Planeedid ja nende tähendused – Päike

paike

India astroloogias on kasutuses 9 planeeti, millest 7 on füüsilised kehad ja 2 on varjukehad.

Universumis keerlevad planeedid omavad kõik mingisugust tähendust, mis tähendab seda, et neist kiirgab teatud laadi energiaid, mis kanduvad meile üle. Klassifikatsiooni poolest jagunevad planeedid “headeks” ja “halbadeks” planeetideks.

Päike

India astroloogias on Päike tsenter, keskpunkt päikesesüsteemis. Sellest tuletatuna sümboliseerib Päike kõiksuguseid keskseid elemente, nt valitsus, ülemus jne. Inimeses sümboliseerib Päike hinge. Päike on valguseallikas ning valgus teistele planeetidele.

Astroloogias annab Päike energiat, seega inimese energilisust ja vitaalsust saab lugeda Päikese seisust kaardis. Päike esindab hinge, EGO ja inimese keha, mt on Päikese staatus kaardi äärmiselt oluline.

Päike on kõige paremini väljendatud Jäära märgis, kus ta on kõrgendatud seisus. Vastupidine efekt tekib kui Päike on Kaaludes, seega on ta nõrgestatud seisus. Sodiaagimärkidest juhib Päike Lõvi ja samuti ka maja, mis asub Lõvi märgis.

Märksõnad: Ise, maskulliinsus, tulevik, hing, füüsiline keha ja tervis, süda, elujõud, julgus, ambitsioon, uhkus, väärikus, ego, vitaalsus, tahtejõud, vastupidavus, eneseteadlikus, võim , elu, tervis, ehted ja riided, inspiratsioon, loovus, juhtimine, isa, õpetajad, seadus ja kord, ülemused, poliitilised liidrid, kuningad ja presidendid. Päikeses on viha, aga ainult hetkene. Tema element on kuld ja ilmakaar on ida.

Päev: Pühapäev
Juhib: Lõvi Kõrgendatud olek: Jäär Nõrgendatud olek: Kaalud
Otsene tugevus: Kümnes maja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.