Tähemärkide elemendid ja omadused

Astroloogias saab märke klassifitseerida mitme kriteeriumi alusel, mis omakorda kanduvad edasi inimese käitumisele. Üheks kriteeriumiks on elemendid – tuli, maa, õhk, ja vesi.

Tulemärgid on Jäär (I), Lõvi (V), Ambur (IX) – dharma trigoon
Maamärgid on Sõnn (II), Neitsi (VI), Kaljukits (X) – artha trigoon
Õhumärgid on Kaksikud (III), Kaalud (VII), Veevalaja (XI) – kama trigoon
Veemärgid on Vähk (IV), Skorpion (VIII), Kalad (XII) – moksha trigoon

Sodiaagirühmal on kõik ühe elemendi märgid üksteisest 5 ja 9 kohta edasi, toetades üksteist trigooniga ja moodustades kolmnurga. Trigoon on harmooniline ja toetav aspekt ja kui sünnikaardis on planeedid vastavates ühe elemendi märkides, toimivad antud planeedid üksteise suhtes toetavalt ja inspireerivalt – Jupiter Amburis toetab Päikese asetust Lõvis ja vastupidi.

Teaduspõhiselt lähendes on keha soetud maa elemendiga, tunded/emotsioonid vee elemendiga, mõtted õhu elemendiga ja tegevused tule elemendiga. Elementide abil saame aimu märgi natuurist.

Kui analüüsime tervikut sünnikaarti ja leiame, et enamik planeete ja punkte asuvad õhumärkides, saame väita, et inimene on intelligentne mõtleja. Selline kombo eeldab teiste elementide puudulikust, nt veemärkide ja tulemärkide puudust, mil saame öelda, et inimene ei ole eriti emotsionaalne ega kirglik. Tasakaalukas natuur nõuab kõikide elementide võrdsemat olemasolu nataalses horoskoobis.

Teine oluline eristamise meetod on omadused, mis iseloomustavad erinevate märkide materiaalset manifestatsiooni. Nendeks on kardinaalsed, fikseeritud ja muutlikud märgid.

Kardinaalsed märgid on Jäär, Vähk, Kaalud ja Kaljukits

Neil märkidel on oskus algatada projekte ja viia ellu ideid, sest neist kiirgab motivatsiooni ja tahet asju ära teha. Nemad tihti alustavad, kuid ei vii lõpuni, st nad pole järjepidevad.

Fikseeritud märgid on Sõnn, Lõvi, Skorpion ja Veevalaja

Neil märkidel on ideefiks viia alustatud lõpuni. Nende märkide ühiseks nimetajateks on pühendumus ja järjepidevus. Nad on stabiilsed ja kindlameelsed. Siiski on nad jäärapäised ja paindumatud, st nad ei oska eriti kohaneda. Need märgid viivad alustatu alati lõpuni.

Muutlikud märgid on Kaksikud, Neitsi ja Ambur ja Kalad

Neil märkidel on oskus kohaneda muutustega. Nad on paidlikud ja “libedad”. Nad suudavad kerglusega kohaneda muutusega ja seepärast puudub neil samuti järjepidevus – “figaro siin ja figaro seal”.

Teeme näite – Veenus on Jääras. Kuidas selline asetus mõjutab inimese käitumist ja olekut armastuse ja inimsuhete osas? Jäär on tuline kardinaalne märk. Selline Veenuse asetus loob väga kirgliku armastaja, kelle kirg süttib sama kiirelt kui see kustub.

Oma armastust väljendavad nad agresiivselt ja vahelt mõtlematult. Neile meeldib algatada armusuhteid ja väljendada oma kirge, kuid see kirg kustub kui tuli ei saa õhku. Leek ei saa ilma õhuta või teise tuleta põleda. Maa ja vesi mõjuvad tulele halvavalt. Ilmselgelt ei sobi Veenus Jäärale vee-ja maamärgid ja parim kombinatsioon on tule-ja õhumärkidega.

Kui analüüsite oma horoskoopi, on tõusumärk ja kuumärk kõige suuremad indikaatorid teie enda osas, samas tähendab iga planeet kedagi meie elus.
Et mõista, milline planeet millist inimest sümboliseerib, tuleb teada om tervet sünnikaardi kraadilise täpsusega. Planeedid, mis on suurimate kraadidega, iseloomustavad meid endid – atmakaraka ja atmayakaraka – vastavalt hing ja meel. Üheksast taevakehast ja punktist kaheksa saavad olla inimese tähistajaks (va Ketu)

Atmakaraka (AK) – kõrgema kraadilise asetusega planeet – hing
Atmayakaraka (AmK) – atmakarakast väiksema kraadilise asetusega planeet – meel
Bhratrikaraka (BK) – atmayakarakast väiksema kraadilise asetusega planeeti – õed/vennad
Matrikaraka (MK) – bhratrikarakast väiksema kraadilise asetusega planeet – ema
Pitrikaraka (PiK) – matrikarakast väiksema kraadilise asetusega planeet – isa
Putrakaraka (PK) – pitrikarakast väiksema kraadilise asetusega planeet – lapsed
Gnaatikaraka (GK) – putrakarakast väiksema kraadilise asetusega planeet – vaenlased/rivaalid
Darakaraka (DK) – gnaatikarakast väiksema kraadilise asetusega planeet – partner

Näide:

Päike – 23 kraadi – BK

Kuu – 12 kraadi – PK

Merkuur – 2 kraadi – DK

Veenus – 17 kraadi – PiK

Marss – 28 kraadi – AK

Jupiter – 20 kraadi – MK

Saturn – 10 kraadi – GK

Rahu – 26 kraadi – AmK

Sellise näite puhul on partneri iseloomustajaks Merkuur. Järgnevalt analüüsime märki, milles Merkuur asub. Nii saame teada, millised on partneri iseloomulikud omadused ja natuur.

Sünnikaardi saate luua õpetuse abil —- http://www.indiaastroloogia.ee/…/kuidas-genereerida-endale…/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.