Planeedid ja nende tähendused – Saturn

saturnIndia astroloogias on kasutuses 9 planeeti, millest 7 on füüsilised kehad ja 2 on varjukehad.

Universumis keerlevad planeedid omavad kõik mingisugust tähendust, mis tähendab seda, et neist kiirgab teatud laadi energiaid, mis kanduvad meile üle. Klassifikatsiooni poolest jagunevad planeedid “headeks” ja “halbadeks” planeetideks.

Saturn

Saturni tuntakse astroloogias tema ringide poolest, mis teeb ta ainulaadeks päikesesüsteemis. Saturn esindab piiranguid, takistusi ja blokaade. Abielusõrmus on seotud Saturni ringidega, sest need esindadavad teatud tegevuste takistamist, nt teiste naisega kurameerimist jms.

Saturn on India astroloogias kõige välisem planeet ja tihti peale on tema, kes naerab viimasena. Saturn tähistab kõik võimalike lõplikke sündmusi, seega on ta paljude asjade „põhi“. Saturn tähendab surma ja aega ning kõik asjad lagunevad ajaga.

Saturn on vana, madal, tööline ja must. Saturni iseloomustavad tumesinine ja must värv, mis tähendavad tõsidust, külmust ja lõplikust. Asjad muutuvad mustaks kui nad on surnud, kui neist on väljunud eluvärvid. Kui Saturn aspektib maja või planeeti, siis ta justkui suretab selle maja või planeedi välja.

Näiteks, kui Saturn aspektib Kuud, siis inimene tunnetab Saturni efekte oma meeltes, mis lõpuks võib viia välja depressioonini.

Saturn on suur ja aeglane, seega esindab see kõiki neid asju elus. Suured aeglased asjad põhjustavad palju pinget meie eludes, nii ka Saturn. Kui Saturn mõjutab midagi, see aeglustub, pingestab ja purustab oma meeletute piirangute ja raskuse tõttu. Positiivse aspektina, lisab Saturn fokusseeritust. Saturn muudab inimese fokusseerituks ning kontrollivaks, mille tulemusena muutuvad teatud aspektid inimesele elus kvaliteetsemaks. Kõikide selliste omaduste poolest peetakse Saturni A-klassi halvaks planeediks, sest ta on võimeline põhjustama palju kannatusi ja valu.

Negatiivsetes majades (Dushtana, Upachya) on Saturni mõjud vähendatud, mt efektid majas toimuvast on väiksemad. Näiteks, kui Saturn asub kaheteistkümnendas majas, mis on kaotuste maja, siis tähendab antud positsioon seda, et Saturn purustab kõik sinu kaotused, mille tulemusena inimene ei kaota palju. Saturnil on lisaks halvale poolele, oma hea pool. Võtame näiteks teemandi – seda valmistatakse mustast süsist pikka aega, hoides seda pinge all pidevalt. Saturn tähendab süsi, pinget ja pikka perioode.

Niisiis, Saturn loob teemandi, mis on ääretult ilus ja vastupidav. Kui inimene on Saturni mõjude all, siis lõpuks saavad neist väga ilusad ja vastupidavad inimesed. Kõik võitlused elus, kuhu Saturn meid suunab, on selge eesmärk – õpetada meile midagi. Saturn juhib teatud tüpaazi religioosseid inimesi, kes on väga põhimõtte kindlad ja paindumatud. Saturnil on palju seoseid politsei tumesinise vormi ja preestrite musta rüüga. Mehed kannavad tihti tumedaid ülikondi, sest see reklaamib tõsist suhtumist oma tegemistesse.

Saturn juhib alamklassi töölisi, sest ta esindab ühiskonnas kõige madalamat kihti ja raskusi. Asjad, mis on külmad, tumedad, tugevad ja mis on toodetud suure pinge all, on Saturni kapsaaed. Lisaks juhib ta paljusid metalle ja rasketööriistu. Ta on justkui vana mees, kellele meeldivad vanad asjad. Saturn on kõige aeglasemini liikuv planeet ja seega esindab suuresti ajaga seonduvaid aspekte elus – vastupidavus, vastutustunne ja kohustused, raske töö, pikaealisus jne.

Teda kirjeldatakse kui piinade ja ebameeldivuste toojat, aga kui see on kaardis hästi paigutatud, on see parim kindlustus vaesuse kogemise vastu. Saturni parim positsioon on Kaalude märk, milles on see kõrgendatud olekus ja halvim märk on Jäär, milles on see nõrgestatud olekus.

Saturn juhib Kaljukitse ja Veevalaja märki ning seega maju, mis neis märkides asuvad.

Märksõnad: Distsipliin, kord, struktuur, stabiilsus, lahutus, üksindus, limitatsioonid, hävitus, vaesus, surm, haigus, pessimism, mure, hirm, halb õnn, vananemine, hilinemised, keskendumine, depressioon, seotus, fikseeritud varad, maa, kinnisvara, kahtlus, foobia, tumedus, kannatus, lagunemine.
Päev: Laupäev
Juhib: Kaljukits ja Veevalaja Kõrgendatud olek: Kaalud Nõrgestatud olek: Jäär
Otsene tugevus: Seitsmes maja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.