üks peab mõistma, et elus on midagi rohkemat kui isiklik õnn. Me peaksime õppima aktsepteerima, et me ei saavuta kõike tahetut, suudame me võita ka depressiooni.

Meetodid depressiooni raviks:
1) Õpi mediteerima. See aitab hoida meele tasakaalus ja annab energiat eluraskustega võitlemiseks.
2) “Pranayama” on hingamisharjutus, mis rahustab meeli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.